Mobil

Siri geçici olarak kapanıyor!

Geçtiğimiz hafta The Guardian gazetesinde ortaya çıkan bir yazıda bahsedilen tehlikesi, yetkilileri tarafından incelenmeye alındı. İnsanların en önemli bilgilerini dinlediği iddia edilen tüm dünya çapında geçici olarakaskıya alınıyor.

diyenler dikkat!

Tıbbi bilgiler ve cinsel ilişki kayıtları gibi özel hayatı kapsayan bilgileri kayıt altına aldığı söylenen yazılım, çalışanları tarafından acil bir şekildeincelenmeye alındı. Kapsamlı bir incelemenin yapılacağını ifade eden akıllı üreticisi, ’yi devre dışı bırakıyor.

apple siri çalışmıyorAşamalı bir şekilde bütün herkese gelmesi beklenen askıya alma işlemi, ’ın kendi asistanı olan Asistan’ı geçici bir süre bca kullanılamaz hale getirmesine benziyor. Gizlilik konusunda çok hassas olduğunu söyleyen şirket, bu husus hakkında bir açıklama yaptı:

“Kullanıcı gizliliğini korurken harika bir deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz. Kapsamlı bir inceleme yapacağımız için ’yi küresel ölçekte kullanılamaz hale getiriyoruz. lenecek olan , bundan böyle kendisinin kullanıcılar tarafından derecelendirilmesine izin verecek ve eleştiriye kapalı bir sistem olmayacak.”

apple siri’ye ne olacağı bilinmiyor. Tarafımızca yapılan denemeler, şu an için ’nin hâlâ çalıştığını gösteriyor. Kullanıcıların da etkin olacağı bir değerlendirme sistemi, bu yazılımın daha iyi ve daha doğru bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

nin ne zaman geleceği ve incelenme sürecinin ne zaman biteceği belli değil. Ayrıca değerlendirme döneminin ne kadar uzun süreceği de bilinmiyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın