İnceleme Mobil

Kitapseverler için En İyi 10 E-Kitap Uygulaması

Bir insan yanında aynı anda kaç kitap taşıyabilir? Ne kadar büyük bir kitapsever olursanız olun bu sayı birkaç kitabın üzerine kolay kolay çıkamaz. Tabii ki kitaplarınızı çantanızda değil, cebinizde taşıyorsanız durum değişiyor. E-kitap  örnekleri, tıpkı diğer mobil lar gibi bu alanda da hayatımızı kolaylaştırıyor.

Mobil lar sayesinde dünyanın tüm kitaplarını rahatlıkla yanınıza alabilir, dilediğiniz anda ve yerde kolaylıkla istediğiniz kitabı seçerek hemen okumaya başlayabilirsiniz. Tabii ki kitap kurtları için kitap okuma ları kadar kitaplarla ilgili bilgilere ulaşmak, tavsiyeler almak, hatta sesli kitapları dinlemek için de özel lar mevcut.

İşte kitapseverlerin mutlaka edinmesi gereken 10 e-kitap sı:

1)

Goodreads

Kitap okumaya başlamadan önce işe hangi kitabı okuyacağınıza karar vermekle başlamak iyi bir fikir olabilir. , okurları yazarlarla buluşturan dikkat çekici sosyal bir platform. Yeni çıkan kitapları takip etmek, ilginizi çekenleri listenize eklemek ve diğer okurların yorumlarına göz atmak için ideal. Her kitapseverin unda bulunması gereken ların başında geliyor.

yı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Goodreads
Goodreads
Goodreads: Book Reviews
Goodreads: Book Reviews

2) Kindle

Amazon’un ürettiği Kindle, en çok bilinen ve kullanılan e-kitap okuyucuların arasında öne çıkıyor. sı aracılığıyla Amazon üzerinden satın aldığınız veya kendi aktardığınız e-kitapların hepsini hemen okuyabilirsiniz. Ayrıca yı indirdiğiniz her platformda senkronize olma özelliği sayesinde unuzda kaldığınız son sayfaya tabletinizde devam edebilirsiniz.

, hem hem de iOS kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda.

Amazon Kindle
Amazon Kindle
Amazon Kindle
Amazon Kindle

3)

Wattpad

’in mobil sı, milyonlarca e-kitabı ücretsiz okuma fırsatının yanı sıra kullanıcılarına kendi hikayelerini üzerinden paylaşma imkanı da veriyor. Bu sayede yayınladığınız öyküleri birçok okurla buluşturabilir, tanınmamış yazarları keşfedebilirsiniz. Çeşitli cihazlarda eş zamanlı okuma özelliği de mevcut.

yı, ve iOS için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

Wattpad - Hikayelerin Yaşadığı Yer
Wattpad - Hikayelerin Yaşadığı Yer
Wattpad
Wattpad

4) iBooks

iOS kullanıcılarına özel bu mobil yardımıyla kütüphanesinden kitap satın alabilir, dokümanlarınızı görüntüleyebilir, çeşitli yazı tipi ve sayfa renkleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Üstelik e-kitap okumanın yanı sıra sesli kitap da dinleyebilirsiniz.

iOS sına aşağıdaki ten ulaşabilirsiniz.

Apple Books
Apple Books

5) Moon+ Reader

Moon+ Reader

Sayısız e-kitaba erişim sağlayan Moon+ Reader, kitaplarınızı yazı tipi, rengi, satır aralığı, sayfa görüntüsü, gece modu gibi çeşitli şekillerde kişiselleştirme seçenekleri ve animasyon ayarlarına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. da kitaplarınıza istediğiniz renk ve şekilde not alma özelliği de yer alıyor.

sını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Moon+ Reader
Moon+ Reader

6)

Aldiko

Ücretli ve ücretsiz birçok e-kitabı indirebileceğiniz bu , istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz sade ve kullanıcı dostu bir arayüz ına sahip. Başka yerlerden satın aldığınız kitapları da okuma fırsatı veren , en çok tercih edilen mobil lar arasında.

yı indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Aldiko Book Reader
Aldiko Book Reader
Aldiko Book Reader
Aldiko Book Reader

7) Kobo

Kobo

Kobo’nun toplamda 5 milyondan fazla e-kitap ve çizgi roman içeren oldukça geniş bir kataloğu var. Okuduğunuz kitapları yorumlama fırsatı veren bu , okuma alışkanlıklarınıza dayanarak yaptığı kişisel öneriler aracılığıyla yeni kitaplar keşfetmenize de olanak sağlıyor.

, hem hem de ’da yayınlanıyor.

Kobo Books Okuma Uygulaması
Kobo Books Okuma Uygulaması
Kobo Books
Kobo Books

8) FBreader

FBReader

Arayüz ayarları için pek çok farklı seçenek sunan FBreader, ya yüklediğiniz kitapları Google Drive entegrasyonu yardımıyla okuma imkanı veriyor. Üstelik içi tarayıcısı üzerinden başka e-kitap kütüphanelerine de ulaşabilirsiniz.

ya ve iOS için aşağıdan ulaşabilirsiniz.

FBReader: Favorite Book Reader
FBReader: Favorite Book Reader
FBReader: ePub and fb2 reader
FBReader: ePub and fb2 reader

9) Bluefire

bluefire

Bu e-kitap okuyucu sında çeşitli not alma, kaydetme ve bilmediğiniz kelimelerin anlamlarına bakma özellikleri yer alıyor. Aynı zamanda dokümanlarınızdan alıntıladığınız paragrafları, sosyal medya hesaplarınız üzerinden istediğiniz kişiyle paylaşma olanağınız var.

yı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bluefire Reader
Bluefire Reader

10)

audible

Bir Amazon şirketi olan , e-kitap okumaktan ziyade sesli kitap satın alıp dinleyebileceğiniz bir mobil . Özellikle hareket esnasında veya gözlerinizin yorgun olduğu zamanlarda hayat kurtarıcı olabilen sesli kitaplar, meşgulken bile kitap okuyabilme imkanıyla günlük hayatınızın ayrılmaz bir parçası olma potansiyeli taşıyor.

ya aşağıdaki lere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Audible - Amazon Sesli Kitapları Audible - Amazon Sesli Kitapları Audible audiobooks & originals Audible audiobooks & originals

Sizin en sevdiğiniz e-kitap sı hangisi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın