Mobil Oyun Blogu

Efsane Geri Döndü: Silkroad Mobile

Yılların efsanesi olarak bilinen ve bir dönemin en u olan tekrar küllerinden doğuyor. Fakat bu sefer mobil kullanıcılar için. Silkroad Mobile akıllı ve tabler platformlarına çok yakında erişime açılacak. Şuanda kapalı betada başvuran kişiler tarafından test amaçlı oynanabilir durumda. Biz de o tester kişilerden birisi olarak deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Silkroad Mobile Kapalı Beta Deneyimlerimiz

a kapalı betadan giriş yapabilmek için önceden başvurmanız gerekiyordu. Şuanda başvurular 3 bin kişiyi aştığı için Google Play Store’dan indirmek istediğinizde ne yazık ki indiremiyorsunuz. Zira kapalı betanın ne zaman biteceği konusunda net bir bilgi bulunmazken, hala tester kullanıcılardan gelen hatalar giderilmeye devam ediliyor.

a ilk giriş yaptığınızda eskide olduğu gibi bir karakter oluşturmanız gerekiyor. Şuanda karakterler arasında 3 farklı çı var; Blade, Heuksal ve Bow olarak geçiyor. Yani Türkçe karşılığı Bıçakçı, Okçu ve Uzun Kılıç olarak nitelendiriliyor.

Karakterinizi oluşturduktan sonra Jangan’da başlıyorsunuz. İlk 10 levele ulaşana kadar size dışarı çıkmanıza izin vermiyor. Çeşitli verilen görevleri yerine getirdikten sonra item ve eşyalar kazanıyor ardından kalenin dışına çıkabiliyorsunuz.

Eski Silkroad’dan İzler Hala Devam Ediyor

Önceden Jangan’ın dışına çıktığınızda 1 level Manyang’lar sizleri karşılıyordu. Yine içerisinde görünce eski mazilerimiz canlandı. Şuan için kervan olasılığı muhabbetine gelemedim ama, level almaya devam ettikçe kervan da yapabileceksiniz.

Yine devenin arkasından hırsızlar gelecek ve onları öldürerek hedeflerinize ulaşmanız gerekecek. Tabii devenin arkasındaki hırsızlar un kendi botları. Bir de meslek olarak hırsızlığı seçen gerçek kullanıcılar da var. Aman onlara dikkat. Yanınızda mutlaka bir Hunter bulundurup, kervanı korumasını sağlamalısınız.

Özlenen PvP’ler Devam Ediyor

u dan kontrol etmek şuan için kolay. Kombo yapmak istediğinizde ekranın üzerinde bulunan skill tuşlarına basmanız yeterli. Tek tek size hedef seçtirmiyor. Ancak yön bulma konusunda bazen sıkıntı çekebiliyorsunuz. Bu durum yöneticilere raporlandı ve ilgilenecekleri konusunda bildirimde bulundular.

Geldik en sevdiğim kısma PvP! belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra item dizmeniz gerekecek. Yine itemlerinize ek özellikler ve + özellikler basabileceksiniz. Özel olarak adlandırılan Seal of Sun ve Seal of Moon gibi kavramlar yine mevcut. Özel silah ve kıyafetleri toplayabilmek için çok kasmalı, canavarlardan düşürmeye çalışmalısınız. Ancak un başlamadan bitmesini sağlayan için eski Pay to Win (Para öde kazan) mantığından uzaklaşmış olması güzel.

En çok parayı yatıran en iyi itemleri alır mantığı çok fazla yok. Fakat yine gerçek para ile pek çok eşya satın alabiliyorsunuz.

İtemler ve Inventory Değişti

a ilk girdiğinizde ilk Silkroad izleri görünüyor ama içerik değişik bir şekilde. Mesela Inventory dediğimiz çantanızda bulunan eşyaların hangisi neye yarıyor öğrenmeniz biraz zaman alacak. Ardından itemlerinize özellik basarken biraz kafanız ağrıyacak. Fakat hepsini çözmek çok zor değil. Zaten kolay olsaydı, bir tadı çıkmazdı değil mi?

Silkroad Mobile şuanda larda yüklü ve herhangi kasma, donma veya kapanma gibi durumlar ile karşılaşmadık. Bazen server yoğun olduğundan dolayı takılmalar yapabiliyor ama bunlar kısa süreli geçerli. Çok kalabalık ortamlarda bulunmazsanız, sorun yaşamıyorsunuz.

Hangi Karakter Daha İyi?

Silkroad Mobile şuanda kapalı betada ama cular larını oynamaya devam ederken, karakter seçimlerini de denemeye devam ediyorlar. Zira şuanda biz tüm karakterleri denedik. Eskiden kombosuna çok alıştığımız Heuksal Nuke modelini seçerek devam etmek sanırım bizim için de en iyisi olacak. Bunu bir ara ayrıca değerlendireceğim.

Nuke oynayan arkadaşlarımın gözü şuanda yaşlı bu satırları okuyor olabilirler. Merak etmeyin içerisinde yine buz, ateş veya elektrik olarak yönlenebiliyor ve o özlediğiniz meteorları havalardan indirmeye devam ediyorsunuz.

Sonuç olarak ilk kez Silkroad oynayacaksanız daha kolay olması aı ile Bow tavsiye edebilirim. Eğer biraz deneyiminiz varsa Heuksal Nuke tam size göre. Yok ben kombo manyağıyım ve taklaları severim diyorsanız Blade alıp tank kasmaya şimdiden başlayın.

Petler ve Özel Kanatlar

Eskiden atçıya gidip kendinize köpek kaldırma, köpek potu, tavşan için sarı potlar alıp kullanırdık hatırlarsınız. Silkroad Mobile‘da da yine kendinize at, eşşek, köpek ve diğer çeşitleri alabiliyorsunuz. Ben para yatırmayı seviyorum param çok derseniz, kendinize özel kanatlar ve görünümünüzü değiştirecek eşyalar da satın alabilmeniz mümkün.

Guild Kurma ve lar

Bir Silkroad Mobile tabii ki Guild ve Guild ları olmadan olmaz. Eskiler çok iyi bilirler. Sağlam Guild’ler her Cuma günü kale ları açıldığında almak veya kaptırmamak için çabalardı. Ve o zamanlar cu da çok olduğu için o kadar sizi içine sürüklerdi ki vaktin nasıl geçtiğini anlamazdınız.

Yine Mobil platformlar için de Guild kurma, Guilde katılma ve kale ları gibi etkinlikler çokça bulunuyor.

Özel Düşen Boss’lar

En sevdiğim etkinliklerden bir tanesiydi. Önceden mavi zerk ve devil dediğimiz karakterinizi yarım saat bca özellikler getiren efsanelerdi. Bunları açar ve zerki de basarak Boss arardık. Tiger Gril, Uruchi, İsyutaru, Lord Yarkan, Demon Shaitan, ROC sıralama giderdi. Yine mobil platformda da özel Boss’lar bulunuyor. Mesela ilk girdiğimizde Tiger Gril’ı yakalama şansı elde etmiştik. Aşağıdaki görsel de ona ait.

Evet, ilk deyimlerimiz bu şekilde. Eğer siz de  Mobile indirmeyi düşünüyorsanız, hep birlikte bir Guild kurabilir ve u daha keyifli oynamaya başlayabiliriz.

Diğer Silkroad Mobile Görselleri

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın