Bilgisayar Donanım Manşet

PC’den TV’ye Kablosuz Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

dan televizyona görüntü aktarma işlemi kullanıcıların en merak ettiği konulardan bir tanesidir. Klasik bir yansıtma ile kablosuz görüntü aktarma işlemi kadar verimli bir sonuç alamazsınız. Sizin için PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve kullanabileceğiniz cihazları anlattık.

Özellikle küçük bir ekrana ya da monitöre sahip olan kullanıcıları film izlerken ya da oynarken çok daha büyük bir ekran kullanmak için PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemini k istiyorlar. ekranını televizyona yansıtma, kablosuz görüntü aktarma işlemi kadar başarılı sonuç vermiyor ve görüntü kayıplarına neden oluyor.

Peki, PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma nasıl yapılır? Bu işlem için kullanabileceğiniz birkaç farklı cihaz var. Her bütçeye uygun modellerini bulabileceğiniz bu cihazlar sayesinden PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemini sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Sizin için PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve kullanabileceğiniz cihazları anlattık.

PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma nasıl yapılır?

Kablosuz kitleri ile kablosuz görüntü aktarma:

kablosuz görüntü aktarma, hdmi kit

Kablosuz kitleri, herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymadan bir ve televizyon arasında görüntü aktarmanızı sağlayan cihazlardır. Piyasada pek çok farklı bütçeye göre kablosuz kiti bulunuyor. Bunlar arasında sizin için en uygun olan modeli seçerek kablosuz görüntü aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz kiti ile kablosuz görüntü aktarma işlemi için girişine sahip bir a ve televizyona ihtiyacınız var. Eğer cihazlarınızı son on yıl içinde aldıysanız bu konuda endişelenmenize gerek yok. Çünkü son yıllarda piyasaya çıkan tüm cihazlar uyumlu olarak kullanıcıya sunuluyor.

Kablosuz kitleri ortalam 30 metrelik bir menzil sunarlar. Bu menzil içerisinde bulunan cihazlar arasında kablosuz görüntü aktarma işlemini sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Elbette, mesafe ne kadar yakın olursa kablosuz görüntü aktarma sonucu elde ettiğiniz sonuç bir o kadar başarılı olur.

cast ile kablosuz görüntü aktarma:

kablosuz görüntü aktarma, google chromecast

cast, yeni nesil akıllı cihazlar ile girişine sahip tüm televizyonları birbirine bağlayabilen bir cihazdır. Oldukça küçük boyutta olan  cast’i televizyonunuza bağladıktan sonra Mac ve larınız ile ya da iOS ve cihazlarınız ile kolayca kontrol edebilirsiniz.

cast ile kablosuz görüntü aktarmak için cast’in ve görüntü aktarımı yapmak istediğiniz cihazın aynı ağa bağlı olması gerekiyor. Televizyon açıldığı an aktif duruma geçen cast ile aynı ağa bağlandıktan sonra eşleşebilir ve kablosuz görüntü aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şu an piyasada cast 3. nesil modeli bulabilirsiniz.  cast 3. nesil çok daha gelişmiş bir bağlantı hizmeti sunuyor. Farklı teknoloji mağazalarında ve internet sitelerinde cast’i değişen indirim ve fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

konsolları ile kablosuz görüntü aktarma:

kablosuz görüntü aktarma, oyun konsolu

PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir cihaz da konsoludur. Hangi markaya ait olduğu fark etmiyor.  konsolları ile kablosuz görüntü aktarma işlemi için tek dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yeni modellerden biri olması.

, , n gibi konsolları üzerinden kablosuz görüntü aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. cast’de olduğu gibi burada da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, konsolun ve görüntü aktarımı yapmak istediğiniz ınızın aynı ağa bağlı olması.

konsolunuzun gücüne göre bu yöntemi kullanarak birden fazla cihaza kablosuz görüntü aktarma işlemi yapmanız da mümkün. Satın almadan önce ın ve konsolun böyle bir işlem için uygun olup olmadığını üreticilerin internet siteleri üzerinden ya da yetkili teknik servislere danışarak öğrenebilirsiniz.

Yansıtma yöntemi ile kablosuz görüntü aktarma:

kablosuz görüntü aktarma, görüntü yansıtma

Yansıtma yöntemi ile kablosuz görüntü aktarma işlemi en sık tercih edilen ve herhangi bir ek cihaz gerektirmeyen bir yöntemdir ancak her zaman başarılı sonuç vermez. Çünkü direkt olarak dan televizyona yansıtılan görüntü, adı üzerinde, bir yansıtmadır ve görüntü kalitesi kaybına neden olabilir.

Özellikle dan televizyona kablosuz görüntü aktararak  oynamak isteyen kullanıcılar, yansıtma yöntemi sonucu gerçekleşen takılmalardan ya da geç yansıtmalardan hiç memnun olmayacaklardır. Fakat yine de uygulanabilir bir yöntem.

ınızdaki yansıtma ekranını açtıktan sonra aynı ağa bağlı olduğunuz televizyonu bulun ve yansıt butonuna tıklayın. Yansıtma çeşitlerinden birini seçtikten sonra kısa sürede ekranınız televizyona yansıyacaktır. sı kolay ve masrafsız bir yöntem.

Sizin için PC’den TV’ye kablosuz görüntü aktarma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu işlem için kullanabileceğiniz farklı cihazları anlattık. dan televizyona görüntü aktarma amacınıza ve bütçenize uygun bir cihaz seçerek kolayca aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın