Gezi Manşet Yaşam

Muhteşem Doğanın Kucağında 10 Kulübe

Kaçma duygusu ile dolduğumuz o anları herkes bilir. Şehirden, gürültüden, trafikten, kalabalıktan, kirlilikten kaçıp her şeyden izole, ile baş başa bir de lu bir şekilde yaşama hayali hiçbirimize yabancı değildir. Ancak, bunu sık sık hayal etsek de maalesef neredeyse hiçbirimiz yapamıyoruz. Aslında yapmış olan birileri var. Uzağa, nın kucağına giderek olmayacak yerlere ufak ler koyup orada yaşayan insanlar var. Dünyanın dört bir yanında ile iç içe bu evlerin nefes kesen güzellikteki larına bir göz atın. Sonra orada olduğunuzu hayal edin ve u hissedin.

1) Yeni Zelanda

Bu , Yeni Zelanda’da Kahverengi Dağ (Mount Brown) olarak bin dağın zirveye yakın bir noktasına 1962 yılında yapılmış. Dağcıların kullanımına ücretsiz olarak açık olan de gece konaklayabilmek için ihtiyaç duyulan her eşya mevcut. Tabii ki inanılmaz bir manzaraya da sahip.

yeni zelanda dağları kulübe ev

2) İsviçre

İnanılmaz bir panaromik manzara ve yla baş başa u ile Sulwald’daki bu , İsviçre Alpleri’nden bekleyebileceğiniz her şeyi veriyor.

isviçre dağları kulübe ev doğa

3) Avustralya

Avustralya’nın ıssız ve engin kurak arazilerine konulmuş kırmızı bir ev. Yeşil yoğunluklu bir içerisinde olmasa da çevredeki sessizlik ve boşluk ile bambaşka bir tecrübe yaşattığı kesin.

avustralya kulübe ev çöl

4)

Dört yol ağzına yakın yaşayanlar kalabalığı ve gürültüyü bilir. Ancak, Salzburg’daki bu dört yol ağzı ezber bozan cinsten. Hiçbir zaman araç geçmeyecekmiş gibi gözüküyor. Çevredeki boşluk ve yeşilliğe bakılırsa, dört yol ağzına rağmen ev son derece dolu bir noktaya konulmuş.

avusturya ev dört yol doğa

5) Norveç

İsveçli cı Erik Kolman Janouch tarafından tasarlanan bu ahşap Norveç’in kuzeyinde bulunuyor. Küçük, ancak her ihtiyacı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış.

norveç dağ evi doğa kulübe

6) Sırbistan

Drina nehrinin ortasındaki bir kayaya oturtulmuş bu , listemizdeki en ilginç a sahip olabilir. Manzarası ve nehir üzeri u ile şüphesiz dolu bir ortam sağlayacaktır.

sırbistan drina nehri kulübe

7)

shop kullanılarak dağın içerisine konulmuş gibi gözüken bu bina aslında gerçek. Kuzey ’da bulunuyor ve yüzyıllarca manastır olarak kullanılmış. u sebebiyle akıllara ’nı getiriyor.

italya dağ manastır

8) Fransa

Bu küçük ev, Ile de Saint Cado adlı bir Fransız adasında bulunuyor. Çevresinde sadece deniz var. Dalga sesleri eşliğinde derin hayallere dalmak için birebir.

fransa ada kulübe deniz

9) Meksika

Meksika sahillerinde izole ve tik birkaç gün geçirmek için bu çok doğru bir seçim olabilirmiş gibi görünüyor.

meksika kulübe doğa kaktüs

10) İsviçre

Solvay si (Solvay Hut) olarak bin bu İsviçre’deki Matterhorn Dağı’nın kuzeydoğu sırtında bulunuyor. 4,003 metre yüksekliğe landırılmış bu 10 cesur misafiri ağırlayabiliyor.

isviçre matterhorn dağı kulübe

Kaynak: http://list25.com/25-unreal-isolated-houses-that-are-breathtakingly-beautiful

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın