Dünyanın En Çok Takipçiye Sahip 10 TikTok Fenomeni

, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip ve ünü her geçen gün yayılmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan , izlenme rekorları kıran fenomenlere de ev sahipliği yapıyor. ’ta en fazla takipçiye sahip 10 er’ı detaylarıyla birlikte sizler için inceledik.

, bütün dünyada ün salmış bir sosyal medya platformu. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, çekmiş oldukları videolarla izleyenlere keyifli bir şölen sunuyor. En dikkat çekici ve eğlenceli videoları yayınlayanlar ise, birer fenomene dönüşüyor.

Milyonlarca takipçisi bulunan er, yani fenomenleri, ünlü olmakla kalmayıp bir de bu işten güzel para kazanıyorlar. Kaliteye gerçekten önem veren,  takipçi hilesi gibi kolay yollardan değil de emekleriyle dünya çapında ünlü olmuş en çok takipçiye sahip 10 er’ı sizler için listeledik.

tiktok telefon

En çok takipçiye sahip hesapları:

 1. Charli D’amelio – 87 milyon
 2. Addison Rae – 60 milyon
 3. Zach King – 50 milyon
 4. Loren Gray – 47 milyon
 5. – 47 milyon
 6. Spencer X – 44 milyon
 7. Riyaz – 43 milyon
 8. Michael Le – 39 milyon
 9. Dixie D’Amelio – 38 milyon
 10. Will Smith – 37 milyon

10. Will Smith

will smith tiktok

 • Takipçi sayısı: 37 milyon
 • Beğeni sayısı: 180 milyon

Listemize beyazperdeden görmeye alışkın olduğumuz ünlü yıldızı Will Smith ile başlıyoruz. Aktörlük konusunda zaten son derece başarılı olan Will Smith, hayranlarını  üzerinden güldürmeye devam ediyor.

Smith, ’ta video yayınlamaya 2019 yılında başlamış ve o günden beri sahip olduğu takipçi sayısı bir hayli fazla. Ünlü oyuncunun çektiği videolar herkesi güldürecek türden. Ancak Smith, ara sıra duyarlı paylaşımlar da yapmayı unutmuyor. hesabı olan dünyaca ünlülerin arasında Miley Cyrus, Cardi B ve Alicia Keys gibi isimler de bulunuyor.

Dixie D’Amelio

Dixie D'Amelio tiktok

 • Takipçi sayısı: 38 milyon
 • Beğeni sayısı: 1 milyar

Dixie D’amelio, bir  yıldızı olmasının yanı sıra aynı zamanda YouTube’da eserlerini yayınlayan bir şarkıcı. 2020 yılında YouTube’da Attaway General adlı bir seride yer alan Dixie, üzerinden komik ve eğlenceli videolar yayınlamaya devam ediyor.

Dixie D’Amelio ve kardeşi Charlie D’Amelio’nun ’ta fırtınalar estirdiğini söyleyebiliriz. Dixie, paylaştığı eğlenceli videoların yanı sıra profilinde beğendiği ürünlerin de tanıtımını yapmayı ihmal etmiyor.

Michael Le

michael le tiktok

 • Takipçi sayısı: 39 milyon
 • Beğeni sayısı: 1 milyar

JustMaiko adıyla da tanınan Michael Le, Florida’lı bir dansçı, koreograf ve sosyal medya fenomeni. Michael,  2016 yılında Musical.ly olarak bilinirken kendi danslarını sergilediği videoları paylaşmaya başladı ve o günden beri sosyal medyanın birçok platformlarında yoğun ilgi görmeye başladı.

Riyaz

riyaz tiktok

 • Takipçi sayısı: 43 milyon
 • Beğeni sayısı: 2 milyar

Riyaz Aly, Hindistan’da oldukça popüler bir sosyal medya fenomeni.  sayfasındaki videolarla oldukça ilgi geçen Riyaz profilinde çeşitli videolara yer veriyor. Riyaz,  fenomeni olmasının yanı sıra kendi ülkesinde aktörlük ve modellik de yapıyor.

Spencer X

spencer x tiktok

 • Takipçi sayısı: 44 milyon
 • Beğeni sayısı: 1 milyar

Spencer X, 44 milyon takipçisine  videoları çeken ünlü bir beatbox sanatçısı. New York’ta doğup büyüyen artist, zamanla çıkarmış olduğu şarkılarla ün yapmış ve Alicia Keys, Marshmallow, Sean gibi ünlü isimlerle ortak eserlere imza atmış.

Spencer,  üzerinden sadece beatbox videoları paylaşmıyor. Son derece eğlenceli bir mizah anlayışına sahip olan sosyal medya fenomeni profilinde kendi yazıp oynadığı küçük senaryolara da yer veriyor.

tiktok

 • Takipçi sayısı: 47 milyon
 • Beğeni sayısı: 238 milyon

’ın kendi hesabı, en çok takipçiye sahip  hesaplarında altıncı sırada geliyor. , gününüzü güzelleştirin sloganıyla kullanıcılarının uygulamayı daha profesyonel bir şekilde kullanabilmesi için nasıl yapılır videoları yayınlıyor.

’un kendi hesabında, uygulamada nasıl canlı yayın yapılır ya da kapak fotoğrafına metin nasıl eklenir gibi soruların cevabını bulabilir, eğer bir fenomen olma yolunda ilerliyorsanız, profilinizin daha profesyonel bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Loren Gray

loren gray tiktok

 • Takipçi sayısı: 49 milyon
 • Beğeni sayısı: 3 milyar

’a 2015 yılında katılan Loren Gray, internette Loren Gray Beech takma adıyla bilinen şarkıcı ve sosyal medya fenomeni. Loren, sosyal medya mecralarında adını duyurmaya başladığından beri hem sesiyle hem de dans videolarıyla büyük ilgi görüyor. Loren şu anda ’ta 49, Instag’da ise 20 milyon takipçiye sahip.

Zach King

zach king tiktok

 • Takipçi sayısı: 50 milyon
 • Beğeni sayısı: 570 milyon

Asıl adıyla Zachary Michael King olan Zach, Amerika’lı bir er ve film yapımcısı. Eskiden  benzeri bir sosyal medya platformu olan Vine’da da son derece ünlü olan Zach King, 1990 doğumlu ve kökeni hem Çin’e hem de Avusturalya’ya dayanıyor.

2016 yılında ’a katıldığından beri izlenme rekorları kıran Zach şu anda ’ta en çok izlenen üçüncü kişi olarak sırada yerini alıyor. Zach, eskiden beri en çok sihir yapıyormuş gibi davrandığı videolarla ününe ün katmaya devam ediyor.

Addison Rae

Addison Rae tiktok

 • Takipçi sayısı: 60 milyon
 • Beğeni sayısı: 4 milyar

Tam adıyla Addison Rae Easterling, Amerikalı bir er ve bir dansçı. Henüz 2000 doğumlu olmasına rağmen sosyal medyada bir hayli başarılı işlere imza atan Addison Rae, Forbes dergisi tarafından 2020 yılında ’tan en çok gelir elde eden isim olarak seçildi.

Addison, dans etmeye henüz 6 yaşındayken başlamış ve o gün bugündür dans onun için bir tutku haline gelmiş. Katıldığı yarışmalarla birincilikler elde eden Addison hünerlerini sosyal medyaya taşıyarak ünlü bir isim haline gelmeyi başarmış. Addison aynı zamanda  işbirliği ile kurulan Hype House adlı dans grubunun da bir üyesi.

Charli D’Amelio

Charli D’Amelio

 • Takipçi sayısı: 87 milyon
 • Beğeni sayısı: 7 milyar

Charli D’amelio, henüz 16 yaşında ve takipçi sayısı yine bir hayli yüksek olan Dixie D’Amelio’nun kız kardeşi. Ünlü bir er ver dansçı olan Charli, New York Times tarafından ’un hükümdar kraliçesi olarak adlandırılıyor.

Charli, şu anda ’ta en fazla takipçiye ve beğeni sayısına sahip olan kişi olarak listenin ilk sırasında yerini alıyor. Yayınlamış olduğu eğlenceli ve dans videolarla sadece 10 ay gibi kısa bir sürede zirveye oturan Charli, günlük olarak video yüklemeye devam ediyor.

M.Salih ASLAN
Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..