Manşet Sosyal Medya

Instagram Takipçi Hilesi 2019

’da kasmak isteyenler, yöntemine başvurmaktadır. Peki nasıl yapılır? ne kadar güvenilir? Kısa yoldan si kazanayım derken hesabınız banlanabilir veya kullandığınız yanlış programlar yüklü faturası olarak karşınıza çıkabilir.

’da fenomen olmak herkesin istediği bir şeydir. Birçok kişi kısa yoldan milyonlarca ye sahip olmak istiyor ve bunun için yoluna başvuruyor. Peki nasıl çalışıyor ve güvenli mi?

si satan birçok site bulunuyor. Bu sitelerden bazıları sadece kullanıcı adı bilginizi istiyor ve o kullanıcı adına gönderiyor. Bazı internet siteleri ve programlar ise kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmanızı istiyorlar. Bu tür siteler ve programlar ücretsiz si gönderirken, sadece kullanıcı adı bilgisini isteyen siteler ise ücretli olarak si gönderiyorlar. Peki bu iki sistem arasındaki farklar nedir ve güvenli mi?

Öncelikle kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yapmanızı isteyen ve kazandığınız krediler ile si gönderen siteleri anlatalım. Bu siteler, kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz için sizin hesabınızı tamamen ele geçiriyorlar. ’ın API’lerini kullanarak daha önce sizin gibi sisteme giriş yapmış kişileri size olarak gönderiyorlar. Ve aynı şekilde sizde, sistemdeki diğer kişileri otomatik olarak takip etmeye başlıyorsunuz. “ hesabım kendi kendine başka hesapları takip ediyor” diyen kişilerin büyük bir çoğunluğu bu ve buna benzer uygulamaları kullandıkları için bu sorunu yaşamaktadır. Kısacası bu site ve programlar hesabınızı zombi hesaba çevirmektedir. Ayrıca bu tür uygulamalar sizden sms onayı istemekte ve bu sms onayları genellikle faturanıza yüklü ücretler olarak geri dönmektedir.

Sizden şifrenizi istemeyen, sadece kullanıcı adınızı soran ve %100 türk gönderen siteler yukarıda bahsettiğimiz sitelerden daha güvenlidir. Şifrenizi vermediğiniz için 3. şahıslar hesabınıza erişemezler. Ancak burada da tehlike devam etmektedir. Çünkü , sahte kasan hesapları tespit etmekte ve bu hesapları banlamaktadır. 2018 yılında resmi blogundan yapılan açıklamada Ekibi, sahte takip, beğeni ve yorum yapan hesapları tespit etmek için algoritmalarını geliştirdikleri duyurmuştu. 1000 veya 5000 ile ’ın radarına takılmayabilirsiniz ancak daha yüksek sayılarında yakalanma riskiniz daha yüksek olacaktır. Tabi hile ile 1000 si satın almanız durumunda da yine yakalanma ve banlanma riskiniz vardır.

Teloji.com olarak bizim tavsiyemiz hile ile kasmamanız yönündedir. Zaten sahte ler ile bir hedefe ulaşamazsınız. Eğer gerçek anlamda bir kitleye ulaşmak istiyorsanız ve yeni ler kazanmak istiyorsanız doğru teknikler ile doğru paylaşımlar yapmanız yeterli olacaktır. Bu konuda hazırladığımız ’da Arttırmanın 10 Yolu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

--- /* ]]> */