Mobil Program

Smart Switch nedir?

Günümüzde teknolojinin hayatımıza kattığı en önemli yeniliklerden biri hız. Her konuda hızımızı artıran teknoloji sayede iki cihaz arasında da çok hızlı geçiş yapabiliyoruz. Cihazlar arası veri transferini hızlı ve kolay hale getiren lardan biri de Smart Switch. Bu yazımızda  Smart Switch ne işe yarar? ve gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ayrıca nasıl kullanıldığını da sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak bu nın ne olduğundan bahsetmek gerekiyor. Cihazlar arası veri transferi yapılmasını sağlayan ayrıca verilerin yedeklenebilmesini ve geri yüklenebilmesini de sağlıyor. Ek olarak cihaz için verileri senkronize edebiliyor. Hatta yazılım lemesi bile yapabiliyor.

nın Smart Switch ve Smart Switch Mobile olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan biri için diğeri ise tahmin ettiğiniz gibi cihazlar için.

Smart Switch ne işe yarar?

Esasen bu sorunun cevabını ‘nedir’ kısmında da verdik. Cihazlar arasında veri aktarımı sağlayan sayesinde kişisel veriler, indirilen lar, çoklu medya verileri kolayca gönderilebiliyor. Ayrıca ; iOS, , BlackBerry veya cihazınızdan Galaxy cihazınıza kolay ve hızlıca veri aktnıza yardımcı olur.

Yeni bir akıllı telefon ya da tablet satın aldığınızda mevcut cihazdaki verileri yenisine aktk için birkaç gün hatta belki de birkaç hafta ayırmak gerekiyor. Ancak, Smart Switch ile bunu oldukça kısa sürede halletmek mümkün.

İlk olarak yapılması gereken Smart Switch sını indirmek. Buradan indireceğiniz yı hem yeni hem de eski cihaza indirmek gerekiyor. Sonrasında ise yı cihazlardan açmak gerekiyor. Bu arada cihazları birbirine yaklaşık 20 cm kadar yaklaştırmayı unutmayın.

yı açtıktan sonra eski cihaz üzerinden  Cihaz – Başlat – Bağlanseçeneklerini seçmek gerekiyor. Söz konusu işlem eski Galaxy cihaz üzerine kaydedilen kişisel verilerin bağlı bulunan yeni cihaza aktarılmasını sağlıyor.

da da kullanmak mümkün. Böylece yeni Samsung cihazı bir USB kablo kullanarak bağlayabilir ve eski cihazdaki verileri yenisine taşıyabilirsiniz. Ayrıca, verilerin tamamını da k ve yedeklenen verileri geri yüklemek de oldukça kolay.

Kullanıcı istediği takdirde kişilerini ve takvimini de cihazları arasında   Outlook veya Mac Address Book ve iCal’u kullanarak senkronize edebiliyor. Böylece takvim her yerden yönetilebilir hale geliyor.

Cihazın en son yazılım lemesini kullanmak için de Smart Switch’in versiyonunu kullanmak yeterli.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın