Genel Gezi Yaşam

Antalya, Instagram’da dünya birincisi!

’un ardından en sosyal medya platformu olan kendi hesabındaki Van Gölü Ekspresi fotoğrafı ile Türk kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bu kez Türkiye’nin ’da bir rekora imza attığı ortaya çıktı.

Sadece ülkemizin değil, dünyanın en ünlü tatil destinasyonlarından birisi olan  her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda son dönemde en çok paylaşımın yapıldığı bölgenin olduğu açıklandı.

’da son dönemde en şehir oldu!

Şu anda üzerinde ’da yapılan 20 milyonun üzerinde paylaşım bulunuyor. ’nın ardından 15 milyon paylaşım ile İbiza geliyor. Böylece son dönemde ’da en şehir haline geldi.

Paylaşımların bu kadar artmasının yeni turistlerin gelmesini de sağladığı belirtiliyor. Zira, insanlar tatil yeri seçerken gibi platformlarda paylaşılan fotoğraf ve ları inceliyorlar.

21 Temmuz itibariyle ’ya havayolu aracılığıyla 7 milyon 177 bin turist geldiği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bugüne kadar gelen turist farkının 1 milyonu aştığı belirtiliyor.

Dünya genelinde ’da leşen bir diğer bölge ise . ’da yapılan paylaşımlarının sayısı 9 milyona ulaştı. Alanya ise toplamda 4.2 milyon gönderiye ev sahipliği yapıyor.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın