LG’nin yeni modelleri sızdırıldı

Dünyanın önde gelen firmalarından olan , akıllı telefon piyasasında da hatırı sayılır satış rakamlarına sahipti. Bu başarıyı devam ettirmeyi amaçlayan firma, 13 yeni modeli kullanıcılarla buluşturacak.

gelecek modelleri tam 13 adet olacak

’nin Q serisi modelleri için piyasaya çıkarmayı planladığı modellerin isimleri belli oldu. Orta segment olan bu cihazların isimleri sırasıyla Q31, Q32, Q33, Q51, Q51S, Q52, Q53, Q61, Q62, Q63, Q91, Q92 ve Q93 oldu. Bu isimler Kore Düşünsel Mülkiyet Hakları Servisi (KIPRIS) tarafından tescillendi. Böylelikle firmanın bu model isimlerini kendi adına tescillediği ve piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Yukarıda belirtilen kurumun internet sitesinde “ Electronic” şeklinde aa yapıldığında ve “application date” yani zamanına göre sıralama yapıldığında modellerken kendini gösteriyor.

lg q serisi

gelecek modelleri arasında sadece  Q51 özellikleri hakkında bii bulunuyor. Bu modelin özelliklerine bakıldığında MediaTek Heli P22 işlemci ve 3 GB bulunduğu biliniyor. Yine bu modelin 6.5 inç büyüklüğünde 720p+ çözünürlükte bir ekranı ve 4.000 mAh kapasitesinde bataryası bulunuyor.

Q serisi 13 modelin ne zaman tanıtılacağına dair bir bii henüz yok. Ancak önümüzdeki aylarda modellerin kendisini göstermesi bekleniyor.

Hüseyin Kaplan
Kitap kurdu. Teknoloji meraklısı.