Oyun Blogu

PUBG Mobile Lite Türkiye’de!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan  e, düşük sistemli için yeni bir versiyona kavuştu. Bir süredir ’da aktif olan e Lite için de indirilebilir hale geldi.  e Lite Store üzerinden indirilebiliyor.

e Lite için de indirilebilir

e’ın sahip olduğu liğin ardından daha fazla cihazla uyumlu olması için Lite versiyonun adımı atıldı. İlk olarak versiyonu ile hayatımıza giren Lite, şimdi de de karşımıza çıkıyor.  e Lite için de aktif hale geldi. Artık,  e Lite  üzerinden indirilebiliyor.

Oyun deneyiminden ödün vermeden herkese aynı deneyimi sunduğu iddia edilen oyun, düşük bellek miktarına sahip giriş seviyesi akıllı telefon kullanıcılarına da keyfini yaşatmak istiyor.

Lite versiyonun standart versiyona göre bazı farklılıkları bulunuyor. Bunlar arasında 60 oyuncu sınırlaması ve daha küçük bir harita yer alıyor.  oyun tarzını devam ettiren Lite versiyonda oyunlar 10 dakika ile sınırlı. Bu da daha dinamik karşılaşmalara zemin hazırlıyor.

Yalnızca 400 MB’lik kurulum paketi ve 2 GB RAM’in altındaki cihazlar için tasarlanan sürüm, tüm oyunlar için akıcı olması düşüncesiyle geliştirildi.

e Lite özellikleri neler?

Geliştirilmiş hedef yardımı yeni versiyonda kendine yer buluyor. Bu sayede zayıf ağ bağlantı koşullarında bile hedef almak kolay hale geliyor.

Royale Pass’in yerini alan Winner Pass, sandık kilitlerinin daha hızlı bir şekilde çaılmasını sağlıyor. Ayrıca Winner Pass, bir ay sürüyor.

e Lite, artan mermi hızı ve mermi düşme efektinin ortadan kalkmasıyla, kötü ağ bağlantılı ortamlarda bile daha temiz bir atış imkânı sunuyor.

Silah tepmelerini önleyen yeni mekanizma da Lite versiyonda bulunuyor. Bu da yine bağlantı koşullarının kötü olduğu ortamlarda oyun kontrolünü kolaylaştırıyor. Farklı silahların farklı tepme gücü oluyor.

Oyunda ‘Time to Kill’ süresi artıyor. Bu da oyuncuların sıkı çatışmalarda sını kolaylaştırıyor. Toplam deneyimin daha agresif olmasını sağlıyor.

Mini harita kapsamında nişancılar görülebiliyor. Bu da mücadeleleri hızlandırıyor.

Hareket ederken iyileşme özelliği de Lite versiyonda yer alıyor. Oyuncular durmadıkları anda da iyileşebiliyor. Bu özellikle yüksek gecikme süresinde iyileşme imkanı verirken, oyunun temposunu artırıyor.

Daha ufak haritalarda bina yoğunluğu ve sandık frekansı artırılıyor. Böylece loot süreci ve mücadelenin ilerlemesi hızlanıyor.

Oyuna optimize harita kalitesi ve paraşüt yükleme ekranı da ekleniyor.

Son olarak, oyuncular bazı oyun modlarında yeni saldırı ve savunma taktikleri geliştirme şansı elde edecek yeni bir silah kullanabiliyor.

e Club Open 2019 tamamlandı

e Store üzerinden indirilebiliyor. Şirket bir yandan geliştirme çalışmaları yaparken diğer yandan turnuvalar da devam ediyor.

İlkbahar ve Sonbahar olmak üzere iki döneme ayrılan ve toplam 2,5 milyon dolar ödül havuzuna sahip olan  e Club Open 2019 turnuvasının İlkbahar Global Finalleri de tamamlandı. ’den katılan TOP ESPORTS adlı takım 15 rakibini geride bırakarak birinci oldu ve 180 bin dolar ve BAPE x Eşampiyonu giysilerini de kazandı.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın