Oyun Blogu

Dünyada Yasaklanan 10 Oyun!

Bu listemizde Dünyanın farklı yerlerinde yasaklanmış 10 oyunu derledik. Bu oyun bazıları o kadar saçma sebeplerle yasaklanmış ki okurken şaşıracaksınız. Hazırsak yasaklanmış 10 oyunumuza geçelim


Dünyada yasaklanan 10 oyun

Listemizin ilk sırasında Fallout serisinin üçüncüsü yer alıyor. Oyunda can doldurmaya yönelik kullandığımız eşyanın uyuşturucuya özendirdiği düşünüldüğü için yasaklanmış. Yasaklandığı yer ise Avustralya’dır.


3D

Oyun dünyasının baş yapıtlarından biri  da yasaklılar listesinde. Tabi ki de bu oyun Almanya’da yasaklandı. Ülke Nazi geçmişini kabul etmediği için bu tür olaylara da direkt karşı çıkıyor.


Heavy Rain

Remedy yapımı olan bir oyun olan Heavy Rain ile devam ediyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri ve da yasaklanan bu oyunun sebebi de +18 içeriklerin olmasıymış.


Rockstar oyunlarından biri olan ’nin yasaklandığı yer Brezilya. Sebebi ise serseriliğe özendirmesiymiş.


2005

Siyasetin karışmadığı yer kalmadığını ile görüyoruz. Bu oyunun Çin’de yasaklanmasının sebebi ise ’in bağımsız bir ülke olarak gösterilmesidir.


Dünyada Yasaklanan 10 Oyun Xbox

Yasaklamalarda en haklı bulduğumdur kendisi. ’yı yönettiğimiz bu oyunda Çin’e saldırıyoruz. ve Pekin’i yerle bir ediyoruz. Tabi ki de haklı olarak Çin Hükümet’i, orada dur diyerek oyunu yasaklıyor.


Yine siyaset yine oyun ambargosu ile karşımızda. Oyunun bir kısmında Kuzey Kore’yi işgal etmek söylenince Güney Kore tarafından yasaklanmış. Evet şaka değil Kuzey Kore yerine Güney Kore yasaklıyor.


Dünyada yasaklanan 10 oyun RDR

Yine bir Rockstar oyunu yine +18  ögeler yüzünden yasaklanması. Ve tabi kide bilin bakalım nerede yasaklanmış. Tabi ki de Birleşik Arap Emirlikleri ve dan ambargo yiyor.


Getting Up

Getting Up, sokak sanatçısını yönettiğimiz bir oyun. Avustralya’da yasaklanan bu oyunumuzun sebebi ise sokak sanatına özendirmesi. Sokak sanatından ziyade oyunun sokak çetelerine karşı duruşunu anlaşılsaymış keşke.


Listemizde ki son oyun ise . Oyunun baştan aşağı cinsellikle dolu olduğu için yasaklanmasına şaşırmadım. Arjantin, Endonezya, Yeni Zelanda’da yasaklanan bu oyunun bulundurulması bile hapis cezasına neden olabiliyor. İngiltere ve da oyun yasal ama herhangi bir oyun mağazasında satılması yasak. Yani siz siz olun, bu oyundan uzak durun.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın