Manşet Oyun Blogu

Ödüllü en iyi oyunlar listesi

 tutkunlarının tutkusunu besleyen lar, 90’lı yıllardan günümüze çok büyük bir ivme ile cu sayısını artırdı. İlerleyen yıllar ilerleyen teknolojiyi beraberinde getirdi ve lar mükemmel grafikler, çok iyi hikâyeler ve farklı özellikte pek çok detayı içinde barındırmaya başladı. İşte dünyanın ödüllü en iyi ları listesi:

Dünyanın ödüllü en iyi ları listesi: Dikkat çekiyor

British Academy Games Awards eski adıyla BAFTA’nın 5 içinde en iyi ünvanını kazanan lara baktığımızda karşımıza popüler lar da çıkıyor. BAFTA Ödülleri olarak da anılıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde 2015 yılında en iyi ödülünü Fallout 4 kazanıyor.

2015 yılının en iyi u: Fallout 4

RPG u olan Fallout, Windows, PlayStation 4 ve Xbox One gibi platformlardaki cularla buluştu. Bethesda stüdyosu ile karşımıza çıkan tek culu. Serinin dördüncü u olan Fallout 4, kıyamet sonrası bir dünyayı severlere sunuyor.

Hikâyenin ana hatlarına baktığımızda ise ABD’de gerçekleşen nükleer patlama sonrası yıllarda geçiyor. teknik olarak gelişmiş hikâye, cu özgürlüğü sunması, daki işçilik gibi kategorilerde oldukça dikkat çekti. Yılın u, En İyi Ödülleri ve BAFTA da dahil olmak üzere pek çok ödülü de kazanmıştı. yayımlandıktan sonra ilk 24 saat içinde 750 milyon dolarlık bir hasılat yapmasıyla hafızalara kazınmıştı.

2016 yılının en iyi u: Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

Uncharted serisinin dördüncü u olan Bir Hırsızın Sonu, PlayStation 4 cuları için sunulmuştu. Naughty Dog imzalı un, özellikle hikâyesiyle dikkat çektiğini söylemek mümkün.

Aksiyon ve macera u olarak landırılan un, bir önceki un geçtiği dönemden sonrasını anlatıyor. Eski bir hazine avcısı olan Nathan’ın tekrar iş başı yapması etrafında dönen ve kayıp olan bir hazinenin peşine düşen kahramanımızın ve ona eşlik eden diğer karakterlerin macerasını anlatıyor.

2017 yılının en iyi u: What Remains of Edith Finch

2017 yılında Giant Sparrow tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive yayımlanan , mecera kategorisinde bizleri karşılıyor. temelde Edith Finch adlı karakteri yönlendirmeye dayanıyor.

18 yaşında 22 haftalık hamile olan karakterimiz, ailesindeki bir üyesi hariç tümünün alışılmadık şekillerde ölmesine neden olan bir lanetten etkileniyor. hem Windows hem de PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için yayımlandı. 2018 yılında En İyi Kurmaca ödülünü de kazandı ve bunun yanında pek çok adaylığı da bulunuyor.

2018 yılının en iyi u: God of War

God of War, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen ve Interactive Entertainment’ın yayımladığı hikâye tarafında oldukça güçlü ve grafikleriyle bu gücünü katladığı bir olarak karşımıza çıkıyor.  PlayStation 4 için 2018 yılında serinin sekizinci u olarak severler ile buluştu.

Normalde Yunan mitolojisine dayanan un bu versiyonunda İskandinav mitolojisine dayandığı görülüyor. Eski Yunan Tanrısı olan Kratos, ve küçük oğlu Atreus etrafında dönen hikâyesine aksiyon ve macera kırıntıları da yerleştirilerek ödülleri tek tek toplamıştı.

2019 yılının en iyi u: Outer Wilds

Farklı platformlar için sunulan Outer Wilds, Mobius Digital tarafından geliştirildi. Windows, Xbox One ve PlayStation 4 için sunulan 22 dakikada bir zaman döngüsünü sıkışmış ve güneş sistemini keşfeden bir karaktere odaklanıyor.  farklı yapısıyla büyük beğeni topladı ve yılın u da dahil olmak üzere pek çok ödülü kazandı.

Metacritic tarafında yayımlanan ve cuların da oy verdiği listesine göre bu haberin yayına girdiği tarih itibarıyla ve bazılarının oldukça yüksek oylanmış olduğu, 2020 yılının en iyi ları şu şekilde sıralanıyor:

-Persona 5 Royal/ PlayStation 4 Çıkış tarihi: 31 Mart 2020/ 95 puan

– The Last of Us Part II/ PlayStation 4 Çıkış tarihi 19 Haziran 2020/ 93 puan

: Alyx/ PC Çıkış tarihi 23 Mart 2020/ 93 puan

-Microsoft Flight Simulator/ PC Çıkış tarihi 18 Ağustos 2020/ 92 puan

-Animal Crossing: New Horizons/ Nintendo Switch 20 Mart 2020/ 90 puan

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın