Mobil

Operatörden alınan telefonlara dikkat!

bir süredir taksitle ya da tarifeye ek olarak akıllı satışı gerçekleştiriliyor. Bu şekilde satın alınan akıllı larla ilgili yeni karar ortaya çıktı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili açıklama yaptı. nden alınan , taksidi bitmeden satılamayacak.

nden alınan için yeni karar çıktı

Habertürk’ün haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, nden alınan modelleri ile ilgili açıklama yaptı. Sayan, bu ların taksidi devam ederken satılamayacağını söyledi. Satıldığı tespit edilen lar da kısa sürede kapatılacak.

Yapılan yeni düzenleme torba yasa ile Meclis’ten geçti. Artık, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi üzerine kayıtlı olan cihazların borcu devam ettiği sürece sadece eşleştirme yapılan abone numaraları ile birlikte kullanılabilecek.

Yeni düzenleme aynı zamanda taksidi ödenmeyen ların da kapatılacağına işaret ediliyor.

nden alınan  modelini sonrasında başkasına satarak nakit oluşturan kişiler artık bu yöntemi kullanamayacak. Daha önce, kişiler, bu yöntem ile 12 ya da 24 ay taksitle satın alıyor, ardından bu u nakit yaratmak için daha uygun fiyatlarla başkasına satıyordu.

Sayan tarafından yapılan açıklama ışığında, yasanın yürürlüğe girmesinden sonra alınan ları kapsayacak.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın