Bilim Teknoloji Mobil

Xiaomi’den katlanabilir telefon!

Katlanabilir lar yüksek fiyatları nedeniyle günümüzde son kullanıcıya uzak. Ancak, ilerleyen yıllarda fiyatının düşeceği ve hayatımızın bir parçası olacağını birçok kişi tahmin edebiliyor. Bu kapsamda ’den Samsung’a kadar birçok üretici katlanabilir patentleri almaya devam ediyor.

Bu sayede ilerleyen dönemde kullanma ihtimalleri olan ve özellikleri sahipleniyorlar. Bu kez katlanabilir veya daha doğrusu kapaklı bir akıllı ı ile karşımıza çıktı. Galaxy Z Flip ve Moto Razr gibi modelleri akıllara getiren bu ın üst kısmı yani kameranın olduğu bölüm sabit.

Katlanabilir lar için dönen kamera ı!

Bunun nedeni ise kamera ayrımının ortadan kaldırılmış olması. un üst kısmındaki kamera mekanizması yatay bir şekilde döndürülebiliyor. Bu sayede kameraları gerektiğinde öne, gerektiğinde arkaya çevirmek mümkün hale geliyor.

Bu dönen mekanizmanın hemen altında bir hoparlör ızgarası bulunuyor. Güç ve ses tuşları ise sağ tarafa yerleştirilmiş durumda. Daha önce söylediğimiz gibi bu patentin alınmış olması ’nin kesinlikle böyle bir cihazı üreteceği / satacağı anlamına gelmiyor.  üreticileri patentini aldıkları ları ideal olacağını düşündüğü dönemlerde kullanıcılarla buluşturuyor veya bir patent olarak tozlu raflara kaldırıyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın