Android İOS Mobil Program

En İyi 5 Tasarım Uygulaması

Tüm cıların pahalı ve yazılımlara harcayacak paraları yoktur. Örneğin, yeni mezunları daha köklü meslektaşlarıyla rekabet edecek kaynaklara sahip olmayabilir.

Bununla birlikte, kariyerinizi geliştirmek ve para kazanmaya başlamak için sahip olmanız gereken bazı önemli yazılımı ve iş uygulamaları vardır. Peki bunu kırdığınızda nasıl yaparsın?

Bunu göz önünde bulundurarak, bir bütçe cıları için en iyi uygulamaları. Listemiz, çevrimiçi bulabileceğiniz en iyi ucuz veya ücretsiz yazılımının yanı sıra kontrol edilmeye değer diğer uygulamaları içerir.

1. Canva

Canva Tasarım Yazılımı Ücretsiz

Kesinlikle kariyerinizi yerden almak için gereken ilk uygulaması? Canva ile temel bir hesap.

Bu yazılımından daha önce Canva’ya karşı Adobe InDesign’ı seçtik . Canva’nın en profesyonel aracı olmadığını kabul etsek de, başlamak için harika bir yer.

Bütçeye bağlı bir sıkıntı sırasında sizi tutacak bir uygulamasına ihtiyacınız varsa Canva kesinlikle çok önemlidir. Bu, özellikle logo tasarlayabilen veya basit, vektör tabanlı sanat işleyebilen bir uygulama arıyorsanız doğrudur.

Canva, önceden hazırlanmış şablonlarını her şeyin üstünde tutarken , Canva’nın lisans sözleşmelerine bağlı kaldığınız sürece kendi şablonlarınızı sıfırdan tasarlamak için çalışma alanı araçlarını kullanabilirsiniz .

Şablon tasarlama yeteneğiniz, portföyünüze bir işyeri becerisi olarak da eklenebilir.

2. GIMP

Gimp Tasarım Yazılımı Online Ücretsiz

Bütçede bir cı olup olmadığınıza bakmanız gereken bir sonraki ücretsiz programı GIMP’dir.

GIMP açık kaynaklı bir resim düzenleyicidir. Canva gibi, Photoshop’ta da bir Adobe Creative Cloud eşdeğeri var. Daha önce GIMP ile Photoshop’u karşılaştırdık , bu yüzden bu makaleye göz atmanızı öneririz.

GIMP, Photoshop kadar sağlam olmasa da, bütçenizdeki bir cıysanız, basit görüntü düzenleme görevlerinde size yardımcı olacaktır. Degradeler, renk dolguları oluşturabilir ve ekran öğelerini Photoshop’ta yaptığınız gibi oluşturabilirsiniz. GIMP ayrıca yol oluşturma, nokta iyileştirme ve seçimler gibi ek görevleri de yapabilir.

Not: GIMP için öğrenme eğrisi dik olabilir. Bunun nedeni, programın Photoshop ile karşılaştırıldığında nasıl kullanılacağını açıklayan çok fazla öğretici olmamasıdır. Özel bir yardım merkezi de yoktur.

3. Klip Stüdyo Boyası

Clip Studio Boya Tasarım Yazılımı

Diyelim ki GIMP işi hallediyor, ancak tüm ihtiyaçlarınızı karşılamıyor. Ya da diyelim ki çevrimiçi yazılımı satın almak için küçük bir bütçeniz var, ancak bu bütçe aylık Adobe Creative Cloud aboneliğini sağlayacak kadar büyük değil.

Bu olduğunda, kullanabileceğiniz başka bir alternatif, Clip Studio Paint gibi orta boy bir dır. Katmanların kullanımı, geniş renk paleti ve fırça setleri için illüstratörler arasında popüler bir araçtır.

Bu programla ilgili en iyi bölüm, standart Paint Pro sürümünü 49.99 dolara satın alabilmenizdir . Ayrıca ücretsiz bir deneme var.

Clip Studio Paint, endüstri standardı bir araç için alacağınız kadar ucuzdur ve ın sanat odaklı tarafına daha fazla katılan herkes için iyi çalışır.

4. Google Slaytlar

Google Slaytlar Tasarım Uygulaması

Bir iş teklifi için bir slayt gösterisi hazırlamanız gerekiyor, ancak Microsoft gibi abonelik tabanlı bir programa erişiminiz yok mu? Kullanımı ücretsiz ve hesabınıza bağlı sunum odaklı bir uygulaması olan ’ı deneyin.

, çeşitli amaçlarla sıfırdan şaşırtıcı sunum platformları oluşturmanıza olanak tanır. ’ı grafikler yapmak, slaytlarınıza animasyonlu GIF’ler eklemek veya çalışmanız için standartlara uygun olmayan nesneleri ve resimleri yeniden renklendirmek için kullanabilirsiniz.

Program hakkında daha fazla bilgi edinmek için ’da nasıl sunu oluşturulacağı ile ilgili makalemizi okuyun .

5. Gmail

İşletmeler için Gmail

Serbest veya sözleşme cısı olarak ihtiyaç duyacağınız başka bir şey de özel, güvenilir bir hizmetidir. Ifs veya buts yok.

Herkesin bir adresine ihtiyacı olduğunu söylemeye gerek yok, ancak bir cıysanız iş odaklı bir adrese de ihtiyacınız olacak. Böylece potansiyel müşterilere ulaşabilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Neyse ki, bu görev için Gmail’i kullanabilirsiniz. GSuite for Business ile @ gmail.com adresinizi web sitenizle ilişkili bir adrese de dönüştürebilirsiniz. Bu, larınıza nispeten ucuz bir maliyetle tutarlılık ve profesyonellik havası verecektir.

Fiyatlandırma planları değişiklik gösterir ve aylık olarak faturalandırılabilir.

Pro-Tip: Bir Çizim Tableti Satın Alın!

Tasarımcılar için Tablet Çizim

Bütçede cılar için olmazsa olmaz uygulamalar önerisinde bulunduktan sonra artık dikkatimizi temel a dönüştürüyoruz. Bir çizim tableti, bütçe ne olursa olsun, tüm cıların ihtiyaç duyduğu tek parça ekipman olduğu için.

Resim veya animasyon gibi sanat odaklı bir alanda çalışıyorsanız bu çok önemlidir.

Bir çizim tableti, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda benzersiz lar oluşturmayı çok daha kolay hale getirecektir. Bu tabletlerin ömrü de çok uzundur. Örneğin, daha büyük ve daha iyi bir tablete geçmeye karar vermeden önce yaklaşık altı yıl boyunca ilk tabletimi aldım.

İyi, endüstri standardı tabletler çok paraya mal olabilir, bu nedenle, sınırlı bir bütçeniz varsa, fiyatlandırılma şansınız yüksektir. Ancak, orada  olan yine hile yapacak bir kaç marş tablet.

İşte başlamanıza yardımcı olacak dijital sanatçılar için en iyi çizim tabletlerinin listesi .

Bu Uygulamaları Başlamanıza Yardımcı Olacak

Bütçede cı olmak kesinlikle eğlenceli değil. Bu alana ilk başladığınızda, ihtiyacınız olan programları karşılayamamanız kariyerinizi olumsuz etkiliyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Ancak, bu uygulamalar en azından başlangıçta kaba bir ya da iki yamadan geçmenize yardımcı olacaktır. Ve daha büyük bir bütçeniz olduğunda, daha büyük ve daha iyi programlara geçebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın