Bilim Teknoloji Wordpress

Daha Fazla Blog Ziyaretçisi Almak için 5 Adım

Her cu web sitesine trafik çekebilecekleri lar yazar ve yükler. Herkesin düşündüğü şey, web’e harika içerik yüklemek, onlara büyük trafiği verebilir. Ancak,  trafiğini organik olarak artırmak o kadar kolay değil .

İki noktayla açıksanız, öncelikle trafik neden web sitenize gelecek ve ikincisi de trafik web sitenize nasıl gelecek, o zaman kesinlikle büyük miktarda trafiği kullanacaksınız. Bu yüzden bu esas olarak bu noktalara odaklandı.

Kreo Web’in bu yazısında, trafiğini organik olarak artırmanın en iyi stratejileri ve ziyaretçilerinizi nasıl tuttuğunuz hakkında bilgi edineceksiniz.

 

Trafiği Nasıl Artırılır?

2019 ve 2020 yıllarında  trafiğini oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi 6 strateji .

1. Konular

blog trafiği oluşturmak

Modaya uygun olmayan lara çaba harcamak işe yaramaz çünkü hiç kimse bu tür ları aramıyor. Bununla birlikte, bu ziyaretçiler oluşturacak bir yazmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk ve en temel noktadır.  trafiğinizi arttırmak için önce web’deki trafiği bilmeniz gerekir.

Sektörünüze ilgi gösteren insanları ve web’de ne aradıklarını bilmelisiniz. Hedeflemek istediğiniz trafik arasında en çok ilgilenilen konuları bulduğunuzda, bu konular hakkında lar yazmaya başlamanız gerekir.

Bundan sonra, nasıl harika bir yazacağınızı bilmelisiniz.  yazmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar şunlardır:

 •  Stratejik Ol

unuzu yazarken stratejik olun. Bir yazmadan önce içerik yazma ve içerik pazarlama konusunda stratejik olmak çok önemlidir. Stratejiniz temel olarak içeriğinizin akışına, içeriğinize ve içeriğinizin anahtar kelime yerleşimine odaklanmalıdır.

 • İlgili Olun

yazarken en çok ihtiyaç duyulan ikinci nokta, unuzun konusuna bağlı kalmaktır. Asla unuzdaki alakasız konuları gizlemeye çalışmayın. Konuyla ilgili olmayan bir şey bulursanız ziyaretçiler unuzu asla okumaz. Bu yüzden unuzdaki her nokta unuzun konusu ile alakalı olmalıdır.

 • Tam Olmak

Ayrıntılı bir veya ayrıntılı bir yazmak, unuzun konusu altındaki her şeyi kapsayan bir yazmak ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak anlamına gelir. Sonuçta, bu yarışmada başkalarını yenmek için yardımcı olacaktır.

Örneğin, SEO hakkında bir yazıyorsanız, SEO hakkında her ayrıntıyı, sayfa içi SEO ve sayfa dışı SEO ile ilgili her şeyi kapsar. Bunun yapacağı şey, bunun hemen çıkma oranını azaltacağı ve ziyaretçinin katılımını artıracağı.

 

2. unuzu Optimize Edin

Bloga trafik çekmek

İşte  trafiğini arttırmada büyük rol oynayan en önemli nokta  Optimize veya SEO size 1 unuzu sıralamak için yardımcı olur st sayfa ve ’da unuza sıralamasında başarı elde açtıktan sonra otomatik olarak olur  trafiğini artırmak .

Ancak, optimize etmek ve 1 unuzu sıralaması st  sayfasında kolay değildir. En çok çabayı gerektirir ve çok zaman alan bir işlemdir ancak aynı zamanda unuzu optimize etmek için de çok gereklidir.

Doğru stratejiyi izlerseniz o zaman kesinlikle 1 web sitenize sıralamasında başarı elde edebilirsiniz st  sayfasında. İşte unuza optimize etmek ve için göz önünde tutmalı noktalarıdır günlüğü trafik oluşturur .

 • Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanın

Bir ’u optimize etmek söz konusu olduğunda, anahtar kelimeler önemli bir rol oynar. İnsanların ’a yazdıkları anahtar kelimedir ve ’ın önce tespit ettiği anahtar kelimedir. Anahtar kelimeler olmadan , unuzu ne zaman ve nerede göstereceğinizi asla anlamaz.

unuz için anahtar kelimeler seçerken, kısa anahtar kelimeler yerine uzun kuyruk anahtar kelimeler seçmeyi deneyin. Uzun kuyruk anahtar kelimeler, iki veya daha fazla kısa anahtar kelimeden yapılan anahtar kelimelerdir. Örneğin “moda trendleri” kısa bir anahtar kelimedir ancak “2020’de kadın ve erkek için moda trendleri” uzun kuyruklu bir anahtar kelimedir.

 • LSI Anahtar Sözcüklerini Kullan

LSI veya Latent Semantik İndeksleme, bir focus anahtar kelimesine yakın çoklu anahtar kelimeler kullanmak anlamına gelir. unuza ulaşmak için tek bir anahtar kelime yoktur ve kullanıcılar ’da arama yapmak için herhangi bir anahtar kelimeyi kullanabilir, bu nedenle unuz en az 2-3 anahtar kelime için sıralamaya hazır olmalıdır.

unuzu bir anahtar kelimeyle (spam olan) kör bir şekilde doldurmak yerine, birden fazla anahtar kelime seçebilir ve bunları unuzun farklı bölümlerine yerleştirebilirsiniz.

 • Görüntülerini Optimize Edin

Görseller, unuzda iyi miktarda ziyaretçi alabileceğiniz başka bir kktır. Bu nedenle, unuzdaki görüntüleri görsellerinde sıralayabilmeleri için optimize etmelisiniz ve  resimleriniz aracılığıyla  trafiğini artırabilirsiniz .

 • ve Hız İçin En İyileştir

Kullanıcılar sadece internette arasında gezinmekle kalmıyor, aslında günümüzde kullanıcılar internette gezinmek için dan çok cep telefonu tercih ediyorlar. Bu nedenle, unuzun yüklendiği web sitesi uyumlu olmalıdır.

Düşük hızlı olan web sitelerinin hemen çıkma oranı yüksektir. Kullanıcılar, yüklenmesi 5 saniyeden uzun süren bir web sitesinde kalmazlar. Bu nedenle, web sitenizin hızını optimize etmeye odaklanmalısınız.

 

3. Trafiği Artırmak için ’u Teşvik Edin (Ücretsiz)

blog trafiğini arttır

unuz yeniyse, ziyaretçiler kendi başlarına gelmez, bu nedenle, unuzu ziyaret edip okumak isteyen kullanıcılara ulaşmanız gerekir. İşte unuzu tanıtmak çok önemlidir.

, ve gibi platformları ücretsiz trafiği oluşturmak için en iyi yerdir  trafiğini artırmak için çok sayıda web sitesi bu adımı izliyor ve ayrıca ziyaretçilerinin iyi kalitede olması için bu stratejiyi izlemelisiniz. Yapmanız gereken, unuza bağlanan URL’yi kullanarak unuzun bir önizlemesini yayınlamaktır.

 • Diğer lardan bahsedin

Bu,  trafiğini ücretsiz olarak artırmak için en etkili ancak zaman alan stratejilerden biridir . unuzda başka lar bulunduğunda, onları postalayabilir ve unuzda öne çıkardığınızı bildirebilirsiniz.

Bundan sonra, unuzu beğenirlerse web sitelerinde veya onları öne çıkardığınız da görüneceklerdir. Bu, diğer web sitelerinden ziyaretçi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 • Trafiği Oluşturmak için Quora’yı Kullan

Quora bir forum gönderme sitesidir ve unuzun bir özetini yayınlamak ve trafiğinin iyi kalitede olmasını sağlamak için en iyi yerdir. Yapmanız gereken, unuzla ilgili olan quoradaki soruları cevaplamak ve unuza bir vermek.

Sosyal gruplara ’ta katılmak ve yayınlarınızı bu tür gruplarda paylaşmak, iyi miktarda trafiğini artırmak için çok etkili bir yoldur. Yapmanız gereken, endüstrinizle ilgili gruplara katılmak ve unuza bağlanan yayınlarınızı paylaşmak zorundasınız.

 

4. Trafiği Artırmak için ’u Teşvik Edin (Ücretli)

Blog trafiği nasıl artırılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, gibi platformları unuzu tanıtmak için en iyi yerdir. Daha az zamanda daha fazla ziyaretçi istiyorsanız, o zaman ziyaretçilerini yönlendirmek için ücretsiz numaralar çalışmaz. Bu nedenlerden dolayı, kesinlikle ellerinizi ’un ücretli tanıtımına çevirmelisiniz.

, ’ta bir gönderi yükseltme seçeneği sunar ve böylece hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Burada, unuza ilgi gösterme olasılığı daha yüksek olan bir kitleyi seçebilir ve promosyon için harcamak istediğiniz tutarı ödeyerek promosyonunuza başlayabilirsiniz.

 

5. unuza Geri Bağlantılar Oluşturun

blog optimizasyonu için geri bağlantılar

Geri bağlantılar unuzun SEO’sunda çok önemli bir rol oynar. Aslında, unuzu Dizininin en üstünde sıralamanıza yardımcı olan en önemli etkenlerden biridir. Geri bağlantı oluşturmayı asla görmezden gelmemelisiniz ve geri bağlantı oluşturmayı da asla bırakmamalısınız.

Quora, yeni bir için hem geri hem de trafik oluşturmak için en iyi platformlardan biridir ve en önemli şey, hem iyi kalitede hem de ücretsiz trafik elde etmektir.

 

Ziyaretçilerinizi Nasıl Tutunur?

Blogunuzda daha fazla ziyaretçi nasıl edinilir?

trafiğini artırmada başarı elde ettiğinizde, bu trafiği elde etmek çok önemlidir. unuzu ’ın gözünde daha değerli kılar. İçeriğinizi beğenen ziyaretçiler varsa, unuzu daha yüksek ve daha üst sıralara yerleştirmeye başlar.

İşte ziyaretçilerinizi tutmanıza veya tutmanıza yardımcı olacak bazı önemli noktalar.

 • unuza çekici görüntüler ekleyin.
 • Konuyla alaka düzeyini koru
 • unuzu yazarken stratejik olun.
 • unuza bir abonelik formu ekleyin.
 • Her yüklediğinizde abonelerinize bir e-posta gönderin.

Bu stratejileri uygulamak otomatik edecek web’de gün be gün geliştirmeye devam edecektir  trafiğini artırmak .

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın