Program Windows

Paint.net: indirmeniz gereken en iyi resim düzenleyici

Hepimiz bir dereceye kadar görüntüleri düzenleriz. İster basit bir kırpma, ister yeniden boyutlandırma, ister sadece biraz metin ekleme, güvenilir, hızlı, gezinmesi kolay ve işinizi hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacak bir resim düzenleyicisine sahip olmak güzeldir. Tanınmış Adobe ve hatta oldukça GIMP gibi pek çok süslü resim editörü ve birçok diğerleri (ücretsiz ve ) var. Bunlar tam teşekküllü resim editörleri ancak ortalama kullanıcının ihtiyaç duyduğundan daha fazla.
, dev ve ’taki küçük wimpy küçük Paint sı arasında mutlu bir ortam sunar. Aslında, başlangıçta onun yerine geçecek şekilde yaratıldı ve , Corel ve Paint Shop Pro gibi büyük, pahalı programlarla karşılaştırılsa bile çok daha abartılı bir şey ha geldi. Özellikleri geliştirmeye ve eklemeye devam etmesine rağmen, basit arayüzünü koruyarak kullanımı kolay kaldı.

Özellikleri

’in iyi özelliklere sahip olduğunu söylemek bir eksiklik olacaktır. harika, fantastik, muhteşem özelliklere sahiptir – özellikle ne kadar hafif olduğu düşünüldüğünde.

İşte en öne çıkan özelliklerinin bir listesi:
 • Basit, Sezgisel Arayüz
 • Klavye kısayolları
 • Verim
 • Katmanlar
 • Çevrimiçi topluluk
  • Öğreticiler
  • eklentiler
 • Otomatik Olarak Güncelleniyor
 • Özel efektler
 • Güçlü Aletler Çeşitleri
 • Sonsuz Eylem Tarihi
 • Beleş

Basit, Sezgisel Arayüz

Zaten bu makalede birkaç kez ele alınmıştı – arayüz harika. , görüntü düzenleme programlarına daha az aşina olabilecek kullanıcıların kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayan Aero görünümünü kullanır. İhtiyacınız olanı bulmak kolaydır. Yanlarda dört pencere vardır – Araçlar, Tarih, Renkler ve Katmanlar . Bunlar, üstteki Pencereye gidip açılır menüden seçilerek çıkarılabilir ve eklenebilir.

Klavye kısayolları

Bir program tam anlamıyla her şey için kısayollar olduğunda harika. ’te hiçbir şekilde usta değilim – ancak hepsini biliyor olsanız ne kadar verimli olabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Harika olan şey, aracın üzerine geldiğinizde gösterilmeleri ve açılır menülerdeki efektler ve komutlarla birlikte gösterilmeleri.

Verim

hızlı. Sade ve basit. Ne tür bir bilgisayara sahip olduğunuz, bir santral veya masaüstü ya da küçük bir netbook olması farketmez – hızlı çalışacaktır. Kullandığım deneyimlerime göre, sorunları olduğu belli olan bilgisayarlarda bile, gelişti ve hiçbir sorun yaşamadı.

Şimdi asla çökmeyeceğini söylemek değil – bunu bilgisayardaki herhangi bir programla asla garanti edemezsiniz. Ama etkileneceksin. Buna devam edelim.

Katmanlar

gibi bir programın katman işlevi olması oldukça etkileyici. Bu, genellikle yalnızca pahalı, fotoğraf düzenleme yazılımında bulunan bir özelliktir. Bunun mevcut olduğu için kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz. Bunun gibi özellikler, ’i mevcut diğer ücretsiz resim editörlerinden ayıran özelliklerdir. Katmanların ne olduğundan emin değilseniz, bunlar yalnızca dijital görüntüdeki farklı öğeleri ayırmanın bir yoludur.

Çevrimiçi topluluk

, günlük olarak etkileşime giren tüm kullanıcı seviyelerinden oluşan aktif bir çevrimiçi topluluğa sahiptir. Bu, sorunların çözülmesini ve oldukça yardımcı olabileceğiniz soruların yanıtlanmasını sağlar;

Forumunun iki önemli özelliği daha var:

 • Öğreticiler
 • eklentiler

Bunların her ikisinin de, topluluğunun desteğiyle birleştiğinden, onu daha da faydalı kıldığına şüphe yok. Bir hizmetin ne kadar sıkça değerlendirildiğine benzer olarak, yalnızca ne olduğuyla değil, müşteri hizmetinin kalitesiyle de, her adımda onu destekleyen aktif bir toplulukla bir yazılım parçası genellikle daha değerlidir.

Otomatik Olarak Güncelleniyor

En güncel sürümüne sahipseniz endişelenmenize gerek yok – varsayılan olarak sizi kontrol ediyor.  Seçeneklerine giderseniz (yukarıdaki resimde), sürüm öncesi beta sürüm lerini de etkinleştirebilirsiniz. Beta sürümlerinin genellikle diğer sürümlerden daha az kararlı olduğunu unutmayın, bu nedenle bunu aklınızda bulundurun.

leri manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, Yardımcı Programlar açılır menüsüne gidin ve “ leri Kontrol Et ” i tıklayın. Herhangi bir yeni taraması yapılacaktır.

Beta sürüm lerini etkinleştirmek gibi ek seçenekleri (az olsa da) görüntülemek için “ Seçenekler ” i tıklayın.

Özel efektler

’te resimlerle yapabileceğiniz birçok etki var ve hepsini kesinlikle listelemiyorum. Bununla birlikte, görüntünün kontrast ve renk tonunu düzeltmek için bulanıklaştırma veya kırmızı göz giderme özellikli görüntülerin geliştirilmesinden ayarlamaya kadar uzanıyor.

Aşağıda, özel efektlerin bir görüntüyü nasıl tamamen değiştirebileceğine dair birkaç örnek verilmiştir.

İlk Resim:

Şişkinlik etkisi:

Portre Etkisini Yumuşat:

Kalem Kroki Etkisi:

Güçlü Aletler Çeşitleri

sadece özel efektlerde durmuyor. Gradient aracından 3.0 sürümündeki yeni araçlara Recolor aracına kadar çok çeşitli araçlar vardır. Hizmetinizde olan birçok araç var ve onlara aşina olmanın en iyi yolu etrafta dolaşmak ve yapabileceklerini keşfetmek. Ancak, size yardımcı olacak öğreticiler olduğunu unutmayın.

Sonsuz Eylem Tarihi

Bir görüntüye yapılan her işlem için bir geçmiş saklanır. Sadece sınırsız bir tarih değil, aynı zamanda sınırsız bir “geri alma” ve “geri alma” da var. Bir hata yapmanız ve geri dönüp düzeltmeniz gerektiğinde, sadece artık geri alınamayacağını bulmak her zaman sinir bozucudur. Bu problemi çözer.

Bedava!

Bu muhtemelen en iyi kısmı! Özgür olmak kekin üzerine krema koyar.

Sonuç

, sınıfının en iyi resim editörü değilse en iyilerinden biri. Cüzdanınızı veya bilgisayarınızı bozmadan, basit bir görüntü düzenleyici ve dev görüntü düzenleme yazılımı arasındaki engeli yıkar. ’in neler yapabileceği hakkında daha fazla örnek için ekran görüntülerine bakın.

kullanıyor musunuz? Sizin için nasıl faydalı oldu? Ya da beğenmediyseniz ve başka bir program tercih ediyorsanız, bize nedenini söyleyin.

Paint.net: indirmeniz gereken en iyi resim düzenleyici - pencereler - 2020

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın