Bilgisayar İnternet

En İyi 5 Web Geliştirme Aracı

Web geliştiricisi olmak zor bir süreçtir. İlk adımlarınızı koda atıyor veya programlamayı zaten biliyor ancak çevrimiçi tarayıcı tabanlı lara geçiyor olsanız da, öğrenmeniz gereken çok şey var.

Neyse ki, başlamak isteyen herkes için, size yardımcı olabilecek birçok harika araç var. Bugün en iyilerinden 5 tanesini inceliyorum ?

1. Visual Studio Code ;

Web ları geliştirmek için iyi bir kod editörü gerekir. Sublime Text, kodlama için hafif, zengin özellikli metin düzenleyicileri açısından yönetmek için kullanılır. Yavaş yavaş, geliştiriciler Microsoft’un açık kaynaklı Visual Studio Code k kod düzenleyicisine geçiyor gibi görünmektedir.

Her türlü gelişmeye yardımcı olacak geniş uzantı dizisi ve birleşik işbirliği kodlaması özelliğinin nedenini bulmak kolaydır. Kod tamamlama, linting ve entegre terminal VS Code’u lar, web siteleri ve yazılım geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tek şey yapar.

2.  ;

Web için geliştirmeyi öğreniyorsanız, ’nı kullanmanız gerekir. Chrome tarayıcısıyla ücretsiz olarak kullanılabilir, tüm web sitelerinde sağlam inceleme ve hata ayıklama sağlarlar.

Sayfa öğelerini kodda ve tam tersinde vurgulamak, web sitelerinin nasıl bir araya geldiğini anlamanıza olanak sağlar. Web sitelerinin çeşitli cihazlarda nasıl çalıştığını test etmek için yerleşik aygıt emülatörü de vardır. Güçlü site ölçümleri ve güvenlik kontrolü, ’nı tüm web geliştiricileri için zorunlu kılar.

3. CodePen ;

CodePen, ön uç gelişimin tasarlanması ve paylaşılması için çevrimiçi bir sosyal gelişim ortamıdır. Tamamen HTML, ve JavaScript’e odaklanan standart CodePen penceresi, fikirlerinizi denemek ve paylaşmak için mükemmel bir yerdir.

Sık kullanılan topluluk vitrinleri ve zorlukları her seviyedeki geliştiricilere açıktır ve tarayıcıda yapmak istediğiniz hemen hemen her şeye ait örnekleri görüntülemek veya kendi kullanımınız için hazırdır.

4.  ;

JavaScript, internetin dilidir ve JavaScript Object Notation () çevrimiçi verileri yönetmenin birincil yoludur. Diğer araçlar ’un koddan oluşturulmasına yardımcı olabilirken, anında üretebilmek test ve geliştirme için hayati öneme sahiptir.

, sol penceredeki girişi alır ve daha sonra kullanmak üzere tarayıcıya kaydedilen sağ penceredeki ’a veya daha sonra kullanmak üzere dosyasına dönüştürür. Veri görselleştirme ve tam yığın web geliştirme öğrenen herkes için mükemmel.

5. ;

Tarayıcı tabanlı API dokümantasyon tarayıcısı ücretsizdir ve programcılara basit web kullanıcı arayüzü kullanarak birden fazla kod tabanına başvurmaları için hızlı yer sağlar.

Tüm ana diller desteklenir ve seçtiğiniz diller aranabilir, tarayıcıda çevrimdışı, VS Kodu ve Sublime Metin eklentisi olarak ve mobil cihazda kullanılabilir. , projeniz için belgelere hızlı erişim sağlayan değiştiricidir.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın