Mobil Oyun Blogu

En Başarılı 10 Mobil Bulmaca Oyunu (Android – iOS)

Mobil lar, kolay ulaşılabilir olduğu için her zaman oynanabilir durumda. En çok oynanan mobil türlerinden birisi olan bulmaca larından, son zamanlarda en başarılı olan 10 adet u sizler için derledik.

Her ne kadar bazı cular aynı fikirde olmasalar bile, mobil lar çoğu platform u ile aynı öneme sahiptir. Mobil cihazların daha ulaşılabilir olması ve kullanım kolaylığı nedeniyle bu çok mantıksız bir söylem değil. Mediakix.com’a göre, mobil lardan elde edilen gelirin 2021’de 180 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor ve bu sayı herkese uyacak şekilde yapılacak larla birlikte gelecekte daha da artacaktır. Bu mobil ların en çok oynanan türlerinden birisi ise hiç şüphesiz cuların çözümler üreterek bölümleri geçebildiği bulmaca türü. Sizler için son dönemde oldukça başarılı olan 10 adet mobil bulmaca unu derledik. Hiç vakit kaybetmeden listemize geçelim.

10.

, Ustwo tarafından yapılmış, görünümüyle büyüleyen bir bağımsız bulmaca udur. cular, karakterini optik illüzyonlardan oluşan labirentin yönlenmesine göre kontrol ederler. Her seviyede bu labirentten çıkmak zorlaşır ve cular daha fazla düşünmek zorunda kalır. sadece bulmaca çözmenin yanı sıra size oldukça güzel bir görsel şölen de sunuyor.

9.Threes!

Son dönemdeki bulmaca larının birçoğu matiksel işlemler içeriyor ve bu durum zaman zaman sinir bozucu derece zor olabiliyor. Ancak Threes!, basit ve bağımlılık yapacak kadar eğlenceli bir şekilde bulmaca ile matiği buluşturmayı başarmış. da, cular aynı sayıları üst üste getirip bu numaraları katlamaya çalışırlar ve ekranın dolmasıyla mücadele ederler.

8.Two Dots

Two Dots, 2013’te çıkan bir mobil olan Dots’un devamı niteliğinde. Hedefleri, kampanyaları ve güçlendirmeleri ekleyerek önceki u tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Seviyeler farklı dünyalar halinde gruplandırılmıştır ve her dünyanın kendine özgü hedefleri, engelleri ve temaları vardır. yeterince basit, cuların aynı renkteki noktaları birbirine bağlaması, onları dan çıkları gerekiyor.

7.The Room

The Room mobil u ilk olarak 2012’de ortaya çıktı ve devam filmi ile en iyi bulmaca mobil larından biri olmaya devam ediyor. un hikâyesi basit ama çekici, cuların bir odada bulunan garip bulmaca kutusunu çözmeliler. Her kutu, onları açmaya devam etmek için belirli koşullar gerektiriyor.

6.Cut The Rope

Cut The Rope, hangi yaşta olursanız olun keyif alacağınız sevimli bir . Aslen 2010’da piyasaya sürülen da cular, sevimli küçük yeşil canavar Om Nom’u şekerlerle beslemenin yollarını bulmak zorunda. Şekerler bir ipe bağlı ve Om Nom onlara ulaşamıyor. İpleri doğru şekilde kesip küçük canavarımızı beslememiz gerekiyor.

5.Prune

Zorluklar arttıkça bulmaca ları genelde gerginleşir ve cular tarafından bırakılır, ancak Prune, sakinleştirici müziği ve muhteşem sanatsal grafikleriyle birlikte rahat ve sakin ortamı koruyor. Sakin bir ortam oluştururken zorluğu da elden bırakmıyor. da cular kendi tohumlarını ekerler ve ağaçlarını yetiştirmek için çeşitli bulmacaları çözerler. Ağaçlarınızın daha iyi büyümesi için kafanızı çalıştırmak zorundasınız.

4.Dissembler

Dissembler’a ilk baktığımızda, bu bulmaca unun nasıl oynandığını tam olarak anlamak zor olabilir. Ancak cular a daldığında, en renkli ve eğlenceli mobil bulmaca larından birinin tadını çıkya başlayacaklar. Hedef, ekrandaki tüm döşemeleri eşleştirerek tahtayı temizlemek. 170’in üzerinde yapbozun her biri el yapımı bir sanat eseridir, günlük ücretsiz bulmacalar ve u daha da fazla cu için erişilebilir kılmak için renk körü modu da da yer alıyor.

3.!

Fizik bilginizi test edebileceğiniz keyifli bir olan ! İlk bakışta oldukça kolay gibi görünse de hiç de öyle kolay bir değil. Her bulmacayı çözmenin birden fazla yolu var ve cular arkadaşlarıyla bu bulmacaları çözmek için yarışabilir. Bu da en güzel özelliklerden birisi de kendi bölümlerinizi oluşturup başka cularla paylaşabilmeniz.

2.

Mobil bulmaca u , optik yanılsama ve imkânsız geometri ıyla dikkat çekici bir . Amaç, her seviyede şekil üzerinde belirlenmiş bir noktaya kırmızı bir küp eklemek. cunun aklını görsel olarak kandırabilecek şekiller yüzünden bu küpleri eklemek hiç kolay olmayacak.

1.

şaşırtıcı derece güzel bir bulmaca / aksiyon mobil u. Euclidean Lands, unun devamı olan , renkli ve etkileşimli dünyaları oluşturan elliden fazla seviyeye sahip. cular, her biri bir öncekinden daha zorlayıcı olan düşmanlarla savaşmak ve diğer seviyelere geçmek için dünyasını değiştirmek zorundalar. un mobil versiyonu sadece App Store’da bulunuyorken, üzerinden satın alarak bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın