Oyun Blogu

Dünyada Yasaklanan 10 Oyun!

Bu listemizde Dünyanın farklı yerlerinde yasaklanmış 10 oyunu derledik. Bu oyun bazıları o kadar saçma sebeplerle yasaklanmış ki okurken şaşıracaksınız. Hazırsak yasaklanmış 10 oyunumuza geçelim


Dünyada yasaklanan 10 oyun

Listemizin ilk sırasında Fallout serisinin üçüncüsü yer alıyor. Oyunda can doldurmaya yönelik kullandığımız eşyanın uyuşturucuya özendirdiği düşünüldüğü için yasaklanmış. Yasaklandığı yer ise Avustralya’dır.


Oyun dünyasının baş yapıtlarından biri Wolfenstein da yasaklılar listesinde. Tabi ki de bu oyun Almanya’da yasaklandı. Ülke Nazi geçmişini kabul etmediği için bu tür olaylara da direkt karşı çıkıyor.


Heavy Rain

Remedy yapımı olan bir oyun olan Heavy Rain ile devam ediyoruz. ve Suudi Arabistan da yasaklanan bu oyunun sebebi de +18 içeriklerin olmasıymış.


Bully

Rockstar oyunlarından biri olan Bully’nin yasaklandığı yer Brezilya. Sebebi ise serseriliğe özendirmesiymiş.


Siyasetin karışmadığı yer kalmadığını Manager ile görüyoruz. Bu oyunun ’de yasaklanmasının sebebi ise Tibet’in bağımsız bir ülke olarak gösterilmesidir.


Dünyada Yasaklanan 10 Oyun Xbox

Yasaklamalarda en haklı bulduğumdur kendisi. ’yı yönettiğimiz bu oyunda ’e saldırıyoruz. Hong kong ve Pekin’i yerle bir ediyoruz. Tabi ki de haklı olarak Hükümet’i, orada dur diyerek oyunu yasaklıyor.


Yine siyaset yine oyun ambargosu ile karşımızda. Oyunun bir kısmında Kuzey Kore’yi işgal etmek söylenince Güney Kore tarafından yasaklanmış. Evet şaka değil Kuzey Kore yerine Güney Kore yasaklıyor.


Dünyada yasaklanan 10 oyun RDR

Yine bir Rockstar oyunu yine +18  ögeler yüzünden yasaklanması. Ve tabi kide bilin bakalım nerede yasaklanmış. Tabi ki de ve Suudi Arabistandan ambargo yiyor.


, sokak sanatçısını yönettiğimiz bir oyun. Avustralya’da yasaklanan bu oyunumuzun sebebi ise sokak sanatına özendirmesi. Sokak sanatından ziyade oyunun sokak çetelerine karşı duruşunu anlaşılsaymış keşke.


Rapelay

Listemizde ki son oyun ise Rapelay. Oyunun baştan aşağı cinsellikle dolu olduğu için yasaklanmasına şaşırmadım. Arjantin, Endonezya, Yeni Zelanda’da yasaklanan bu oyunun bulundurulması bile hapis cezasına neden olabiliyor. ve da oyun yasal ama herhangi bir oyun mağazasında satılması yasak. Yani siz siz olun, bu oyundan uzak durun.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın