Oyun Blogu

En iyi açık dünya oyunları

2020 en iyi açık dünya oyunları

Batman: Arkham Knight

Dünyanın en büyük geliştiricisi firmalarından olan Rocksteady Studios tarafından geliştirilen ve  Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından 2015’te yayımlanan olduğu Batman: Arkham Knight, Bruce Wayne’e açık dünyada hayat vermenizi sağlıyor. Gotham City şehrini tüm detaylarıyla keşfetmek ve içi görevler almak için, ideal açık dünya ları arasında yer alan Batman: Arkham Knight, geçmiş yıllarda da listelere giren lar arasında yer aldı.

Saints Row 4

Volition tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından yayınlanan 2013 aksiyon-macera türündeki , grafik başarısı ve etkileyici efektleriyle dikkat çekiyor. Özgürlükçü yapıya sahip olan cular için de çok şey sunuyor. ABD devlet başkanını kontrol ederek, dünyayı işgal etme gayretinde olan uzaylı yaratıklara karşı mücadele verebilirsiniz.

un en güzel yanlarından biri ise, ele geçirdiğiniz uzaylıların silahlarını kullanmanıza imkan vermesi. içerisinde alabileceğiniz birbirinden eğlenceli görevler ile vakit su gibi akıp gidecek.

Fallout 4

2020’nin en iyi açık dünya ları listesinde yer almayı hak edecek özelliklere sahip Fallout 4, Bethesda Game Studios’un geliştiriciliğini yaptığı ve Bethesda Softworks’ün yayımcılığını yaptığı açık dünya aksiyon rol yapma udur. Fallout serisinin beşinci büyük udur ve , PlayStation 4 ve Xbox One için 10 Kasım 2015’te yayımlanmıştır.

, yaşanan nükleer bir felaketin ardında ortaya çıkan bir senaryoyu konu alıyor. Fallout 4, gerçeğini aratmayacak atmosferi ve grafikleriyle sizleri bekliyor.

Assassin’s Creed Odyssey

AC Odyssey, Ubisoft Quebec tarafından geliştirilip Ubisoft tarafından yayınlanan u ve Assassin’s Creed serisinin 11. büyük ve toplamda yirmi birinci udur.  M.Ö. 431 yılında, Atina ve Sparta arasındaki Peloponez Savaşı’nın kurgusal bir tarihini anlatmaktadır. cu karakter olarak erkek veya kadın paralı asker olabilmeyi seçebilir. Karakter ailesini birleştirmek için her iki taraf için de savaşa katılır.

Antik Yunan zamanını konu edinen , keyifli bir dünya gezintisine çıkmanızı ve Atina ile Sparta arasında yaşanan savaşa şahitlik etmenizi sağlıyor. Ayrıca içerisinde verilen yan görevleri alabilir, silah kapasitenizi ve özelliklerini yükseltebilir veya geminizin görünümü üzerinde farklı değişiklikler yapabilirsiniz.

Minecraft

İsveçli geliştirici Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında  tarafından satın alınan sandbox udur. , küplerle çeşitli lar yapmanıza olanak sağlar. Üç boyutlu voksel (bir pikselin üç boyutlu karşılığı) grafiklere sahiptir.

Piyasaya çıkar çıkmaz listelerini altüst eden Minecraft, hiç şüphesiz en iyi açık dünya ları arasında yer alıyor. Dünya genelinde yakaladığı müthiş liği hala sürdüren ve bundan sonrada sürdürmeye devam etmesi beklenen içerisinde, kendi yaratıcılığınıza bağlı olarak yeni bir dünya kurabilirsiniz.

en iyi açık dünya oyunları

Grand Thetf Auto 5

GTA 5,  Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı udur. Aynı zamanda Grand Theft Auto serisinin beşinci udur.

Muhteşem grafikler, etkileyici efektler ve özgürlükçü yanıyla culara hitap eden Grand Theft Auto 5, MichaelFranklin ve Trevor olmak üzere üç ayrı karakterle sürdürülebiliyor.

 içerisinde, dilediğiniz zaman karakterler arasında geçiş yaparak oynayabiliyorsunuz. Kara araçlarını kullanabileceğiniz gibi uçak ve helikopter gibi hava araçlarını da kullanma olanağı tanıyan , 2020’nin en iyi açık dünya ları listelerinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Epic Games tarafından ücretsiz sunulan GTA 5’e halen sahip olmadıysanız buradan hemen alın çünkü bu fırsatın bitmesine çok az kaldı.

en iyi açık dünya oyunları

Red Dead Redemption 2

RDR 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından yayınlanan Western temalı aksiyon-macera türü udur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption’ın birkaç yıl gerisinde geçen Red Dead serisinin üçüncü udur.

Piyasaya çıktığından beri cuların ilgisini eksik etmediği , Vahşi batı temasını işliyor. da Arthur Morgan ve çetesinin sıra dışı sini bulabilir ve içerisinde çeşitli görevleri tamamlayabilirsiniz. modu dışında çevrim içi modunda ise kendinize yeni çete oluşturabilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Withcher 3, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma udur.

19 Mayıs 2015’de yayınlanan , serinin diğer ları gibi Geralt of Rivia’nın hikâyesini konu alıyor. İkinci un sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt’ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı aramaya başlar. Ardından Ciri’yi geri getirmek için Emhyr var Emreis’den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri’nin peşinde Wild Hunt vardır.

Witcher 3: Wild Hunt’ın açık dünya tabanlı haritası önceki larına göre 30 kat, bir diğer açık dünya u olan GTA 5’e göre de bir buçuk kat daha büyüktür.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın