İnternet Nasıl Yapılır

Amazon Prime Üyeliği Nasıl Açılır?

Prime Video dizileri, leri, Prime Gaming hizmeti ve farklı avantajlarıyla Prime artık Türkiye’de, hem de dikkat çeken bir fiyatla. Şaşırtan fiyatı, avantajları ve sunduğu hizmetlerle dikkat çeken Prime üyeliği nasıl açılır sorusunu yanıtladık ve üyelik kapsamında sunulan hizmetleri anlattık.

Bir alışveriş sitesinden çok daha fazlası olan Amazon Prime ile kullanıcılarına çok daha geniş hizmetler sunuyor. Artık Türkiye pazarına da giriş yapan  Prime; Prime Video leri ve dizileri, Prime Gaming hizmeti, alışveriş avantajları ve şaşırtıcı derecede uygun olan üyelik fiyatıyla adından söz ettiriyor.

Prime ayrıca ilk 30 gün ücretsiz deneme hakkı sunuyor. Bu süre içerisinde hiçbir ücret ödemeden Prime avantajlarını ve hizmetlerini kullanabilir, eğer memnun kalırsanız ayda yalnızca 7,90 TL ödeyerek aboneliğinizi sürdürebilirsiniz. Peki,  Prime üyeliği nasıl açılır? Sizin için adım adım anlattık ve sistem ile ilgili bilmeniz gereken detayları anlattık.

amazon prime

Prime üyeliğinde neler var?

 • Prime etiketli ürünlerde hızlı ve ücretsiz kargo hizmeti,
 • ’daki indirim ve özel fırsatlara 30 dakika önce ulaşma imkanı,
 • Prime Video platfromunda diziler ve ler
 • Prime Gaming hizmeti üzerinden her ay ücretsiz oyunlara erişim ve bir Twitch kanallarına ücretsiz abonelik.
 • Türkiye internet sitesinde bulunan Prime etiketli ürünlerde ekstra indirimlerden ve avantajlardan yararlanma.

Prime üyeliği nasıl açılır?

 • Adım #1: Buradan  Türkiye internet sitesini açın.
 • Adım #2: İstenilen bilgileri girerek bir hesap oluşturun.
 • Adım #3:  adresinize ya da telefon numaranıza gelen kodu girin.
 • Adım #4: Sitede göreceğiniz 30 Gün Ücretsiz Dene butonuna dokunun.
 • Adım #5: Kredi ya da banka kartı bilgilerinizi girin.
 • Adım #6:  adres bilgilerinizi girin.
 • Adım #7: İşlem tamam.

Adım #1: Türkiye internet sitesini açın:

amazon prime, üyelik

Türkiye internet sitesine bilgisayarınız ya da mobil internet tarayıcınız üzerinden ulaşabilirsiniz. hizmetlerine ait mobil uygulamalar üzerinden Amazon Prime üyeliği açmak her zaman mümkün olmadığı için en iyi yöntem internet sitesi üzerinden başvurmaktır.

Adım #2: İstenilen bilgileri girerek bir hesap oluşturun:

amazon prime, türkiye

Eğer daha önce açmış olduğunuz bir hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bunun için adınızı, soyadınızı ve kullanmakta olduğunuz bir adresini ya da telefon numaranızı girerek bir şifre belirlemelisiniz. İlk adımda telefon numarası girmeseniz bile daha sonra sizden istenecektir.

Adım #3: adresinize ya da telefon numaranıza gelen kodu girin:

amazon prime, üyelik nasıl açılır

Hesap oluştururken girmiş olduğunuz adresinize ya da telefon numaranıza, hesap açma işlemini onaylamak için 6 haneli bir kod gönderilecek. Bu kodu girerek hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Duruma göre sistem sizden robot olmadığınıza dair bir test yapmanızı da isteyebilir.

Adım #4: Sitede göreceğiniz 30 Gün Ücretsiz Dene butonuna dokunun:

amazon prime, deneme süresi

Artık hesap açtığınıza göre Prime üyesi olabilirsiniz. Bunun için sayfada göreceğiniz herhangi bir Prime logosuna dokunmanız yeterli olacaktır. Sistem sizi Prime abonelik sayfasına yönlendirecek. Burada göreceğiniz 30 Gün Ücretsiz Dene butonuna dokunarak Prime üyelik işlemlerini başlatabilirsiniz.

Adım #5: Kredi ya da banka kartı bilgilerinizi girin:

amazon prime, üyelik işlemleri

Prime üyesi olmak için sizden olarak kullandığınız kredi ya da banka kartı bilgileriniz istenecek. İlk 30 gün ücretsiz deneme süresi olduğu için kartınızdan herhangi bir ücret kesilmeyecek. Ancak daha sonra hizmetten memnun kalır ve aboneliği sürdürmek isterseniz, bilgilerini girmiş olduğunuz bu kart üzerinden aylık 7,90 TL ücret alınacak.

Adım #6: adres bilgilerinizi girin:

amazon prime, prime video

Kredi ya da banka bilgilerinizi girdikten sonra sizden adres bilgileriniz istenecek. Adres bilgileriniz hem olası internet alışverişleriniz için hem de Prime adına oluşturulacak faturalar için gereklidir. Burada da sizden telefon numarası istenecek. İstenilen tüm bilgileri girdikten sonra artık bir Prime üyesi olarak tüm fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Sizin için şaşırtıcı üyelik fiyatıyla dikkat çeken  Prime üyeliği nasıl açılır, sorusunu yanıtladık ve sistem ile ilgili bilmeniz gereken detayları anlattık. Hemen bir üyelik oluşturarak herhangi bir ücret ödemeden 30 gün boyunca Prime hizmetlerinden yararlanabilir ve dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Bizi Takip Edin

Sosyal medya'da her yerde sizlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz..