Mobil

Lenovo kızaklı telefon çıkarıyor

Birçok firma pop-up veya kızaklı kamera sistemi ile ekran üzerindeki ön kamerayı kaldırarak farklı sistemler geliştirmeye devam ediyor. Hatta Oppo ilk ekran altı kamera sinin küçük bir fragmanını da yayınlayarak yeni için göz kırpmıştı. Bugün ise ‘nun daha önce Z5 Pro modelinde kullandığı kızaklı sisteme benzer bir patent daha ortaya çıktı. Yeni  kızaklı patenti detaylarıyla karşımızda.

Yeni kızaklı patenti sızdırıldı!

, geçtiğimiz yıl Z5 Pro ve Z5 Pro GT modeliyle kızaklı kamera sistemini larına entegre etmişti. Bugün ise şirketin Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi‘ne iki yeni kızaklı ı için patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Patentlerin öncelikli amacı ekrandaki çentiği veya kamera deliğini ortadan kaldırarak, oldukça kullanışlı bir ekran gövde oranı ile yeni cihazlar karşımıza çıkartmak. Fakat daha önceki cihazlarında da bunu başaran şirket yeni cihazın daha ince ve daha farklı bir kızak sistemi barındırmasını istiyor.

Cihazların kızak sistemi ve diğer detayları konusunda net bilgiler olmasa da yeni patent ile sunulacak cihazlar ön tarafta çift kamera kurulumu barındıracak. Arka tarafta da üçlü bir kamera kurulumunun bulunması bekleniyor.

Yeni Lenovo kızaklı telefon patenti sızdırıldı! - ShiftDelete.Net(1)Ayrıca daha önceki cihazlarda ön kamerayı kullanmak için cihazı kızaklı yapısıyla beraber kaydırmanız gerekiyordu. Fakat yeni patent ile bu duruma da farklı bir çözüm üretilmesi muhtemel ihtimaller arasında. Yeni cihazda elektronik bir kızak sistemi karşımıza çıkabilir.

Son olarak, ekrandan pk izi okuyucusu bulunması beklenen cihazların kısa süre içerisinde sızıntılarla karşımıza çıkması bekleniyor. Eğer Oppo ekran altı kamera sini sunarak hızlı bir adım atmazsa bir süre daha bu tarz kızaklı lar ile tam ekran deneyimi yaşayacağız gibi gözüküyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın