Genel Yaşam

İşte Mars’a isim gönderen Türklerin sayısı

NASA yakın zamanda 2020 görevi için yeni bir kampanya başlatmıştı. İsmini ’a Gönder isimli kampanya kapsamında tüm dünyadan milyonlarca kişi ismini göndermek için başvurdu. ’den yoğun ilgi gören kampanyada katılım sayısı açıklandı. ’a isim gönderen Türk sayısı belli oldu.

İsmini ’a Gönder kampanyasına kaç kişi katıldı?

’a isim gönderen Türk sayısı açıklandı. Dünya genelinde yaklaşık olarak 8 milyon kişinin katıldığı kampanyaya ülkemizden de rekor seviyede katılım oldu. İsmini ’a göndermek isteyen 2,5 milyon Türk olduğu açıklandı. bu sayı ile diğer ülkeleri geride bırakarak liderlik koltuğuna oturdu.

2020 görevi için başlatılan kampanya kapsamında, formu dolduran kişilerin isimleri, gidecek uzay aracına yerleştirilecek olan çipe yazılacak. Ayrıca, ismini yazanlara temsili bir biniş kartı da veriliyor.

Görev için ismini yazdıran 7 milyon 987 kişi olduğu açıklandı. En yüksek katılımın ise ’den yapıldığı söylendi. Kampanya başlatıldığından beri liderlik koltuğunda olan , yerini korudı. ’nin söz konusu kampanyaya yoğun ilgi göstermesi sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği hesabından yaptığı açıklamada konuya değindi. Aşağıda, atılan tweeti bulabilirsiniz.

US Embassy Turkey

@USEmbassyTurkey

2020 yolculuğuna adını yazdıranlar arasında 2,5 milyona yaklaşan isim kaydıyla dünya sıralamasında ilk sırada! bu konuda rekora imza atsın istemez misin? ?
i tıkla, bilet bilgilerini doldur, `a ismini sen de gönder ? http://ow.ly/L6Hg50veNwJ 

Send Your Name to : 2020

Send Your Name to . View and share your Boarding Pass. See your Frequent Flyer points: go.nasa.gov/2020Pass

.nasa.gov

37 people are talking about this

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın