İnceleme Mobil

Dünyanın en pahalı kulaklıkları

Binlerce dolarlık dünyanın en pahalı ları

Dünyanın en lüks ları olarak da adlandırılabilecek bu ların çoğu özel kaplama, özel seri ve sınırlı sayıda üretiliyor. Seri üretime girip binlerce satılma gibi derdi bulunmayan bu lar kesinlikle çok az kişiye sesleniyor. Binlerce dolara çıkan fiyatlarıyla dudak uçuklatan lar arasında, kablolu, kablosuz ve kulak içi, kulak üstü birçok model bulunuyor.

Tanıdık simalara da rastlayacağımız  bu listede acaba dünyanın en pahalı ları hangileri? Hadi başlayalım.

3B özel baskılı

3B özel baskılı V-Moda Crossfade M-100-dünyanın en pahalı kulaklıkları hangileri-dünyanın en lüks kulaklıkları

Özel 3B bir baskı ile tasarlanan  listemize 40 bin dolarlık bir fiyat etiketiyle giriyor. Normal kaplama olan modelinin de ’de yaklaşık 3 bin ile 4 bin TL’ye satıldığının altını çizelim. Üç farklı bileşenden oluşan seçenekleri arasında altın kaplama özelliği taşıyan model 40 bin dolarken, gümüş veya metal kaplama olan modelleri daha uygun fiyatlı olarak satılıyor.

14 ayar altın ile kaplanan kulaklığın kalkanı, kişiye özel bir şekilde tasarlanıyor olmasıyla yıllar önce dikkatleri üzerine çekmişti. Kulaklığın bunun dışında önemli bir özelliği bulunmuyor. Yıllar önce piyasaya sürülen M-100 modeli ile aynı özellikleri taşıyor.

Sennheiser Orpheus:HE 1-dünyanın en pahalı kulaklıkları hangileri-dünyanın en lüks kulaklıkları.

Ses sistemleri ve özellikle ları noktasında adını sıkça duyduğumuz markalardan olan Sennheiser Orpheus He 1 kulaklığı ile çıktığı döneme damga vurmuştu. 54 bin euro fiyat etiketiyle karşımıza çıkan kulaklığın dolar bazında fiyatına bakacak olursak 50 bin dolar çıkıyor.   bu fiyatıyla dünyanın en pahalı ları arasına girmiş durumda.

Bu kendi valf amplifikasyonu ile birlikte gelmesiyle biliniyor. Bu amplifikasyonun alt kısma özel tasarım Michaelangelo tipi Carrara mermeri ile donatıldığı için setinin fiyatı bu kadar yüksek meblağlara çıkıyor. Elektrostatik ların kendisi ise özel alüminyum kaplama ile bezenmişken ta deri detaylara yer verilmiş.

18 ayar altın kaplama

dünyanın en pahalı kulaklıkları hangileri-dünyanın en lüks kulaklıkları

İşin içine değerli madenler ve mücevherler girince ürünlerin fiyatlarında inanılmaz bir yükseliş oluyor. Bu kaplamalar özellikle teknoloji ile birleşince fiyatlar inanılmaz yükseliyor. 18 ayar altın kaplama Apple AirPods Pro da tam bu oluyor. Rusya merkezli lüks tasarım şirketi Caviar, Apple’ın en yeni kulaklığı için kolları sıvadı. Sınırlı sayıda piyasaya sürülen 18 ayar altın kaplama Apple AirPods Pro tam tamına 67 bin dolarlık fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.

20 karat elmas kaplama Onkyo H900M

20 ayar elmas kaplama Onkyo H900M-dünyanın en pahalı kulaklıkları hangileri-dünyanın en lüks kulaklıkları

20 karat elmas kaplamayı okuduysanız kulaklığın çok yüksek bir fiyat etiketine sahip olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Onkyo H900M normalde 300 euro gibi bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor ancak 20 karat elmas kaplama oluncu aynı kulaklığın çıkış fiyatı yaklaşık 85 bin dolar olarak konumlandırılmış. karşımıza ilk kez CES 2017’de karşımıza çıkmıştı ve dudak uçuklatan fiyatıyla fuara damga vurmuştu.

Focal Utopia by Tournaire

Focal Utopia by Tournaire

Geldik bu listenin en pahalı kulaklığınaFocal Utopia by Tournaire olarak adlandırılan dünyanın en pahalı ları arasında en başta yer alıyor. Bu ünvanı kazanmasını sağlayan şeyse 120 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olması. Peki bu fiyat etiketini hak etmek için neler kullanılmış dersiniz? Bu ta hem elmas kaplama hem de altın kaplama ryaller bulunuyor. Bu sebeple fiyatının oldukça yükseldiğini söyleyelim. sınırlı sayıda ve belirli bölgelerde satışa çıkmıştı ve oldukça dikkat çekmişti.

Kulaklığın en dikkat çeken şeyi fiyatı olsa da CES 2017’te tanıtılan kulaklığın satışından elde edilecek gelirlerin bir kısmı, Louis Biscini adlı hasta bir çocuğun tedavisine bağışlanması için toplanıyor. Yani 120 bin dolar ancak buradan belirli bir miktarın hayır işi için kullanılacağı söylenmişti.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın