Linux Mobil

Android popüler sistemler 2019

Android popüler sistemler 2019 Laptop,Masaüstü,EskiPCler

(Masaüstü – Laptop/Notebook – Atom işlemcili Netbook’lar – Eski ı düşük bilgisayar’lar vs.)

Listede yer alan sistemler: PrimeOS,OS,BlissOS,AndexOreo,AndroidOSx86

Yeni Eklenen: Andex oreo 8.1 (android x86_x86) Build 180202

Genel değerlendirmeler hızlı bakış:

Androidos laptop,masaüstü vb. bilgisayarlara kurulabilen,android uygulamalarını ve sistemlerini tıpkı (,mac vd.) işletim sistemleri gibi bir çok işlemi günümüzde yapabilir düzeye gelmiş olan açık kaynak özgür yazılımların geliştirmelerle beraber tasarlanmış keyifli kolay kullanıbilir,kurulabilir şekle getirilmiş çoğumuzunda haberdar olduğu popüler sistemler diyebiliriz ayrı ayrı paylaşmak yerine tek çatı altından sunularak daha hızlı ve anlaşılır mantıkta konu açılmıştır.

Genel olarak herkeze göre çeşitli zengin içerik ve özelliklerle donatılmış olan Android sistemlerin bulunduğunu belirtmem gerekli,bir kaç gündür göz gezdirip incelemelerde bulundum siteler,bloglar,forumlar videolu tanıtımlar tutorial presentation incelemeler vs.anladığım kadarıyla kafamda netleşenlere dayalı olarak,bu ssitemlerle ilgili çeşitliliğin bir arada olarak tek başlıkta detaylara yer vermeye bilen,bilmeyen diğer değerli üye arkadaşlarında istifadelerine vesile olma anlayışında konu açmanın yararlı olacağı kanısına vardım.

Konuya bahis olacak sistemler unutulmamalıdırki temeli Android-x86 Open Source Projesi üzerine inşaa edilerek geliştirilmiş çoğunun temel mantığının aynı olduğu,görsel içerikler görünüm tema geliştirilerek dağıtım adı altında farklı isimlendirmelerle piyasada popüleriteleri olmuş olsada,esasen kökü ilk adı ile çıkan Android-x86 sistem projesi temeline dayanmaktadır arkadaşlar.


AndroidOS İşletim Sistemleri:

 (Dağıtım listesi isimleri + site kaynak indirme leri vs.)

1.

PRIME OS

7a698566a70.jpeg

Internet üzerinde son zamanlarda adından çok bahsettiren popüler android yazılım geliştiricileri çözüm platformu “xda-developers” tarafından geliştirilen ve geliştirmeye devam edilen henüz versiyonunda olmasına rağmen herkezce çok başarılı bulunulan bir sistem olduğu çoğu kişi tarafından belirtilmekte.Geliştiricilerin sistemle ilgili olası sorunların taraflarına bildirilmesi istenilmekte özetle anlaşılan oki 2019 yeni yılda adından çok bahsettireceğe benzeyen arayüzü,masaüstü kullanımı uyumluluğu vs. ile güzel bir sistem izlenimi var.

PrimeOS Download

  Alıntı

 


2.

OS

5daf763ba2b.jpeg

OS Android nin daha evvel adından çok fazla söz ettirilen ve hala popülerliğini desteğinin bitmiş olmasına rağmen sürdüren RemixOS sisteminin yerine geçebileceği dünya genellemesine baktığımda oldukça beğenilen bir android sistemi olma yolunda ilerlediği anlaşılmakta şu varki,bu diğerleri içinde geçerli hız ve bazı sal sorunların çıktığına ilişkin,bazı kullanıcıların yorumlarına denk geldim bu sistemi kötü yapmak elbette kullanıcı hataları,sal farklılıkları göz önünde bulundurursak eğer gayet normal olarak değerlendirebiliriz.Şahsen arayüzü,harddisk göstergeleri,masaüstü tema ve genel görsellik olarak kurup kullanmasamda video, ve içeriklerden anladığım kadarı ile gayet hoş denenmesi gerekli bir sistem kesinlikle.

OS Download

Exe Installer (For )

 


3.

 

271df54e79f.png

Henüz geliştirme aşamasında olarak çıkan finale doğru yol alan bu android sistemde,başarılı olduğu hızlı kullanımı ile başarılı bir sistem olarak kullanıcıların tercih ettiği sistem olarak karşımızda diğerlerine göre arayüz ve görsellik bağlamında çok tatmin etmesede denenebilecek işlevselse özelliklerine uyumlu olması durumunda kalıcı olarak kurulacabilecek  bir sistem olduğu anlaşılmakta kurup kullanıldıktan sonra son kullanıcının tespitleri ve yorumları ile zamanla kendini göstermeye devam edebilir.

  Download

 


4.

ANDEX OREO 8.1 (ANDROID-X86_64) – BUILD 

andex-oreo-virtualbox-harddrive-small.jpg

Google şimdi istenildiği gibi çalışıyor.Alternatif olarak, önceden yüklenmiş olan Aptoide App Manager’ı da kullanabilirsiniz.Üç güzel özel pencere başlatıcısı önceden yüklenmiştir:Microsoft Launcher ,Win 10 Launcher ve OO Launcher . ( OO Launcher, pek çok kullanışlı, gelişmiş launcher özelliği ile geliştirilmiş bir Android ™ O Oreo ™ stili launcherdır.

Listeye eklemenin akıllıca olacağı fikrine kapılarak,arayüz görsellik işlevsellik olarak iyi bir android sistem olduğu düşüncesiyle ekledim yurtdışı kaynaklardan edinilmiştir.Ücretli olarak indirme i sitesinde yer almaktadır ancak bir evvelki versiyonuna ftp sunucularında rastladım sistemin iso kalıbını buldum indirmeleri daha fazla detay ve aaçıklamalar için kaynaki alta ilave edildi. Denenmesi gerekli bir sistem olduğu düşüncesindeyim deneyip tercrübelerinizi konu altından diğer arkadaşlarımızında istifade etmesi açısından paylaşmanız iyi olacaktır.

ANDEX OREO Download

 


5.

ANDROID OS   x86_x64

gr89qb.png

ANDROID OS Download

x86

https://osdn.net/projects/android-x86/downloads/69704/android-x86-8.1-rc2.iso

x86_x64

https://osdn.net/projects/android-x86/downloads/69704/android-x86_64-8.1-rc2.iso

Kaynak ler:

(Farklı üst versiyon bilgi belge makale güncel bilgilere alttaki,kaynak sitesi üzerinden erişebilirsiniz değerli arkadaşlar.)

http://www.android-x86.org

Screenshot: http://www.android-x86.org/screenshot

CustomizedDesktop.png.jpg

 


Kurulum – Usbdisk boot öncelikleri seçimi – Yazdırma işlemi:

ISO dosyasını indirin,USB sürücüye yazmak için Rufus veya benzeri bir yazılım kullanın.
Secureboot Önyükleme, Bitlocker ve diğer önyükleme güvenliğini devre dışı bırakın.
USB sürücüsüne önyükleyin.
sistemi çalıştırıp usbdiskten direct başlatın, her şey yolunda giderse, bir sonraki adıma geçin
USB sürücüsüne önyükleyinAndroidOS Install’ı seçip kurulum yönergeleri ile devam edin.

Dip notlar:

Sistemler hakkında varsa deneyimlemeleri olan tüm üye arkadaşların sistem hakkında görüşlerini paylaşırlarsa bilmeyenler için faydası olacaktır.

Internet üzerinde çok fazla dağıtımın olduğunu belirtmeliyim ancak,içlerinden en çok tercih edilenleri baz alınarak sunuma dahil edilmiştir.

Konu çeşitli yönleriyle bilgilerle tekrardan güncellenebilir değişiklik yapılabilir.

Yararlı olması dileğiyle saygılarımla.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

--- /* ]]> */