Anasayfa » Blog » Watsapp’ta çoklu görüntülü konuşma desteği
Android İOS Mobil

Watsapp’ta çoklu görüntülü konuşma desteği

Facebook uygulaması ile video konferans rekabetinde öne geçmek adına dün  uygulamasını dünyaya açtı. Kısa sürede büyük talep  gören uygulama için  güncellemesi de yolda.

50 kişiye kadar video konferans desteği veren uygulamanın  üzerinden de ulaşılabileceği iddia edilmişti. Bugün ortaya çıkan bilgilere bakılırsa,  bu güncellemeyi dağıtmaya başladı.

güncellemesi ne zaman gelecek?

Şu an için sadece belirli ülkelere bu güncellemenin geldiği ortaya çıktı.  beta programıyla da  şu an için bu güncellemeyi almak mümkün değil. Ancak firma beta programına katılmış kullanıcılara daha önce bu özelliği sunabilir.

Tahminler bu ay sonuna kadar,  bağlantısının  üzerine gelmesi yönünde. Peki ama bu güncelleme neler getirecek. Facebook ile birlikte bir anda büyüyen video konferans pazarında pay kapmak için elini çabuk tuttu.

whatsapp güncellemesi, video konferans, messenger rooms

 güncellemesi ise, platforma üye olmayan kullanıcıları da Meseenger Rooms uygulamasına adapte etmeyi amaçlıyor. Buna göre mesajlaşma programı üzerinde bulunan bir Rooms bağlantısıyla, bu özel konferanslara katılmak mümkün olacak.

video konferans ile neler sunuyor?

Yine, hem Instagram hem de  üzerinden de bir Rooms sohbeti de başlatılabilecek. Facebook,  özellikle ücretsiz olması, platforma üye olmadan da sohbet açılabilmesi ve en önemlisi süre sınırlaması bulunmamasıyla öne çıkıyor.  ise sadece ücretli kullanıcılar için bir sınırsız toplantı imkanı sunuyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın