Oyun Blogu

Film ve Dizi Uyarlamaları ile Yakında Çıkacak 17 Video Oyunu

Hepsini bir an önce beyaz perdede ve ekranlarda görmek istiyoruz.

kültürü her sektör içerisinde kendine yer bulmaya başladı. Özellikle son senelerde artan başarılı film uyarlamaları ile cu kitlesi sevdiği karakterleri beyaz perdede görmekten bir hayli memnun. Warcraft, , Assasins Creed, Hitman derken bir çok karşımıza çıktı.

Yakın zamanda da Pokemon, Witcher gibi bir çok büyük markasının da çeşitli uyarlamalar ile karşımıza çıkacağını biliyoruz. Kimisi 2019’da çıkacak olan ve üzerinde çalışıldığını bildiğimiz film-dizi uyarlamalarına gelin yakından bakalım:


1) Pokémon: Detective Pikachu

‘Pokémon: Detective Pikachu’ liste içerisinde ilk göreceğimiz ve belki de en fazla heyecanla beklediğimiz film uyarlaması olacak. ‘Deadpool’un ünlü ismi Ryan Reynolds’un seslendirdiği efsane Pikachu karakteri, Nintendo 3DS için 2016 yılında çıkan ‘Detective Pikachu’ undan uyarlanacak. Türkiye’deki vizyon tarihi belli olmayan film Amerika’da Mayıs 2019’da yayınlanacak.


2) Angry Birds Movie 2

İlk “Angry Birds” filmi, dünya çapında 352 milyon dolardan fazla gişe kazancıyla, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan üçüncü video filmi olmuştu. 10. yılını kutlayan her ne kadar popüleritesini kaybetmiş olsa da dünyasında önemli bir yere sahip. Yeni Angry Birds filminin de Ağustos ayında yayınlanması planlanıyor.


3) Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog, dünyanın en popüler video karakterlerinden bir tanesi. Bugüne kadar çok sayıda çizgi diziye ve filme de konu olan karakter, un ortaya çıkmasından yaklaşık yirmi yıl sonra, bu yılın sonunda canlı aksiyon filmi ile beyaz perdeye uyarlanacak. Paramount Pictures gibi büyük bir stüdyo tarafından çekilen filmin seslendirme kadrosunda, Jim Carrey ve Ben Schwartz bulunuyor. Film, Kasım ayında yayınlanacak.


4)

Witcher övmeye başlarsak duramayız. O yüzden hemen konuya girelim. ’te yayınlanacak olan dizisinde, Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill, Geralt of Rivia karakterine can verecek. Bir dizi kitaptan ve Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin kısa öykülerinden esinlenerek hayata geçirilen ’ın bu yıl içinde ’te yayınlanması bekleniyor.


5)

Kısa süre önce film çekimlerinden bir fotoğrafın sızması ile gün yüzüne çıkan film merakla bekleniyor. Halen yapım aşamasında olan filmde, Resident Evil’deki Alice rolüyle tanıdığımız Milla Jovovich’i başrol olarak göreceğiz. Filmin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.


6) Minecraft the Movie

Dünya çapında 100 milyondan fazla satılan Minecraft, hiç şüphesiz tüm zamanların en popüler larından biri. un arkasındaki Microsoft ve Mojang ise yıllardır bir ‘Minecraft’ filmi çekmeye çalışıyor. Ocak 2019’da Warner Bros., filmi çekebilmek için Nick and Norah’s Infinite Playlist filminin yönetmeni Peter Sollett ile anlaştığını duyurdu. Ne zaman gelecek bilinmez ama ‘Minecraft’da yolda olan lar arasında.


7)

İlk olarak 2005 yılında Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolünde oynadığı film ile karşımıza çıkan için yeni bir yapım daha yolda. Universal Studios’un yeni ‘’ filminde ise Amy Manson’ı başrolde izleyeceğiz. IMDb’ye göre film, ABD’de 17 Mayıs 2019’da yayınlanacak.


8)

Yılların u yıllar geçtikçe başlı başına bir film tecrübesini culara yaşatmayı başaran bir yapım oldu. Ancak söylentilere göre yönetmenliğini Stefano Sollima’nın üstlendiği bir film beyaz perdede yayınlanacak. Henüz kesin bilgiler olmasa da heyecanla bekliyoruz.


9) Tom Clancy’s The Division

Post apokaliptik bir dünyayı başarılı bir şekilde yansıtan Tom Clancy’s The Division unun yakın zamanda ikincisi de çıkacak. Bunun yanında The Division için bir de filmin yolda olduğu söyleniyor. Konusu ve si göz önüne alınırsa çok başarılı bir yapım olabilir. Filmin ne zaman çıkacağı ise belirsiz.


10-

“Grand Theft Auto” ile Jackie Chan filmi “Rush Hour” karışımı diyebileceğimiz , Hong Kong şehrini bir alanına dönüştürüyor. ’ta, “Ip Man” ve “Iron Monkey filmlerinde dövüş sanatçısı olarak gördüğümüz aktör Donnie Yen, gizli polis Wei Shen’e hayat verecek. Filmin çekimleri şu anda devam ediyor, o yüzden yayın tarihine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.


11- Devil May Cry

Listedeki diğer yapımlardan farklı olarak Devil May Cry, ’te 2D animasyon filmi olarak karşımıza çıkacak. Yapımcı Ari Shankar,  video unu 2018 yılının sonlarında bir diziye uyarlama planlarını açıklamıştı. Shankar’ın daha önce de başka bir animasyon video u uyarlaması üzerinde çalıştığını hatırlatalım. Yapımı ne zaman izleyebileceğimiz ise şimdilik belirsiz.


12- Uncharted

Indiana Jones tadında bir olan Uncharted’da kaşif Nathaniel Drake, nadir bulunan eserleri kovalarken paralı asker ve koleksiyoner sıkıntısı çekiyor. Yayın tarihi henüz belli olmayan Uncharted’ın film uyarlamasında Spider-Man: Homecoming’den tanıdığımız Tom Holland başrolde oynayacak.


13- Tom Clancy’s

Tom Clancy’s , aynı adı taşıyan Tom Clancy romanından esinlenilmiş bir bildiğimiz üzere. Roman, dünyanın dört bir yanındaki çeşitli görevlere başladıkları sırada terörle mücadele ekiplerini anlatıyor. Paramount Pictures, başrollerinde Michael B. Jordan ve John Clark’ın bulunduğu bir film hazırlığında. Ancak filmin çekimlerinin başlamadığını ve buna bağlı olarak yayın tarihinin de belli olmadığını belirtelim.


14- : Destiny of an Emperor

Çin’in üç krallık dönemini anlatan : Destiny of an Emperor, Çin stüdyosu China 3D Digital Entertainment Limited tarafından hayata geçiriliyor. S: Destiny of an Emperor’ın 2019 yılında yayınlanması planlanıyor.


15- Halo

Bir zamanların popüler video u Halo, bilim kurgu türünün en önemli yapımlarından bir tanesi. ‘Halo 4’ ve ‘Halo 5’ larının beklentilerin altında olması işleri aksattı. Geç de olsa Halo’yu, 2020’de 10 bölümlük bir dizi olarak izleyeceğiz.


16- Mega Man

Sonic gibi Mega Man da bir çizgi roman uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. 20th Century Fox, Henry Joost ve Ariel Schulman’ın yazıp yönettiği canlı bir aksiyon filminin yolda olduğunu söyledi. Bu ikili daha önce 2012’den 2016’ya kadar MTV’nin “Catfish” adlı yapımında çalışmıştı. Mega Man’in ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor.


17- Super Mario Bros.

Birçoğumuzun çocukluk döneminin en önemli larından biri olan Super Mario Bros., Despicable Me ve Minions gibi animasyonları yapımcısı olan Illumination şirketi tarafından filme uyarlanıyor. Mario’nun yaratıcısı Shigeru Miyamoto da filmde ortak yapımcı olarak görev yapacak. Filmin yayın tarihi ise belli değil.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın