Manşet Nasıl Yapılır Windows

Windows 10 USB’den Nasıl Kurulur ?

Windows 10 ile birlikte artık hem metro arayüzünü hem de eski tip başlat menüsünü bir harman halinde kullanabiliyor ve arttırılmış performans ve güvenlik iyileştirmelerinden faydalanabiliyoruz. Yeni çıkan ve uygulamaların bir süre sonra tamamen Windows 10 odaklı olarak yayınlanacak olmaları ise tabii ki kullanıcıların bilgisayarlarından en yüksek performansı alabilmek için bu işletim sistemine geçişlerini mecburi kılıyor.

Windows 10 kullanıcılarının dikkat etmesi gerekenler

İlk olarak bilgisayarınızda 4 GB’lık bir indirme alanının olduğundan emin olmanız gerekiyor çünkü Windows 10’un kurulmak için indirdiği dosyalar bu alanı tamamen kaplıyor. İsterseniz boş bir USB yahut DVD kullanarak kendinize bir kurulum diski de hazırlayabilirsiniz ancak bu disklerde de yine 4 GB’lık bir alan sahibi olmanız gerektiğini unutmayın.

İlk defa Windows 10 yükleyecek olan kullanıcıların kurulum esnasında Windows ürün anahtarlarına da ihtiyaçları var. Bu nedenle Windows’unuzun ürün anahtarını kaybettiyseniz bir an önce bulmayı unutmayın.

Windows 10 nasıl kurulur?

Gerekli tüm şartlara sahipseniz artık tek yapmanız gereken işletim sisteminizin 32 bit yahut 64 bit olmasına göre doğru indirme bağlantısını kullanmak. Bu noktada hangi bite sahip Windows 8 ve 8.1 kullanıyorsanız o Windows 10 indirmeniz gerekiyor.

Windows 10 kurma aracını çalıştırdıktan sonra ekrandaki yönergeler size yardımcı olacaklardır. Hemen kurmayı düşünmüyorsanız bir yaratmak yahut USB veya DVD’ye kurulum diski oluşturmak işinizi görecektir.

Windows 10

Windows 10’a yükselttiğinizde yeni ve gelişmiş bir Windows’a sahip olacaksınız. Windows 10’un, Windows kullanıcıları için ve 8 gibi önceki sürümlerde zaten sevdiğiniz her şeyi bir sonraki seviyeye taşıyan daha kişiselleştirilmiş, tanıdık bir deneyim olduğunu göreceksiniz.
Windows 10, olanakları artıran ve sık kullandığınız uygulamaları ve sabitlemeleri kolay erişilebilir hale getiren daha da iyi bir Başlangıç Menüsü sunar. Birden fazla işi bir arada yapmayı her zamankinden daha kolay hale getirmekle kalmaz, mevcut ve yazılımınızla birlikte çalışarak iş yapmanız gerektiğinde üretken olmanızı da sağlar. Özellikle, dört uygulamanızı ve bütün açık işlerinizi aynı anda görebilirsiniz.
Windows 10’a yükselttiğinizde, uygulamalarınız tüm modlarda ve tüm Windows özellikli cihazlarda mükemmel çalışır. Microsoft Store’a göz attığınızda en son Windows sürümüyle kusursuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış pek çok harika cihaz bulabilirsiniz.
İster çalışmak ister oynamak isteyin, Windows 10, cihazlarınızla mükemmel bir şekilde etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Posta, Takvim, , , lar gibi harika uygulamalar ve çok daha fazlası Windows 10 ile standart olarak gelir ve bilgilerinizi yedeklemek için ’ı kullanabilir. İçinizdeki cu da Windows 10 cihazınızın Xbox Live’ınızla eşitlenebilmesini çok sevecek. Böylece oynadığınız ları birkaç saniye içinde kaydedebilir, Xbox One konsolunuzdaki ları evinizdeki cihazınıza aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Windows 10’u satın aldığınızda her zamankinden daha fazla esneklik elde edersiniz.
Zaten Windows kullanıyorsanız Windows teknolojisindeki en son yenilikleri deneyimleyebilmek için Windows 10 yükseltmesi indirin.
Büyük veri ile çalışıyorsanız, büyük grafikler oluşturuyorsanız, düzenliyorsanız veya CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) gereksinimleriniz varsa sizin için en uygunu Windows 10 Pro for Workstations. Araştırmacılar, mühendisler, editörleri, grafik sanatçıları ve büyük veri ile çalışan ekipler için tasarlanmıştır. Dosyaları daha hızlı depolar ve aktarır; hatta veri hatalarını bulur ve onarır. Ayrıca sunucu sınıfı veri koruması ve performans için yeni nesil PC ında çalışacak hız, esneklik ve güce sahiptir.
[1] Parmak izi okuyucu, aydınlatmalı IR sensörü veya diğer biyometrik sensörler ve özellikli cihazlar da dahil olmak üzere, özel lar gerektirir.
[2] Windows Mixed Reality, uyumlu bir Windows 10 PC ve kulaklık ile Windows 10 Fall Creators Update gerektirir. PC gereksinimleri mevcut uygulamalar, özellikler ve içeriğe göre değişiklik gösterebilir.
[3] Dokunmatik özellikli PC gereklidir, aksesuarı ayrı satılabilir.
[4] 4K ve desteklenen lar gereklidir.
[5] Office ayrı satılır.
[6] Cortana belirli pazarlarda sunulmaktadır; deneyim, bölgeye ve cihaza göre değişiklik gösterebilir.
[7] Hyper-V İstemcisi, ikinci düzey adres çevirisi (SLAT) özellikleri ve ek 2 GB RAM’e sahip olan 64 bit sistem gerektirir.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

--- /* ]]> */