Android Cep Telefonu Mobil

Samsung One UI 2.5 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Samsung, isimli yeni arayüzünü kullanıcıların hizmetine sunmaya başladı. Galaxy Note20 serisine ön yüklü olarak gelecek arayüz, Galaxy S20 ailesi için de dağıtılıyor. Peki bu arayüz, hangi diğer modellere gelecek ve kullanıcılara neler sunacak?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2020 yılındaki ilk amiral gemisi telefonu Galaxy S20 serisi için bir süre önce  sini yayınladı. Galaxy Note20 serisine ön yüklü olarak gelen bu arayüz, şirketin bazı modellerini kullanan diğer kullanıcılar için de yavaş yavaş kullanıma sunulacak. Şimdi sizlere, arayüzünün geleceği modellerden ve bu sürümün kullanıcılara neler sunacağından bahsedeceğiz.

Galaxy S20 serisi için kullanıma sunulmaya başlayan , küçük ama etkili özelliklere sahip bir sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Telefonlara onlarca yenilik getiren , kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim vadediyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, ile gelecek yeniliklere derinlemesine bir bakış atalım.

One UI 2.5

İşte ile gelecek yenilikler

Video çekimleri için ‘Pro’ modu

Samsung, güçlü donanımlara sahip amiral gemisi telefonlarının fotoğraf çekim yeteneklerine ‘Pro‘ olarak isimlendirilen bir mod sunuyor. Bir kullanıcı, bu mod sayesinde ISO değeri, beyaz dengesi, deklanşör hızı ve AF gibi ayarlamalar yapabiliyor. İşte ile bu özellik, Pro modunu video çekimlerine de getiriyor. Bu sayede kullanıcılar için daha profesyonel video çekimlerinin önü açılıyor.

Samsung One UI 2.5

Sinematik videolar çekebilme

Samsung, video çekimlerine getirilen Pro moduna ek olarak, kullanıcıların çok daha etkileyici videolar çekebilmesi için yeni bir özellik daha getiriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, 21:9 en boy oranında 8K video çekimleri yapabilecekler. Bu sayede çekilen videolar çok daha kaliteli ve kusursuz olacak.

One UI 2.5

Harici mikrofon desteği

ile video çekimler için getirilen son özellik, harici mikrofon desteği olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum, bir kullanıcının video çekimi sırasında Galaxy Buds+ ya da diğer harici ürünlerin mikrofon gibi kullanılmasını sağlıyor. Neredeyse her ürünle kullanılabilen bu özellik, video çekimleri sırasında ses kalitesini iyileştirecek.

Wi-Fi şifrelerini kolayca paylaşma

Samsung

’teki hayat kolaylaştıran özelliklerden bir tanesi, Wi-Fi şifrelerinin paylaşılabiliyor olması. Bu özellik kapsamında kullanan telefonlar, birbirlerine yakın oldukları zaman Wi-Fi şifrelerini paylaşabilecekler. Bu sayede Wi-Fi şifresinin modemden kontrol edilmesine ya da ek çaba sarfedilmesine gerek kalmamış olacak.

Kablosuz DeX

Samsung ekosistemindeki önemli özelliklerden bir tanesi DeX. ile bu özellik, daha da işlevsel bir hale gelecek. Çünkü kullanıcılar, ile Miracast desteği olan akıllı televizyonlarını doğrudan DeX ekranı haline getirebilecekler. Bunun için yapmanız gereken tek şeyse “Hızlı Ayarlar” panelini kullanarak DeX seçeneğine dokunmak. Telefonunuz bu sayede, en yakındaki Miracast destekli televizyona doğrudan bağlanmış olacak.

Samsung DeX

DeX bağlantısı sırasında telefon ekranının dokunmatik yüzey alanı olarak kullanılabilmesi

Samsung, ile DeX deneyimini ciddi anlamda iyileştiriyor. Kablosuz DeX özelliğine ek olarak kullanıcılar, artık telefonlarının ekranlarını dokunmatik yüzey alanı olarak kullanabilecekler. Telefonunuzun ekranı üzerinde yapacağınız farklı hareket kombinasyonları, DeX’te bulunan çeşitli işlevlerin kullanılabilmesini sağlamış olacak.

Üçüncü taraf Launcher ları için hareketle gezinme desteği

Samsung

Samsung, 10’la birlikte piyasaya sürdüğü One UI 2 ile hareketle gezinme desteğini kullanıma sunmuştu. ile bu özellik biraz daha geliştirilmiş durumda. Artık üçüncü taraf Launcher ları da hareketli gezinme desteğine sahip. Bu sayede üçüncü taraf Launcher lar, daha işlevsel bir şekilde kullanılabilecek.

Geliştirilmiş Samsung Notes

Samsung, Notes sını ile iyiden iyiye geliştiriyor. Kullanıcılar, yeni Samsung Notes sıyla metin satırlarını ses kayıtlarına bağlayabiliyor, cihazlar arası senkronize sağlıyor, hatta pklarıyla bile notlar yazabiliyorlar. Peki bunca özelliğin olduğu , hangi Samsung Galaxy telefonlarda kullanılacak? Dilerseniz hemen bu sorunun cevabına bakalım.

Samsung Notes

İşte sini alacak olan Samsung Galaxy telefonlar

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre Galaxy Note20 serisi, zaten ile piyasaya sürülecekler. Ayrıca şirket, Galaxy S20 serisi telefonlar için de sini dağıtmaya başladı bile. Bu iki model haricinde sini alacak diğer cihazlar ise şu şekilde karşımıza çıkacak;

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın