İnternet

Deep Web Siteleri Bulmak?

Deep Web nedir ? ve Deep Web arasında ki en büyük fark nedir ? Bu konuları önceki yazılarımda yazmıştım. Deep web kategorisi altında bir çok konuyu ele aldım. Diğer başlıklara göz atmak için tıklayın.

Bu yazımda ‘te rastladığım ve sizinle paylaşmak istediğim birçok site bulunmakta. nda bulamayacağınız internetin gizli katmanında yer alan web sitelerini gün yüzüne çıkarıyorum. Keyifli okumalar ?

Başlamadan Önce !!!

içerisinde bulunan sitelere erişmek için iki temel araca ihtiyacınız var ; ve . ’e girmeden önce kendinizi ile korumanızı şiddetle öneririm. Güvenliğiniz için önce ’inizi çalıştırın ve yalnızca bağlantı kurulduktan sonra Tor Tarayıcıyı başlatın. Ayrıca bakınız ;  : Nasıl erişim sağlanır ?

ve Tor oldukça güçlü görünebilir. Fakat ’ te gezinirken sizi güvende tutmak için yeterli olsalar da, daha fazla önlem almaktan zarar gelmez. JavaScript’i devre dışı bırakın, tüm yazılımlarını kapatın ve web kamerayı kapatın.

İşte en popüler siteleri ;

1. ;

URL: http://zqktlwi4fecvo6ri./wiki/index.php/Main_Page

nı ilk başlattığınızda, sizi belirli . sitesine yönlendirmez. Tor normal ağa erişmek için daha güvenli (şifreli) yol sağlar. . sitesine gitmek için, onun var olduğunu ve yerini bilmeniz gerekir. Etkin . sitelerini bulmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri gibi site dizini kullanıyor. size internetin eski günlerini hatırlatacak. Çok sayıda site dizini kullanarak içinde dolaşabilirsiniz. Hidden Wiki onlardan biri. Burada, üzerinde farklı kaynaklara çeşitli bağlantılar bulacaksınız. Burada hatırlanması gereken bir şey, topluluk tarafından düzenlenmiş olmasıdır, bu yüzden gördüğünüz her şeyi almayın.

2. Sci-Hub ;

URL: http://scihub22266oqcxt./

Sci-Hub, dünyanın her yerinden bilimsel bilgiyi özgürleştirmeyi amaçlayan bir platformdur. Sci-Hub’da, ücretsiz olarak erişebileceğiniz yaklaşık 50 milyon araştırma makalesi bulacaksınız. 2011 yılında Kazakistan’dan Alexandra Elbakyan tarafından kurulmuştur.

Bu şekilde, kurum veya birey yeterli finansmana sahip olmasa bile, dünyanın ortak bilimsel bilgisine erişebilirler. Kim bilir, belki bir gün hastalıkların, kuraklıkların ve açlığın sona ermesine yardımcı olacaktır. Bundan nasıl yararlanabilirsiniz: Bilim aşığı mısınız? Yoksa araştırmanızla ilgili oldukça spesifik bilgiler mi arıyorsunuz? Ya da belki sadece bilginin herkes için özgür ve erişilebilir olması gerektiğine inanıyorsunuz. Sci-Hub sizin için uygun bir yer olabilir.

3. ;

URL: https://blockchainbdgpzk./

’in nasıl çalıştığını bilmiyorsanız veya herhangi bir kriptoya sahip değilseniz, bunu atlayabilirsiniz. Ancak ilgilenenler için, en popüler çevrimiçi cüzdanlarından birinin . URL’si var , hatta bunun için bir HTTPS sertifikası var. Bundan nasıl yararlanabilirsiniz: Eğer bir nedenden dolayı lerinizi isimsiz olarak tutmak istiyorsanız, burası tam size göre.

4. ;

URL: http://7rmath4ro2of2a42./

, bilim, politika, teknoloji ve başka konulardaki haberleri tartışabileceğiniz haber toplama sitesidir. Site gönüllüler tarafından yönetiliyor ve topluluk odaklı yapıya sahip. Kullanıcılar öyküleri ve yayınları gönderebilir ve denetleyebilir. , sansür olmadan haber bulmak ve ilgili konuları özgürce tartışmak için bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğünü korumayı ana hedefleri olarak belirtiyorlar.

Bundan nasıl yararlanabilirsiniz: Eğer ana akım medyadan bıktığınızı düşünüyorsanız, bu siteyi yararlı ve ferahlatıcı bulabilirsiniz.

5. ;

URL: https://www.propub3r6espa33w./

, “araştırmacı gazeteciliğin ahlaki gücünü kullanarak, devletin, iş dünyasının ve diğer kurumların iktidarının kötüye kullanılması ve ihanetlerinin açığa çıkarılmasını” amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir haber kuruluşudur. ’ya göre, asıl sebep okuyucularına siteye göz atma konusunda daha anonim yol sağlamak.

Bundan nasıl yararlanabilirsiniz: ’yı zaten okuduysanız veya araştırmacı gazetecilikle ilgileniyorsanız, ’e neden katıldıkları ve okuyucuların bundan nasıl faydalanabileceği konusundaki podcast’lerini kontrol edebilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın