Dizi Manşet

Tüm Zamanları En İyi 20 Dizi Müziği

Duyduğunuz An Tüm Anılarınızı Canlandıracak 20 Efsane Dizi Müziği

Dizinin culukları ve si kadar ön plana çıkmış bazı dizi müzikleri yer alıyor. Bizleri dizinin içine çekmek için özenle hazırlanan bu müzikler, kaliteli dizilerin pek çoğunda yer alıyor. Bugün sizlere hepsi birbirinden başarılı dizi müziklerini listeleyeceğiz.

Pek çok kişiyi adeta ekrana kilitleyerek haftalarca yeni bölümlerini bekleten diziler, hepimiz için özel bir yere sahiptir. Bu diziler, filmlerin aksine daha yavaş ve karakterlerin sine odaklanarak ilerlerler, bu sayede de kendine daha da fazla çekebilirler.

Hepimiz, hayatımızın bir noktasında sevdiğimiz dizi için uzun maratonlar yapmışızdır. Peki bizleri böylesine ekrana kilitleyen dizilerin kaliteli olmasının arkasındaki en büyük sebepler neler? Elbette culuk, , kamera açıları çok önemlidir, ancak en az onlar kadar önemli bir şey daha vardır: Müzikler. Dizinin gerek orijinal müzikleri gerekse de içerisinde yer alan şarkılar izleyiciyi içine çekerek ye bağlar. Bugün sizlere en çok beğenilen bazı dizi müziklerini listeleyeceğiz.

Unutmadan söyleyelim, bu liste belirli aralıklarla lenecektir. Dünya üzerinde çok fazla dizi var ve elbette aralarında çok başarılı müzikler var. Bu sebeple bir sonraki lememizde listemize eklememizi istediğiniz müzikleri yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.

En başarılı dizi müzikleri

Dizi müziği denildiğinde belki de ilk akla gelen tını, ’un müziğidir. Dizinin o taht savaşını konu alan sini bize çok iyi şekilde yansıtan müzik, dizinin efsaneleşmesinde de önemli aktörler arasında yer alıyor.

 

 

Sherlock Holmes

Çok ince ayrıntılara dikkat ederek suçları açığa çıkaran bir dedektif olan Sherlock Holmes’un BBC imzalı dizisinde, tüm işleyişi çok iyi bir şekilde yansıtan müzikler yer alıyor.

 

 

Friends

Friends, final yapmasının üzerinden 15 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala gündemde kalmaya devam ediyor. 6 arkadaşın bir apartman dairesindeki sini anlatan dizi, özellikle jenerik müziğiyle hala aklımızda.

 

 

Shameless

Ülkemizde de uyarlaması çekilen ünlü dizi Shameless, o özgür ruhunu müziğiyle de bizlere buluşturmuştu. Dizi, bizleri her yeni bölümünde çok hoş bir müzikle karşılıyordu.

 

 

Breaking Bad

Son yüzyılın en iyi dizisi seçilen Breaking Bad, müzikleriyle de karşımıza çok iddialı çıktı. Bir kimya öğretmeninin uyuşturucu işine girdiği dizi, o ambiyansını müzikleriyle de bizlere yansıtmayı başarmıştı.

 

 

The X-Files

İnternette daha çok “illuminati” ile özdeşleşen bu müzik, hemen hemen herkesin aşina olduğu bir şarkı. FBI ajanlarının sır perdesini aralamaya çalıştığı The X-Files’a da fazlasıyla yakışıyordu.

 

 

Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi, ülkemizin en ünlü dizileri arasında yer alıyor. Özellikle ilk 97 bölümüyle efsaneleşen dizide çok kaliteli müzikler yer alıyor. Özellikle operasyon müziği, tüm Türkiye’yi gaza getirebiliyordu.

 

 

Spartacus

Hala pek çok kişi için dünyanın en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Spartacus, efsane Trakyalının Roma’ya karşı isyanını çok etkileyici bir şekilde aktarmıştı. Bu noktada da dizinin etkileyici görüntüleri, culukları ve elbette ki müziklerinin büyük etkisi bulunuyor. Spartacus’ü özel yapan şeylerden biri de dizide Türk ezgilerini de görüyor olmamızdı. Hatta bir sahnede “Eledim Eledim” şarkısı duyuluyordu.

 

 

How i met Your Mother

Friends’te olduğu gibi giriş müziğiyle bizleri büyüleyen bir başka sitcom’da How i Met Your Mother’dı. 5 arkadaşın MacLaren’s Pub’ta geçirdikleri zamanı anlatan dizi, sadece giriş müziğiyle değil bölümler arasında seçilen şarkılarıyla da çok sevilmişti.

 

 

 

 

True Blood

Bir dönem çok popüler olan vampir dizileri furyasında kendine yer edinen True Blood, müzik seçimleriyle aralarında en iyi olanıydı.

 

 

Mad Men

1960’ların New York’unda geçen dizide reklam şirketi yöneticisi Don Draper’ın hayatına tanıklık ediyoruz. Tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olan yapım, müziğiyle de onlarca kişiyi kendine hayran bıraktı.

 

 

Yılan si

Komiser Memoli ve köy kızı Zeyno’nun arasındaki ilişkiyi anlatan Yılan si, yayınlandığı 1999 – 2002 yılları arasında tüm Türkiye’yi televizyon başına kilitlemeyi başarmıştı. O içimizi eriten müziği ise hala hafızalarımızın bir köşesinde yer alıyor.

 

 

Dünyanın en ünlü sit-com’larından olan , genç bilim insanları ve onların güzel komşularının arasındaki yi anlatıyor. Dizinin giriş müziği ise gerçekten etkileyici.

 

 

Sons of Anarchy

Eğer chopper tarzı motorlara ilginiz varsa zaten Sons of Anarchy’i duymuşsunuzdur. Harley Davidson marka motorlarla muhteşem bir görsel şölen sunan dizi, geneli The White Buffalo’ya ait müzikleriyle de kendi izleyicisini memnun etmeyi başarıyor.

 

 

Pink Panther

Dünyanın en ünlü çizgi dizilerinden biri olan Pembe Panter’in efsane müziğini duymayan yoktur herhalde.

 

 

Knight Rider

Ülkemizde Kara Şimşek olarak bilinen Knight Rider dizisi, bir döneme damgasını vurmuş bir dizi. Elbette dizinin müziğini de duymayan yoktur diye düşünüyoruz. 1982’de yayınlanmaya başlayan ve 4 sezon süren dizi, o dönemde ülkemizdeki tek kanal olan TRT’de yayınlanmıştı.

 

 

Narcos

Narcos, dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından olan Pablo Escobar’ın hayat sini anlatıyor. Netflix’te yayınlanan dizi, çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmasının yanında müzikleriyle de çok beğenildi.

 

 

Vikings

Efsane Viking kralı Ragnar Lothbrok ve çocuklarının çiftçilikten krallığa yükselen sini anlatan dizi, müzikleriyle de bizleri o dönemlere götürmeyi başarmıştır.

 

 

Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de faaliyet gösteren “” isimli çeteyi anlatan dizi, o eski dönemleri bizlere yansıtmak için müziklerin gücünden de fazlasıyla yararlandı.

 

 

Ezel

Türk dizi tarihinin en başarılı örneklerinden biri olan Ezel, muhteşem ve culuklarının yanında özellikle de müzikleriyle ortaya çıkmıştır. Dizide her biri birbirinden başarılı çok sayıda müzik bulunuyor. Ayrıca Tuncel Kurtiz’in sesinden duyduğumuz efsane şiirler de Ezel’i özel yapan unsurlar arasında yer alıyor.

 

 

 

 

Listemizin burada sonuna geldik. Peki sizlerin kesinlikle listede olması gerekiyor dediğiniz müzikler var mı? Düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın