Sinema

Gelmiş Geçmiş En İyi Seri Filmler 6

En İyi Animasyon Film Serileri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Çocuklar için vizyona girmiş olsalar da küçüklerden çok yetişkinlerin sevgilisi ha gelen en iyi animasyon film serilerini huzurlarınıza getiriyoruz.

5. Shrek Serisi

IMDb Puanı: 6,9

Shrek SerisiÇocukken alışmış olduğumuz masallara farklı bir boyut kazandırarak, eğlenceli bir dille gözler önüne seren Shrek, dönemin en güzel animasyon filmlerinden bir tanesiydi. Orijinalini Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz ve Antonio Banderas gibi usta isimler seslendirirken,  dublajında ise Okan Bayülgen, Mehmet Ali Erbil, Engin Alkan, Volkan Severcan ve Ziya Kürküt gibi ünlü oyuncular yer almıştı. İlk olarak 2001 yılında vizyona giren, sonrasında ise başarılı bir animasyon serisi ha gelen Shrek de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

4. Buz Devri (Ice Age) Serisi

IMDb Puanı: 7,1

Buz Devri (Ice Age) SerisiSizi bilmem ama Buz Devri (Ice Age) serisi  dublaj izlemeyi sevdiğim ender yapımlardan bir tanesidir. Özellikle de Ali Poyrazoğlu, Yekta Kopan ve Haluk Bilginer gibi olağanüstü sanatçıların sesleriyle hayat bulan bu yapım, çoğu repliğiyle unutulmaz hale gelmiştir. Sid, Manny, Diego ve Scrat dörtlüsünün maceralarını oldukça eğlenceli bir dille anlatan Buz Devri, sadece çocukların değil yetişkinlerin de hayranlıkla izlediği animasyon filmlerindendir.

 

3.

IMDb Puanı: 7,7

LEGO Film SerisiGenellikle süper kahramanları konu alan ; 2014 yılında vizyona giren ilk filminde Chris Pratt, Will Arnett, Elizabeth Banks, Morgan Freeman, Will Ferrell ve Liam Neeson gibi daha birçok ünlü ismi ağırlıyordu. 2013 yapımı LEGO Batman: Süper Kahramanlar Birliği filmiyle bir nebze de olsa düşüşe geçen bu seri; 10 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren ve Will Arnett, Zach Galifianakis, Rosario Dawson, Michael Cera, Ralph Fiennes, Channing Tatum, Conan O’Brien’dan oluşan oyuncu kadrosuyla LEGO Batman filmiyle yeniden yükselişe geçmişti.   

2. (How to Train Your Dragon) Serisi

IMDb Puanı: 8,1

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon) SerisiVizyona girmiş olduğu 2010 tarihinde, konusu ve eğlenceli karakterleriyle dikkat çeken  (How to Train Your Dragon) filmi, 2014 yılında ise ikinci filmiyle izleyicileri büyülemeyi başarmıştı. Küçük büyük, her yaştan sinemaseverin kalbini fethetmeyi başaran bu serinin televizyon dizisi de bulunuyor.

1. (Toy Story) Serisi

IMDb Puanı: 8,2

Oyuncak Hikayesi (Toy Story) SerisiÖzellikle de üçüncü filmiyle inanılmaz bir başarıya ulaşan  (Toy Story) si serisi, ilk olarak 1995 yılında kalbimizi çalmayı başarmıştı. Bazı klişelerle dalga geçmekle kalmayıp, sahip olduğu lerle de izleyicilerin en sevdiği animasyon serisi ha gelen 1999 ve 2010 yıllarında yeniden seyircilerle buluştu. Bu sevilen animasyon serisinin en yeni filminin ise 2019 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Bonus:

IMDb Puanı: 7,4

Kung Fu Panda SerisiTonton ve sevimli panda Po’nun, ekibiyle birlikte kötülere ve kötülüklere karşı vermiş olduğu mücadeleyi fazlasıyla eğlenceli bir dille anlatan Kung Fu Panda serisi de her yaştan izleyiciye hitap ediyor. Jack Black, , , Lucy Liu, Jackie Chan,  ve David Cross gibi ünlü isimlerin sesleriyle hayat bulan nin son filmi ise 2016 yılında vizyona girmişti.

Bonus: (Despicable Me) Serisi

IMDb Puanı: 7,4

Çılgın Hırsız (Despicable Me) Serisi2010 yılında vizyona giren ve hem sevimli sarı yaratıklar olan Minionlarla hem de Elsie Fisher’ın sesiyle hayat bulan küçük Agnes ile gönülleri fethetmeyi başaran  (Despicable Me) serisiyle listemizi sonlandırıyoruz. Ayrıca Steve Carell ve Russell Brand gibi iki ünlü ismi de kadrosunda barındıran bu yapımın ikinci filmi 2013 yılında, spin off olarak Minions ise 2015 yılında vizyona girmişti. Ayrıca serinin üçüncü filminin de 14 Haziran 2017 tarihinde izleyicilerle buluşması bekleniyor.   

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın