Alışveriş Rehberi Oyun Blogu

Fiyatı ve Oynanışıyla En İyi 10 Xbox One Oyunu

Günümüz itibariyle en popüler iki konsolundan biri olan , yeni sürümü X ile popülerliğini iyice arttırdı. ve gibi imkanlarla da culara kolaylık sağlayan için bu yıl oynayabileceğiniz en iyi 10 u listeliyoruz.

serisi, satış rakamları konusunda ’ün gerisinde kalmış olsa da , şirketin gözbebeği konumundaki konsolu için her türlü desteği sağlamaya devam ediyor. , S ve X modelleri için son yıllarda çıkan ve cular tarafından en çok sevilen 10 u listeliyoruz. Birçok farklı kategoride bulunan lardan mutlaka birkaç tanesi hoşunuza gidecektir.

Resident Evil 2:

resident evil 2

Resident Evil serisinin en popüler larından Resident Evil 2, ilk olarak 1998 yılında yayınlanmıştı. Yıllar sonra , yeni nesil konsollar -özellikle X- için tamamen yeniden tasarlandı. Bir hayatta kalma ve korku u olan Resident Evil 2, sahip olduğu çok iyi grafiklere rağmen nostalji yaşatmayı da başarıyor.

Resident Evil 2 oynanış su:

Forza Horizon 4:

forza horizon 4

Xbox konsolu denince akla ilk gelen serilerden olan Forza’nın Horizon ve Motorsport olmak üzere iki farklı serisi bulunuyor. Horizon serisi daha çok açık dünyada arcade tarzı oynanış sunarken, Motorsport ise yarış odaklı bir simülasyon deneyimi yaşatıyor. Serinin son u Forza Horizon 4, Birleşik Krallık haritası, sahip olduğu araç çeşitliliği ve muhteşem grafikleriyle adeta bir görsel şölen yaşatıyor.

Forza Horizon 4 oynanış su:

Gears of War 4:

gears of war 4

Xbox’a özel serilerden biri olan Gears of War’un 4. u, diğer Gears larından alışılan bir oynanışa sahip. Basitçe siper alıp, düşmanı vurup yeni açılan kapılardan a devam etme gibi bir anlayışın üzerine kurulu olan , oynanış bakımından serinin üçüncü unun üstüne pek bir şey katmamış olsa da zaten Gears serisinin takipçilerinin de talebi bu yöndeydi. Üçüncü un 25 yıl sonrasını konu alan Gears of War 4, uygun fiyatı ve Game Pass kütüphanesine dahil olması sebebiyle her Xbox kullanıcısının oynaması gereken bir . Gears of War 4’ün çok culu modunda arkadaşlarınızla da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Gears of War 4 oynanış su:

Cuphead:

cuphead

1930’lu yılların popüler çizgi filmlerinden esinlenerek geliştirilen Cuphead, nostaljik grafiklere sahip bir aksiyon u. Basitçe ‘boss’ diye tabir edilen bölüm sonu canavarlarını yenmek üzerine kurulu , tek culu olarak oynanabiliyor ve co-op seçenekleriyle arkadaşlarınızla da eğlenceli vakitler vadediyor.

Cuphead oynanış su:

Sea of Thieves:

sea of thieves

Diğer lardan farklı bir tarz ile karşımıza çıkan Sea of Thieves, arkadaşlarınızla birlikte korsanlık yapabileceğiniz eğlenceli bir . Çeşitli ganimetler ve sürprizlerle dolu bir haritaya sahip olan Sea of Thieves, tek başına oynamak isteyen cular için ise pek önerilmiyor. Diğer korsan gemileriyle savaşa girebileceğiniz veya ganimetlerin peşinde koşabileceğiniz Sea of Thieves, arkadaşlarıyla yeni maceralara yelken açmak isteyenler için oldukça iyi bir tercih.

Sea of Thieves oynanış su:

Halo 5: Guardians:

halo 5 guardians

Xbox’a özel en eski serilerden biri olan Halo’nun beşinci u Halo 5: Guardians, dünyasının en önemli FPS larından biri. 2001 yılında piyasaya sürülen Halo: Combat Evolved, “konsollarda FPS oynanmaz” algısını yıkmayı başarmıştı. Battlefield serisinden bile önce çıkan Halo, geniş bir harita, çok culu mod ve dönemine göre çok iyi bir senaryo moduyla geliyordu. Halo 5: Guardians da serinin geleneğini koruyarak oldukça iyi bir FPS u olarak karşımıza çıkıyor.

Halo 5: Guardians oynanış su:

Apex Legends:

apex legends

da dahil tüm platformlarda ücretsiz olarak oynanılabilen Apex Legends, EA tarafından geliştirilen ve Battle Royale cuları tarafından oldukça sevilen bir oldu. Titanfall ile aynı evrende geçen , kısa sürede milyonlarca cuya ulaşmayı başardı ve şu an Fortnite ile birlikte en çok oynanan Battle Royale ları arasında yerini aldı.

Apex Legends oynanış su:

Battlefield V:

battlefield v

2. Dünya Savaşı’nı konu alan Battlefield V;  adlı Battle Royale modu, 64 kişilik çok culu mod ve klasik savaş lerini oynayabileceğiniz tek culu modlarla uzun bir deneyimi vadediyor. Serinin son u olan Battlefield V, müthiş grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Battlefield V oynanış su:

:

red dead redemption 2

Rockstar Games’in kovboy temalı aksiyon ve macera u , tüm platformların cuları tarafından yıllardır beklenen bir du. ve için 27 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan , birçok incelemeden rekor puanlar aldı. Detaylarla dolu bir açık dünyaya sahip olan , sorunsuz oynanış dinamikleri ve muhteşem grafikleriyle oynanmaya değer bir .

oynanış su:

Assassin’s Creed Odyssey:

assassin's creed odyssey

Yılların serisi Assassin’s Creed, Origins ile birlikte açık dünya RPG tarafına yönelmişti. Odyssey ile de bunu devam ettiren Ubisoft, son uyla suikastçıların sini milattan önce 431 yılına, Antik Yunanistan’a taşıdı. Tabii ki grafikler ve oynanış konusunda mükemmele yakın olan Assassin’s Creed Odyssey, Origins ile oldukça benzerlik taşıyan bir .

Assassin’s Creed Odyssey oynanış su:

2019 yılında oynayabileceğiniz en iyi 10 unu derlediğimiz listemizin sonuna geldik. Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz ları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Başka bir listesinde görüşmek üzere 🙂

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın