Bilgisayar

Karşınızda Yeni Windows 10!

 yanlışlıkla yeni  Başlat menüsünü yayınladı.

bugün tesadüfen ’un test sürümünde, yeni bir Başlat menüsü ını ortaya çıkardı. Yazılım devi, build 18947’yi, sadece Xbox geliştirme amaçlı, 32 bit aygıtları kullanan  Insider test cihazlarına dağıtacaktı. Bu, sadece şirket içi test için ve Xbox için yayınlanmış bir sürümdü. Ancak , sürüm önizlemesi yanlışlıkla tüm test uzmanlarına yayımladı. Hatanın ardından yayınlanan versiyon hemen kaldırıldı. Neyse ki, bu sürüm yalnızca yaygın olarak kullanılmayan 32-bit sistemler için piyasaya sürüldü, ancak yine de bu için beklenmeyen bir hataydı.

başlat menüsü ı tamamen değişiyor

Bu yeni sürüm, ’un hareketli karelerini içermeyen yeni ve daha basit bir Başlat menüsü içeriyor.

Microsoft yanlışlıkla yeni Windows 10 Başlat menüsünü sızdırdı

 ile hayatımıza giren ve bir çok kullanıcının alışamadığı dan vazgeçilerek eski  7’deki başlat menüsüne benzer bir a geçileceği görülüyor. Bu yeni ın hangi sürümlerinde kullanılacağı da henüz bilinmiyor.

böyle bir hatayı ilk defa yapmadı. 2017 yılında da benzer bir hata yaparak bazı cihazların yeniden başlatma döngüsüne girmesine neden olmuştu. , hatayı hızla tespit ederek hemen bir yama yayınlamıştı.

’un Insider şefi Dona Sarkar, bugün erken saatlerde şirketin bu konuyu “araştırdığını” söyledi.  konuyla alakalı başka bir açıklamayapmadı.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın