Oyun Blogu

İlginizi çekecek 2D oyunlar

Worms W.M.D

Bir zamanlar başında saatler geçirmemize neden Worms serisi aramıza geri döndü. Bir zamanlar arkadaşlar arası kurdğumuz lanlarla bile başından kalkamadığımız 2D , yeni haliyle de aynı eğlenceyi çevrimiçi dünyasına kazandırmış.

Worms, bir grup kurtçuğun birbirlerini elinde yer alan silahlarla vurmaya çalıştığı eğlenceli bir . Ancak hiç öyle dışarıdan bakıldığı kadar kolay bir la karşı karşıya değilsiniz. Sıra tabanlı olan da, her kurtçuğun belirli bir zamanı var. Yapmanız gereken bu kısıtlı zamanda, rakipleriniz olan kurtçukları öldürmek.

2d oyun, steam

Öncelikle eğer u daha önce oynamadıysanız, uzun süre, a daha yarısına gelmeden veda edeceksiniz. da her silahın farklı etkileri var ve bunları hangi şiddette vurduğunuz, unuz ve rüzgarın hızı gibi farklı etkiler vuruşunuzu etkiliyor. Yani ters bir rüzgarda attığınız bir füze size geri dönebilir. Ancak un mantığını kavradıktan sonra, kazanmak için saatlerinizi başında geçirmeye hazır olun.

a gelen çevrimiçi mod şu an için çok da kullanışlı olarak görülmüyor. cular özellikle de, pek kimsenin on olarak oynamadığından şikayetçi. Bunda un pahalı fiyatı dolayısıyla yeteri kadar yayılmaması etkili olabilir.

Ancak, un botlarıyla kurduğunuz lar kesinlikle çevrimiçi mücadeleden çok daha eğlenceli. un grafik anlamında geliştiğini söylemek gerekir. Özellikle haritalarda yer alan birçok nesne daha gerçekçi grafikllerle karşımıza çıkıyor.

un fiyatı  üzerinde yüzde 10 indirimle bile 80,09 TL gibi yüksek bir fiyata sahip.  Eğer u kendi başınıza oynamak istiyorsanız, bir önceki olan Worms geddon ise 24 TL fiyatıyla daha çekici geliyor. hakkında daha fazla bilgiye  sayfasından ulaşabilirsiniz.

2d oyun, steam

Mark of the Ninja: Remastered

Mark of the Ninja, 2D  severler için ilginç bir aksiyon u. Ama bu da rakiplerinizle birebir dövüşmek yerine onlardan saklanmak, gizlice ve sessizce ilerlemeniz gerekiyor.

Yani adı üstünde tam anlamıyla bir Ninja oluyorsunuz. Karanlık bir atmosferi olan un bu remastered versiyonu için bütün içi grafikler iyileştirilmiş. Ancak, karanlık atmosferi olan da oynarken bu iyileştirmeyi pek hissedemiyorsunuz. Yine de geçişlerde anlatılan ler gerçekten de bir 2D a göre etkileyici şekilde tasarlanmış.

Oynanışa gelirsek, öyle kolayca alışıp, her bölümü kolay aşabileceğiniz bir değil. Öncelikle rakiplerinize sessizce yaklaşmayı öğrenmeniz gerekiyor. Yolunuz üzerinde gördüğümüz birçok nesneyi saklanmak için kullanabiliyoruz.

Düşmanlarınızı öldürmek için ise yıldız, ok gibi silahları kullanabiliyorsunuz. Ancak burada da düşmanları teke tek yakalamaya çalışmak önemli. Çünkü kalabalık nöbetçilerden birini öldürdüğünüzde sizi kısa sürede fark ediliyor ve yakalanıyorsunuz.

un işleyişine alıştıktan sonra, hangi hamleleri nerede yapacağınızı daha iyi tahmin edebiliyorsunuz. Tabii ki her bölümde çok daha zor düşmanlar ve haritalar karşınıza çıkıyor. Mark of the Ninja’yı bitirdikten sonra bazı özellikler kazanıyorsunuz. Eğer u baştan oynamak isterseniz, bu kazandığınız özellikleri de becerilerinize ekliyor.

Böylece ilk oynadığınızda zorlandığınız bölümleri, yeni da daha kolay aşabiliyorsunuz.  üzerinde 32 TL olan buradan inceleyebilirsiniz.

2d oyun, steam

Valfaris

Valfaris, 2019 yılında ortaya çıkan ama 80’li yıllardan kalma grafiklerle karşımıza çıkan arcade tarzı bir un çok hızlı bir oynanışı var ve gerçekten de insanı kendine çeken özel bir ritmi var. Bunun temel sebebi ise un Heavy Metal müzikleriyle dolu olması.

un logosundan, evrenine ve kahramanın yapısına kadar her şey Heavy Metal evrenine uygun olarak tasarlanmış. Bu müzik tarzına aşina değil ya da sevmiyor olsanız bile, müziğin sesini kıstığınızda bile o ritmin a hakim olduğunu hissediyorsunuz.

Bu ilginç 2D , sürekli olarak iğrenç yaratıkları öldürdüğünüz ve hiç aksiyonu eksik olmayan bir yapıda. Özellikle bölüm sonu canavarları gerçekten de çok gelişmiş yapıda. Yaratıkların yapısı açısından Doom‘u hatırlatan  da, bölümler ilerledikçe un temposu da artıyor. Bazı canavarlara karşı anında tepki vermek ve ettrafta gördüğünüz her yere atlayıp, zıplamayı başmız lazım.

Her bölümü geçtikten sonra, silahlarınızı geliştirmeyi ya da yeni silahlar almayı unutmamanız gerekiyor. Burada da bölüm içinde öldürdüğünüz canavarların kazandırdığı puanların çok işe yarıyor. Eğer eğlenceli vakit geçirmek, ölseniz bile çalan müziğin etkisine kendinizi bırakmak istiyorsanız, Valfaris pek benzerini bulamayacağınız özelliklere sahip.  üzerinde 24 TL olan buradan inceleyebilirsiniz.

2d oyun, steam

Oxygen Not Included

Doğrusu,  üzerinde gerçekten de keşfedilmesi gereken büyük bir 2D  dünyası var. Eğer bu tür lara ilginiz varsa, etikete sahip ları inceleyip, bu koca havuzda kendinizi kaybedebilirsiniz.

İşte Oxygen Not Included, tam olarak bu şekilde karşımıza çıkan bir . Hem bir strateji u oynamak isteyen hem de ımı çok zorlamasın diyenlerdenseniz, ilginç konusuyla bu tam istediğiniz gibi olabilir.

Öncelikle bu kaynakların sınırlı olduğu ve onları dikkatlice kullandığınız bir kaynak kontrolü üzerine kurulu. Fallout Shelter benzeri bir oynanışı olan da, koloniyi genişletip büyütmeye ve kaynakları da arttırmaya çalışıyorsunuz. Bu kaynaklardan en önemlisi de tabii ki oksijen.

Dünya dışında bir gezegende olduğunuz için mevsim şartları ve sıcaklıklar da çok farklı. Bu yüzden koloninin sürekli olarak mutlu olmasını sağlamak çok önemli. un ilk başında, koloniniz çok büyük değil ve kalabalık değil. Ancak kısa sürede önlem almazsanız, kısa sürede eldeki kaynaklar tükeniyor.

un burada çok zorlu bir kaynak yönetimi var. Oksijeni elde ederken, aynı zamanda temiz su bulmanız, enerji ihtiyacını giderirken de havayı kirletmemeniz gerekiyor. Çünkü bu koloniler, gezegenin atmosferinden etkilenmemek için yer altında kuruluyor.

Bu yer altında kalma hissiyatı tabii ki yurttaşlarınızın da strese girmesine neden oluyor. ilerledikçe daha da zorlaşıyor ve daha ilk başta iyi bir denge kuramazsanız, belirli seviyelerde ilk başta düşünmediniz ayrıntıların büyük sorunlar olarak karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Kısacası da her ayrıntı ve kaynak çok önemli. İlk başlarda çok ihtiyacınız olmadığı için önem vermediğiniz kaynaklar, bir anda büyük bir ihtiyaç olarak karşınıza çıkıyor.

Doğrusu 2D bir dan beklenmeyecek kadar derin bir stratejisi olan bu ilginç dünyaya adım atmak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz. un  fiyatı ise 39 TL.

2d oyun, steam

Forts

Tavsiye ettiğimiz lar arasında en basit oynanışa sahip olanlardan birisi olan Forts, eğlenceli zaman geçirmek için iyi bir 2D  alternatifi. Öncelikle on olarak oynanıyor ve gerçek zamanlı olarak sürekli düşmanlarla savaşmanız gerekiyor.

Forts adı üstünde, kendi kalenize sahip olduğunuz bir . İlk başta bir kale inşa etmeye ve aynı zamanda karşı taraftan sizi yaylım ateşine tutan düşmanlarınızdan korunmaya çalışıyorsunuz.

Temposuna alıştıktan sonra alışkanlık yapan Forts, tek kişilik olarak da oynanabiliyor. Ancak un multiplayer olarak çok fazla zevk verdiğini söylemek gerekir.  bir tür builder hem de Worms türü, sırayla rakibinize saldırdığınız bir strateji u.

un size sağladığı kaynaklarla ilk kalenizi yaptıktan sonra, rakiplerinizin kalesini her yıktığınızda puanlar kazanıyor ve kalenizi daha da geliştirebiliyorsunuz. Her ne kadar un bazı yerlerde kendini tekrar ettiği söylense de, Forts biraz daha kısa süreli olarak zaman geçirmelik bir .

Kafanızı dağıtmaya ve bu büyük temponun içine kendinizi bırakmaya hazırsanız, Forts unu buradan indirebilirsiniz.   üzerinde 24 TL fiyat etiketine sahip.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın