Gezi Manşet Yaşam

Muhteşem Doğanın Kucağında 10 Kulübe

Kaçma duygusu ile dolduğumuz o anları herkes bilir. Şehirden, gürültüden, trafikten, kalabalıktan, kirlilikten kaçıp her şeyden izole, ile baş başa bir kulübede lu bir şekilde yaşama hayali hiçbirimize yabancı değildir. Ancak, bunu sık sık hayal etsek de maalesef neredeyse hiçbirimiz yapamıyoruz. Aslında yapmış olan birileri var. Uzağa, nın kucağına giderek olmayacak yerlere ufak kulübeler koyup orada yaşayan insanlar var. nın dört bir yanında ile iç içe bu lerin nefes kesen güzellikteki konumlarına bir göz atın. Sonra orada olduğunuzu hayal edin ve u hissedin.

1) Yeni Zelanda

Bu kulübe, Yeni Zelanda’da Kahverengi (Mount Brown) olarak bilinen ın zirveye yakın bir noktasına 1962 yılında yapılmış. cıların kullanımına ücretsiz olarak açık olan kulübede gece konaklayabilmek için ihtiyaç duyulan her eşya mcut. Tabii ki inanılmaz bir manzaraya da sahip.

yeni zelanda dağları kulübe ev

2) İsviçre

İnanılmaz bir panaromik manzara ve yla baş başa konumu ile Sulwald’daki bu kulübe, İsviçre Alpleri’nden bekleyebileceğiniz her şeyi veriyor.

isviçre dağları kulübe ev doğa

3) Avustralya

Avustralya’nın ıssız ve engin kurak arazilerine konulmuş kırmızı bir . Yeşil yoğunluklu bir içerisinde olmasa da çredeki sessizlik ve boşluk ile bambaşka bir tecrübe yaşattığı kesin.

avustralya kulübe ev çöl

4)

Dört yol ağzına yakın yaşayanlar kalabalığı ve gürültüyü bilir. Ancak, Salzburg’daki bu dört yol ağzı ezber bozan cinsten. Hiçbir zaman araç geçmeyecekmiş gibi gözüküyor. Çredeki boşluk ve yeşilliğe bakılırsa, dört yol ağzına rağmen son derece dolu bir noktaya konulmuş.

avusturya ev dört yol doğa

5) Norveç

İsveçli cı Erik Kolman Janouch tarafından tasarlanan bu ahşap kulübe Norveç’in kuzeyinde bulunuyor. Küçük, ancak her ihtiyacı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış.

norveç dağ evi doğa kulübe

6) Sırbistan

Drina nehrinin ortasındaki bir kayaya oturtulmuş bu kulübe, listemizdeki en ilginç konuma sahip kulübe olabilir. Manzarası ve nehir üzeri konumu ile şüphesiz dolu bir ortam sağlayacaktır.

sırbistan drina nehri kulübe

7) İtalya

kullanılarak ın içerisine konulmuş gibi gözüken bu bina aslında gerçek. Kuzey İtalya’da bulunuyor ve yüzyıllarca manastır olarak kullanılmış. Konumu sebebiyle akıllara Sümela Manastırı’nı getiriyor.

italya dağ manastır

8) Fransa

Bu küçük , Ile de Saint Cado adlı bir Fransız adasında bulunuyor. Çresinde sadece deniz var. Dalga sesleri eşliğinde derin hayallere dalmak için birebir.

fransa ada kulübe deniz

9) Meksika

Meksika sahillerinde izole ve ntik birkaç gün geçirmek için bu kulübe çok doğru bir seçim olabilirmiş gibi görünüyor.

meksika kulübe doğa kaktüs

10) İsviçre

Solvay kulübesi (Solvay Hut) olarak bilinen bu kulübe İsviçre’deki Matterhorn ı’nın kuzeydoğu sırtında bulunuyor. 4,003 metre yüksekliğe konumlandırılmış bu kulübe 10 misafiri ağırlayabiliyor.

isviçre matterhorn dağı kulübe

Kaynak: http://list25.com/25-unreal-isolated-houses-that-are-breathtakingly-beautiful

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın