Nasıl Yapılır Windows

USB bellekten Windows 10 yükleme

 kullananlar, format atma kelimesi ile çok içli dışlıdır. Peki, USB bellekten 10 yükleme işlemi nasıl yapılıyor? USB bellekten 10 yükleme rehberimiz sayesinde çok kolay bir şekilde format atabilir ve  10 temiz kurulum yapabilirsiniz. İşte USB’den 10 yükleme rehberi.

10 yükleme işlemine geçmeden önce dosyalarınızın yedeğini almayı sakın unutmayın.

USB Bellekten 10 yükleme rehberi

USB’den 10 yüklemeden önce bir USB biçimlendirme aracı ile USB’nizi güvenli bir şekilde biçimlendirmeniz gerekebilir. Bunun için buradaki ayı kullanabilirsiniz. Ardından diğer işlemler için aşağıdaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

USB’den 10 yükleme nasıl yapılır? – 10 indirme işlemi

1. Adım: /8/8.1 yüklü PC’nize  10 medya aracını indirin 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buradan seçip indirebilirsiniz.

2. Adım:  10 medya aracını çalıştırın. a açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.

USB'den Windows 10 yükleme3. Adım: 10 dilmimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.

4. Adım: Bu adımda en az 4GB boyutundaki USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.

15-08/03/windows-10-2.JPG5. Adım:  10 indirme işlemi başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi gerçekleşecek. İşlem bittiğinde a uyarı verecektir. USB belleğinizi PC’den çıkartmayın!

USB bellekten 10 kurmak için ayarı

1. Adım: PC’nizi yeniden başlatın ve  ayarlarına girin.  ayarı  kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun tuşunu araştırmanız gerekiyor.

2. Adım: ’da Boot Settings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin.

15-08/03/windows-10-usb.jpg3. Adım:  kaydedin ve PC’yi yeniden başlatın.

4. Adım: PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak  10 ISO dosyasının indiği USB Bellek devreye girecek ve karşınıza 10 yükleme ekranı açılacak.

5. Adım:  10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek temiz kurulum yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarak  10 Yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6. Adım:  10 yükleme ekranında  10 Lisans Anahtarı girmeniz gerekiyor. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

7. Adım 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza göre seçerek  10 kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Not: Eğer ’da hızlı başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.

Tüm adımları tamamlamanız halinde USB’den 10 yükleme işlemini başarıyla gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

--- /* ]]> */