Oyun Blogu

PUBG Mobile vs Game For Peace

We Are Social dünyanın nisan ayındaki dijital karnesini raporlaştırdı. Bu rakamlara göre mobil lar ve mobil lar tarafında değişen eğilimler söz konusu. Raporda nisan ayında en çok indirilen mobil  belli olurken nisan ayında en çok indirilen mobil  da belli oldu.  düşüşü  yükselişi karşımıza çıkarken, hangi cihazlardan oynanıyor bunlar rakamlarla gösteriliyor. İşte dünyanın dijital karnesi…

Nisan ayında en çok indirilen mobil belli oldu

Karantina günleri gerçekten de dijital eğilimlerimizi değiştirdi. İnsanların mobilde geçirdiği vakit artarken aynı zamanda dijital ortamda üretilen içerikler de çeşitlendi. We Are Social söz konusu değişen dijital eğilimlerin bir raporunu hazırladı. Dünyanın nisan ayında dijital raporunu yayımlayan şirket birçok şeyin de değiştiğini rakamlarla söylemiş oluyor. Bunun yanında mobil lar ve lar ile de daha fazla vakit geçirdik.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama

Daha fazla internet kullandık, daha fazla mobil indirdik ve üstüne daha fazla mobil larda harcama yaptık. Dünyanın dijital karnesi nisan ayında oldukça ilginç rakamlara sahne oluyor.

En çok indirilen lara bir bakalım. Tahmin edeceğiniz üzere nisan ayında en çok indirilen mobil  özellikle gençler arasında oldukça popüler olan  oluyor. Özellikle ünlü simaların da sına giriş yapması karantina günlerinde ya olan talebi oldukça yükseltmiş gibi duruyor.

Bunun yanında listenin ikinci sırasında popüler bir diğer WhatsApp yer alıyor. Her yeni lemesiyle kullanıcıların istediği özelliklere kavuşan yakın zamanda Zoom’a daha büyük rakip olacak ”8 kişilik grup konuşmaları” özelliğini kazanmıştı. WhatsApp’ı sırasıyla , Instagram, Messenger, , , ShareIt,  ve Spotify takip ediyor.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama

Nisan ayında en çok indirilen mobil listesi ise bazı ilginç isimleri içinde barındırıyor. Karantinada en çok indirilen mobil lar arasında Brain Out birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada Hunter Assasin yer alırken, WoodTurning, Johnny Trigger, , Free Fire, WormsZone.IO, Subway Surfers, Draw ClimberRescue Cut yer alıyor.

’ın indirilme oranlarının düşmesinde zaten un popüler olmasından kaynaklı olarak birçok da yüklü olması yer alıyor ancak 0.18.0 lemesinin beklenen günde gelmemesi ve hile yapan kişilerin yüksek olması, kullanıcıların a olan güvenini düşürüyor.

Bizi asıl şaşırtan ise içindeki harcamalarda değişen sıralama. Raporda, içindeki harcamalarda en yüksek hasılatı yapan un  olduğu ortaya çıktı. Tencent’ın geliştiricisi olduğu un ’ın düşüşüne neden olduğu söyleniyor.

Bir önceki paragrafta da söylediğimiz gibi gerek hileciler gerek lemelerin geç gelmesiyle cu kaybediyor. ‘i, Honor of Kings, Monster Strike, AFK Arena, Candy Crush Saga,  ve Rise of Kingdoms yer alıyor.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama-04

Peki seveler en çok hangi cihazlardan oynuyor?

 oynayan kişilerin yüzde 80’ni cihaz tercihi yapmıyor. Yani herhangi bir cihazdan oynuyor. Yüzde 69 ile ikinci sırada yer alan akıllı ları yüzde 40 ile bilgisayarlar takip ediyor. konsolları yüzde 26 oranında tercih ediliyorken, tablet yüzde 19 ile en az tercih edilen cihaz oluyor.

 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın