Windows

En İyi 10 Windows 10 Teması

Şaşırtıcı sayıda kullanıcı masaüstü arka planlarını değiştirmez. Bize inanmıyor musunuz? Bir dahaki sefere bir kahve dükkanı veya havaalanında olduğunuzda birkaç kişinin omuzlarına göz atın.

Ve masaüstünü değiştiren insanlardan, çok fazla işletim sisteminin stok görüntülerinden birine bağlı. Bu sıkıcı.

ınızı neden sistem genelinde harika bir temasıyla canlandırmıyorsunuz? İşte her masaüstü için en iyi temaları.

1. Koyu Tema: GreyEve Tema

Windows 10 için GreyEve karanlık teması

Karanlık temaların en havalı göründüğünü söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz. Ve ekstra bir fayda olarak, gözlerinizde parlak temalardan çok daha kolaydır .

Dışarıda o kadar çok karanlık tema var ki bir kazanan seçmek zor, ama GreyEve’yi seviyoruz. ZIP dosyasını DeviantArt’dan alabilirsiniz. Dosyayı % USERPROFILE% \ AppData \ Local \ \ \ Themes içine yerleştirin, ardından Ayarlar> Kişiselleştirme> Temalar’a gidin ve listeden seçin.

2. Siyah Tema: Hover Koyu Aero Tema

Windows 10 için Hover Dark Aera Teması

Karanlık bir tema ile siyah bir tema arasında pek bir fark yok. Ancak, Hover Dark Aero Teması, GreyEve Teması’ndan daha fazla siyah ve daha az gri kullanır.

Temayı kullanmadan önce,  için UXThemePatcher’ı yüklemeniz gerekir. Çalışmaya başladıktan sonra, Temanın DeviantArt dışındaki bir kopyasını alın.

İndirme işlemi tamamlandığında, Tema klasörünün içeriğini % windir% / Resources / Themes klasörüne taşıyın . Temayı Ayarlar sından sisteminize uygulayabilirsiniz .

3. için HD Tema: 3D Tema

3D Tema, Windows 10 için karanlık bir HD teması

ThemePack’te bulunan 3D Tema, 17 yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı içerir. Duvar kağıtlarının hepsi bir 3D grafik yanılsaması veriyor.

Görüntülerin hepsi soyut; birçoğu kürelerden ve küplerden ilham alır.

3D Tema kullanmak için dosyaları % windir% / Resources / Themes klasörüne yerleştirin . 17 görüntünün tümünü aynı anda kullanabilirsiniz; masaüstünüze sağ tıklayın ve seçenekler arasında geçiş yapmak için Sonraki Masaüstü Arka Planı’nı seçin .

4. Aero Teması: Üç Seçenek

, 8’de son derece popüler Aero Glass Temasını kaldırdı. Ancak aero görünümünü işletim sisteminize geri yüklemek mümkündür.

Kullanabileceğiniz üç sağlam seçenek vardır. Bunlar Glass2K ,  8 için Aero Glass ve Winaero Tweaker . Endişelenmeyin, her iki seçenek de ’da çalışıyor.

Her üçünün de kurulum yönergelerine girmek bu makalenin kapsamı dışındadır. Neyse ki, ’da Aero Glass temasının nasıl alınacağını açıkladığımızda bunları ayrıntılı olarak ele aldık . Daha fazla bilgi edinmek isterseniz makaleye göz atın.

5. için XP Teması: XP Temaları

Windows 10 için XP Temaları

XP bellekte uzun ömürlüdür.

Tabii ki, günlük kullanımınız için hala işletim sistemini kullanmamalısınız. Destek uzun zaman önce sona erdi ve yeni sürümlere kıyasla özelliklerinde ciddi bir eksiklikten bahsetmiyorum bile, bir güvenlik kabusu .

Bununla birlikte, ’u XP’ye benzetebilirsiniz – XP diehards için her iki dünyanın en iyisi.

En iyi seçenek DeviantArt üzerindeki XP Temalarıdır. Kuruluma devam etmeden önce en son UxStyle sürümünü yüklediğinizden emin olun .

6. için Mac Tema: macDock

Windows 10 için macDock masaüstü teması

işletim sisteminin en bilinen yönü dock’tur. Sık kullanılan larınıza hızlı erişim sağlar.  görev çubuğu benzer bir şekilde çalışır, ancak Mac hissi arıyorsanız, belki macDock’u kullanmayı denemelisiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, ekranınızın altına Mac benzeri bir yuva ekler. Mevcut görev çubuğunun yerini alacaktır ve dock’u görmek istediğiniz ları gösterecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Daha da iyisi, Widget, Launchpad, Siri, Finder ve Exposé dahil olmak üzere kullanıma hazır bir dizi Mac sıyla birlikte geliyor. Üç kaplamaya ve sürükle ve bırak arayüzüne bile sahiptir.

DeviantArt kurulum dosyalarını alın ve başlamak için EXE dosyasını çalıştırın.

7. Anime Teması: Çeşitli

Çeşitli Windows 10 Anime teması

Anime, her formunda, her geçen gün daha popüler hale geliyor gibi görünüyor. Netflix, bir dizi Anime orijinali yaptı , Amazon Prime’da yayınlayabilirsiniz ve size anime tarzında nasıl çizileceğini öğretecek neredeyse sonsuz kaynaklar var .

Bu nedenle, için bir dizi anime teması bulabileceğinizi öğrenmek şaşırtıcı değildir. ThemePack’te Gintama, Vegeta, Evangelion ve Haikyuu dahil olmak üzere tüm favori yıldızlarınız ve şovlarınız için temalar alabilirsiniz.

8. Noel Teması: ReGe Özel

Windows 10 için ReGe Özel Noel teması

Noel ile ilişkilendirdiğiniz renkler nelerdir? Bizim için kırmızı, yeşil, altın, gümüş ve beyaz.

Ve bu beş renk tam olarak ReGe Special’ın temelini oluşturuyor. Pencerelerin içi altın rengi alır, sınırları kırmızıdır, menüler yeşildir ve diğer şenlikli renklerin serpilmeleri vardır.

Hover Dark Aero Temasında olduğu gibi, temayı makinenizde çalıştırmadan önce UXThemePatcher’ı yüklemeniz gerekir.

9. Ses Teması: Age of Empires

Age of Empires film müziği, tüm zamanların en iyi oyunlarından biridir. Yükünü ateşleyen mancınık veya rahip düşman askerlerini sadık vatandaşlara dönüştüren sesi unutabilir?

Age of Empires temasını resmi tema kataloğunda bulabilirsiniz. Ve sadece seslerle gelmiyor, aynı zamanda masaüstü arka planlarının ve renk düzeninin oyunu andıran bir şey haline getirilmesinin tadını çıkarabilirsiniz.

Age of Empires sizin için bir şey değilse, mağaza Plaj Gün Batımları, Angry Birds, ve Coastal Portugal dahil olmak üzere birçok başka ses teması sunuyor.

10. Cadılar Bayramı Teması: Korku Bileti

Windows 10 için Korku Cadılar Bayramı teması bileti

Size yılın belirli bir zamanı için başka bir tema bırakacağız: Cadılar Bayramı.

Ticket to Fear’daki görüntüler gerçekten biraz rahatsız edicidir. Görünürde balkabağı yok. Bu nedenle, küçük çocuklar ınızı kullanırsa, muhtemelen uygun değildir.

Ancak, ekranınızı gören herkesi zihinsel olarak yaralayan gibi hissediyorsanız, Softpedia’dan sekiz yüksek çözünürlüklü görüntü alabilirsiniz.

Not: Temanızı Değiştirmeden Önce…

temanızı her değiştirdiğinizde, ’un vurgu renklerini masaüstü arka planınızla eşleştirdiğinizden emin olmalısınız. Temanızın daha uyumlu görünmesini sağlar.

Neyse ki, bu süreç otomatikleştirilebilir. Baş Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler> renginizi seçin ve yanındaki onay kutusunu işaretleyin otomatik olarak kendi arka plandan vurgulu bir renk seçin .

Ve bu ayarın mevcut olduğunu bilmiyorsanız , Ayarlar sındaki en yeni menü öğelerinden bazılarını öğrenmek için daha da şaşırabilirsiniz .

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın