Manşet Oyun Blogu

Ekran kartlarını zorlayan 15 oyun

  Battlefront II

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

Yüksek grafikli lar listemize dünya genelinde hayran kitlesi bulunan serisine ait olan la başlıyoruz. , cularla ilk buluştuğunda sahip olduğu gereksinimlerle dikkat çekmişti. içinde yer alan aksiyonun culara hissettirilmesi amaçlamıştı. 2017’de cularla buluşan , ilk günlerde adından epeyce söz ettirmişti.

un önerilen sistem gereksinimlerine bakıldığında Intel i7 6700 veya AMD FX 8350  , NVIDIA GTX  1060 veya AMD Radeon RX 480 ve 16 GB RAM olduğu görülüyor. Oldukça yüksek olan bu donanım ihtiyacıyla birlikte 60 GB depolama alanına ihtiyaç duyuluyor.

 Forza Horizon

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

Yarış ları arasında akıllarda en çok kalan lardan biri de kuşkusuz Forza Horizon 4. un sahip olduğu grafiklerin gerçekliği a olan ilgili de artırmıştı. cular, yarış arabalarını kaliteli grafikler ve yüksek akıcılık içinde sürüyor. Elbette ki bu keyifli anlar için yüksek performans veren bir donanıma ihtiyaç duyuyor. Ayrıca uzun süre en çok oynanan lar arasında da bulunmuştu.

un önerilen sistem gereksinimleri Intel i7-3820 , NVIDIA GTX 970 veya NVIDIA GTX 1060 ya da AMD R9 290x veya AMD RX 470 olacak duyurulmuştu. RAM kısmında da 12 GB değerinin bulunduğu gereksinimlerinde 75 GB depolama alanı da yer alıyor.

Grand Theft Auto V

yüksek grafikli oyunlar

nı en çok zorlayan 15  listesinde yer aldığı tahmin edilen lardan biri şüphesiz GTA V. un grafikleri donanımı o kadar çok zorluyor ki, bir bilgisayarın yüksek donanımlı olduğunu belirlemek için dan söz ediliyor. Bilgisayar için “GTA V kaldırır mı?” sorusu klişe ha gelmiş durumda.

Açık dünyalı lar arasında en sevilenlerden olan un on kısmı hala oynanmaya devam ediyor. Özellikle “role play” kısmında tercih edilen GTA V, 4K ayarlarda da bilgisayarlarda çalıştırılabiliyor.

un önerilen sistem gereksinimlerine bakıldığında ise karşımıza Intel i5 3470 veya AMD X8 Fx-8350 , NVIDIA GTX 660 veya AMD HD7870 ve 8 GB RAM çıkıyor. bilgisayar üzerinde çalışabilmek için 72 GB depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

Red Dead Redemption 2

yüksek grafikli oyunlar

Son zamanların adından en çok söz ettiren larından biri Red Dead Redemption 2 olmuştu. Önce konsollarda sonra da bilgisayarlarda cularla buluşan , yoğun sistem kullanımıyla da anılmıştı. Bununla birlikte un yüksek grafikleriyle de fiyatı da ilgi çekmişti. cularla ilk buluştuğunda, yaşanan FPS kayıpları da un negatif hanesine yazılmıştı. Daha sonra cular un optimizasyon tarafından yapılmasını beklemişti.

un önerilen sistem gereksinimleri incelendiğinde Intel i7-4770K veya AMD 5 1500X , NVIDIA GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480 yla birlikte 12 GB RAM gerekiyor. Oldukça yüksek gereksinimlerle birlikte 150 GB gibi bir depolama alanı da gerekiyor. bu yönüyle diğer lara göre oldukça önde duruyor. Büyük boyuta sebep olarak da da yer alan yüksek grafik kalitesi gösteriliyor.

Crycis 3

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

2013’te cularla buluşan , uzun süre geçmesine rağmen halen grafikleriyle akıllara kazınmış durumda. İhtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri günümüze göre kolayca sağlanabiliyor oluyor. Ancak ilk çıktığı tarihlerde sistem gereksinimleriyle dikkat çekmişti. O günlerde un yoğun olan grafikleri tepki de çekmişti. Ancak un sahip olduğu atmosferi culara aktarabilmesi için bu grafiklere ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

un önerilen sistem gereksinimlerine bakıldığında ise Intel i5-750 veya AMD Phenom II X4 , NVIDIA GTX 560 veya AMD Radeon HD5870 ve 4 GB RAM bulunuyor. , listedeki lara göre daha avantajlı kullanım alanına sahip. Bu değer sadece 17 GB seviyesinde.

The Witcher 3: Wild Hunt

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

Yüksek grafikli lar listesine sıra dizisiyle de efsaneleşen The Witcher. , yüksek grafik ihtiyacıyla da gündem olmuştu. Yapılan performans testlerinde, donanım üzerinde yoğun kullanım olduğu görülmüştü. un böylesine yoğun donanım kullanımına sebep olarak, doku “texture” kalitesi görülüyor. Eğer un daha çok donanım kullanmasını isterseniz NVIDIA HairWorks özelliğini devreye alabilirsiniz. Bu özelliğin a geleceği önceden de konuşulmuştu. Özellikle birlikte, adından anlaşılacağı üzere saçlara özel çalışma yapılıyor.

, 2015 yılında cularla buluşmuştu. Sistem gereksinimlerine bakıldığında ise Intel 3770 veya AMD FX-320 , NVIDIA GeForce GTX 770 veya AMD Radeon R9 290 gerekiyor. İhtiyaç duyulan RAM ise 8 GB.

Final Fantasy XV

yüksek grafikli oyunlar

2018 yılında bilgisayar kullanıcılarıyla buluşan , sadece değil birçok noktada yüksek sistem gereksinimlerine sahip. Özellikle un 4K için ihtiyaç duyduğu 155 GB depolama alanı dikkatleri üzerine çekmişti. da yer alan gelişmiş fizik nedeniyle yüksek grafik bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca un 4K kalitede oynanışı için 60 FPS almak da oldukça zor. Hatta NVIDIA RTX 2080 gibi bir nın da için zorlanacağı belirtiliyor.

16 GB RAM gerektiren u 1080p çözünürlükte oynayarak bir nebze yüksek FPS almak mümkün. un sistem gereksinimlerine bakıldığında ise Intel i7-3770 veya AMD FX-8350 , NVIDIA 1060 veya AMD Radeon RX 480 görülüyor.

Assassin’s Creed: Odyssey

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

nı en çok yoran 15  listesinde sırada, yine 2018’de cularla buluşan bir var. Yüksek grafikleriyle birlikte yüksek fiyatının da dikkatlerden kaçmadığı , tarihi dokusu ve açık dünyasıyla oldukça sevilmişti. içinde özgürce keşif imkanı da tercih sebebi olmuştu. Antik Yunan’da geçen , hareketli ışık efektleri nedeniyle yüksek donanıma ihtiyaç duyuyordu.

un sistem gereksinimlerine bakıldığında Intel i7-3770 veya AMD FX-8350 , NVIDIA GTX 970 veya AMD Radeon R9 290 olduğu görülüyor. Ayrıca 8 GB RAM’i de sistem gereksinimlerine eklemiş durumda.

Shadow Of The Tomb Raider

yüksek grafikli oyunlar

Efsane serilerinden olan Tomb Raider, yıllardır cuların gönlünde bulunuyor. Yüksek fiyatıyla da gündem olan , içinde yer alan grafiklerle büyüleyici yapıya sahipti. Çevredeki dokular ve detaylar oldukça detaylı olarak işlenmişti. Aksiyon, macera türünde cuları bekleyen , sistem gereksinimleriyle de dikkat çekmişti. Özellikle konusunda , yüksek gereksinime sahip.

Önerilen sistem gereksinimlerinde Intel i7 4700K veya AMD 5 1600 , NVIDIA GTX 1060 veya AMD Radeon RX 480 ve 8 GB RAM yer alıyor.  40 GB gibi bir değerde depolama alanına ihtiyaç duyuyor.

Project CARS 2

yüksek grafikli oyunlar

Yarış ları için de yüksek grafik ihtiyacı bulunuyor. Çünkü daki hız heyecanını, en iyi şekilde cuya yansıtmak gerekiyor. Bunu da başarıp, nı en çok zorlayan 15 arasına girmeyi başarabilen Project CARS 2, gerçekçi grafiklere sahip. Öyle ki bu grafiklerin cuya gösterilmesi için 50 GB gibi bir depolama alanı gerekiyor. , 2017 yılında cularla buluşmuştu ve fiyatı da oldukça yüksekti.

un sistem gereksinimlerine bakıldığında ise önerilen olarak Intel i7 6700 K , NVIDIA GTX 1080 veya AMD Radeon RX 480 bulunuyor. RAM noktasında da 16 GB değerine ihtiyaç duyuyor.

Kingdom Come: Deliverance

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

Orta çağda geçen , yeşillikler nedeniyle en çok zorlayan 15 listesinde yer aldı.  motoru Dunia, CryTek tarafından geliştirilen ve Crysis’te kullanılan motoru temel alarak geliştirilmişti. da 60 FPS değerini alabilmek için hatırı sayılı bir donanıma ihtiyaç duyuluyor.

un sistem gereksinimlerine bakıldığında Intel i7 3770 veya AMD FX-8350 , NVIDIA GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 gerekiyor. 90 GB kullanılabilir alanla dikkat çeken için sistemin en az 16 GB RAM’e sahip olması gerekiyor.

Far Cry 5

yüksek grafikli oyunlar

Efsaneleşen Far Cry serisinde 5. un yüksek grafikli lar arasında olması cuları heyecanlandırmıştı. Ubisoft tarafından geliştirilen , siyle de dikkat çekmişti. , grafiği içinde oldukça yoğun dokulara ve detaylara sahipti. Bu yoğun detaylar içinde un si daha etkileyici bir hale gelmişti.

un sistem gereksinimlerine bakıldığında Intel i7-4770 veya AMD 5 1600 , NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD R9 290X , 8 GB RAM ve 40 GB depolama alanı bulunuyor. un, depolama alanı optimizasyonu konusunda diğer lara göre daha başarılı olduğu görülüyor.

Hitman 2

Ekran kartını en çok zorlayan 10 oyun

Bir diğer aksiyon u olan Hitman de filmleri ve larıyla gönüllerde taht kurmuş durumda. da yer alan geçiş efektleri ve göze hitap eden dokular, un grafikte can alıcı noktaları olmuştu. Detaylar, filtrelemeler ve ışıklandırma gibi detaylar için oldukça yüksek sistem gereksinimi bulunuyor. u 4K çözünürlükte oynamak için NVIDIA RTX 2080 Ti na ihtiyaç duyuluyor.

un önerilen sistem gereksinimlerine göz atıldığında ise Intel i7 4790, NVIDIA GTX 1070 veya AMD Radeon RX Vega 56 , 16 GB RAM ve 60 GB depolama alanı görülüyor.

 Deus Ex: Mankind Divided

yüksek grafikli oyunlar

Adım adım zirveye yaklaşıyoruz. Listede ikinci sırada için 6 GB RAM ihtiyacı bulunan bir bulunuyor. Ultra ayarlarda hiç görülmemiş detaylara sahip olabilen , 60 FPS görüntüyü NVIDIA GTX 1080 ya da daha üst bir nda verebiliyor. Buna sebep olarak dokularda yer alan detaylar gösteriliyor.

un önerilen sistem gereksinimlerinde Intel i7-3770K veya AMD FX 8350 , NVIDIA GTX 970 veya AMD Radeon RX 480 , 16 GB RAM ve 55 GB depolama alanı yer alıyor.

  Exodus

yüksek grafikli oyunlar

Belki de birçok cu nı en çok yoran lar listesinde, zirvede Exodus var demiştir. culara yaşattığı atmosferle dikkatleri üzerine çeken , birçok cu tarafından düşük ayarlardan oynanmak zorunda kalıyor. 60 FPS görüntü alabilmek için NVIDIA GTX 1070 ya da daha üst model bir gerekiyor. En yüksek ayarlarda 40 FPS ve üzeri almak içinse NVIDA RTX 2080 Ti na ihtiyaç duyuluyor.

un önerilen sistem gereksinimlerinde Intel i7-4770K , NVIDIA GeForce 1070 veya AMD RX VEGA 56 , 8 GB RAM ve 59 GB depolama alanı gerekiyor.

Yüksek grafikli lar listemizde sona gelmiş olduk. Sizce nı en çok yoran diğer lar hangileri? Yorumlarda belirtebilirsiniz. lar, gereksinim duyduğu donanım ve FPS değerlerine göre değerlendirildi.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın