Android İOS Mobil Oyun Blogu

PUBG Mobil Alternatif | 2020’de PUBG Gibi Oyunlar

, dünya çapında milyonlarca cuyla son derece popüler bir dur. Ancak, yakın zamanda Hindistan Hükümeti , Çin bağlantısı nedeniyle ücretsiz battle royale unu yasaklamaya karar verdi . Hindistan’da #PUBGBAN , hükümetin diğer 59 Çin sı gibi u yasaklamasını istediği için trend oldu ve görünüşe göre duaları cevaplandı. Bu nedenle, Hintli mobil topluluğunun artık ’ın Çinli olmayan alternatiflerini aramaktan başka seçeneği yok.

’ın Çin dışında bazı alternatiflerini arayan culardan biriyseniz, o zaman şanslısınız. Bu yazıda hem Android hem de iOS için bazı alternatiflerinden bahsettik.

PUBG Mobil Alternatifleri

1. Garena Free Fire

Garena Free Fire, Android ve iOS için oynaması ücretsiz bir battle royale udur. Singapur merkezli bir şirket olan Garena, Free Fire’ı yayınladı ve Vietnam merkezli 111dots stüdyosu, un geliştirilmesine öncülük etti.

Free Fire’ın mekaniği ’a çok benziyor. Ancak 100 cu yerine Garena Free Fire, hayatta kalmak için birbiriyle savaşan 50 cudan oluşuyor.

cuları, ortalama grafikleri nedeniyle Free Fire’dan nefret edebilir, ancak kimse un devasa bir cu tabanına sahip olduğunu inkar edemez. Örneğin Garena Free Fire, 2019’un en çok indirilen mobil uydu. Ayrıca Free Fire’ın yetersiz grafik kalitesinin ardındaki sebep, un düşük kaliteli akıllı telefonlarda sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilmiş olmasıdır.

Yine de, şaşırtıcı grafiklere takıntılı cular için Garena, Free Fire Max olarak adlandırılacak gelişmiş bir Free Fire sürümü üzerinde çalışıyor.

Platformlar: Android ve iOS

2. Call of Duty: Mobil

oynuyorsanız, Call of Duty: Mobile hakkında bilgi sahibi olmalısınız . Bunun nedeni, Call of Duty Mobile’ın ’a karşı güçlü duran tek battle royale u olmasıdır.

gibi, Call of Duty Mobile da Games’in bir yan kuruluşu olan TiMi Studios tarafından geliştirildi. Ancak , Amerika merkezli bir şirket olan Activision’ın bayrağı altında yayınlanıyor. Kısacası, gerçeğine rağmen Activision u tamamen edilir gelişimi için için gelir küçük bir bölümünü öder olunan Activision tarafından.

COD Mobile’ı ’dan ayıran gerçek, hızlı tempolu oynanışıdır. Call of Duty Mobile’da Battle Royale ve Multiplayer olmak üzere iki mod vardır. Battle royale modunda, 100 cu ayakta kalan son cu olmak için birbirlerine karşı çıkıyor. Ayrıca, battle royale undaki her cunun, u daha da heyecanlı kılan bir operatör sınıfı seçmesi gerekir.

Öte yandan, Call of Duty Mobile Multiplayer modu sizi harika silahlar ve militarist operatör becerileriyle 5’e 5 bir duruma sokuyor.

Platformlar: Android ve iOS

3. Battlelands Royale

Battlelands Royale, Finlandiyalı geliştirici Futureplay tarafından geliştirilen 32 culu bir battle royale udur. PUBG ve Call of Duty Mobile gibi larla karşılaştırıldığında Battlelands Royale tamamen farklı görünüyor. Grafikler daki her şeyi sevimli gösteriyor, ancak bu un rekabet edemeyeceği anlamına gelmiyor.

32 cu bir araya gelir ve haritadaki diğer tüm cuları öldürmek için mevcut tüm kaynakları kullanır. Battlelands Royale’de size daha fazla çeşitlilik sağlamak için farklı modları var.

Battlelands Royale ile ilgili tek kötü şey, cuların birbirleriyle iletişim kurmasını imkansız kılan sesli sohbet özelliğine sahip olmamasıdır.

Yine de harika bir ve geliştiriciler u daha da iyi hale getirmek için çok çalışıyor. Yani, ’dan geçiş yapmayı planlıyorsanız, Battlelands Royale denemeye değer.

Platformlar: Android, iOS, Windows

4. Fortnite

Fortnite-PUBG mobil Alternatifleri

Fortnite, bir Amerikan şirketi olan Epic Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. PC ve konsollar için PUBG’nin en büyük rakiplerinden biridir. Öte yandan Fortnite’ın mobil versiyonu, cu tabanı açısından COD Mobile ve ’dan çok geride. Ancak, kesinlikle harika bir ve yukarıda bahsettiğimiz diğer alternatiflerine ilgi duymuyorsanız, o zaman belki Fortnite’ı deneyebilirsiniz.

Fortnite’tan karikatürize grafiklerinden ne kadar nefret ettiğiniz önemli değil, dünyanın her yerinden milyonlarca cu tarafından sevilen, iyi yapılmış bir olduğunu kabul etmelisiniz.

Fortnite Battle Royale’de 100 cu bir airbus’tan eli boş bırakılıyor. Adaya indikten sonra, cular diğer tüm cuları ortadan kaldırmak için buldukları kaynakları ve silahları kullanmak zorundadır.

Ne yazık ki, Android ve iOS için Fortnite söz konusu olduğunda, kontrolörü olmayan cular bazen kendilerini bir dezavantajda bulabilirler. Buna rağmen Fortnite, ’dan ayrılıyorsanız denemeye değer harika bir dur.

Ayrıca, ’in Epic Games’te% 40 hisseye sahip olduğunu bilmelisiniz, ancak bu yüzden Fortnite’a Çin sı diyemeyiz, değil mi?

Platformlar: PS4, Xbox One, Mac, Windows, , Android, iOS

Yani, bunlar Çin olmayan en iyi alternatifleridir. Umarız bu lardan biri ’ı kaybettikten sonra kalbinizdeki boşluğu doldurabilir. Bu listede yer almaya değer başka bir var mı? Cevabınız evet ise, yorumlarda bize bildirin.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın