Linux Mobil Nasıl Yapılır Windows

Windows Tabletinize Android Nasıl Yüklenir?

Windows tabletler daha hale geliyor. Ancak daha büyük bir uygulama yelpazesi arıyorsanız, cevaptır.

’i bir masaüstü bilgisayara kurmak oldukça kolay olsa da, bir Windows tablette zor bir kurulum bulabilirsiniz. Bir sorun, tabletlerin bir CD / DVD sürücüsünün olmamasıdır.

Peki ’i bir Windows tablete nasıl yükleyebilirsiniz? Size göstereceğiz.

Hangi Tablet Kullanıyorsunuz?

Microsoft Surface Windows 10 tablet

Devam etmeden önce, ’in yalnızca standart 32 bit veya 64 bit Windows tabletlere yüklenebileceğini unutmayın. ARM işlemcileri kullananlar (eski Microsoft Surface RT gibi) uyumlu değildir.

Bu arada, Windows tabletinize yükleme işlemi cihazdan cihaza farklılık gösterir. Ancak, genel yaklaşım aynıdır.

tabletleri, kullanılabilir bir ne yükseltme yapmak için umutsuz. Çoğu durumda, Windows 10 çözümdür. Ancak, uygulamaların eksikliği veya Windows 10’un artan kşıklığı sizi yükseltmenizi engelleyebilir.

Birçokları için, eski ama tamamen yeterli tablet donanımını kullanmaya devam etmenin tek yolu .

’i Windows Tablete Yüklemeniz Gerekenler

’i kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi toplayarak başlayın:

  • Windows tabletiniz, bir güç kaynağına takılı
  • 16GB veya daha fazla boş bir USB flash sürücü
  • Üzerinde Windows yükleyici yüklü olan ikinci USB flash sürücü (sorun olması durumunda)
  • USB flash disk yazma yazılımı ( Etcher öneririz )
  • USB klavye (fare isteğe bağlıdır)
  • Aynı anda birden fazla cihazı tabletinize bağlayabilmeniz için bir USB hub
  • Sisteminiz için ’in doğru sürümü

’i kurmaya gelince, denemeniz gereken ilk seçenek Phoenix OS . Tüm talimatlar için Phoenix OS’yi kurma kılavuzumuzu kontrol ettiğinizden emin olun .

, Windows makineleri için bazı görüntülerini de korur. Bunları GitHub’da indirilebilecek açık kaynaklı Celadon projesinin bir parçası olarak bulacaksınız .

Devam etmeden önce, özellikle tabletinize ilişkin adımlar için web’i kontrol edin. Sürücünüzü silebilecek herhangi bir hata yapmadığınızdan emin olmak için adım adım doğrudan bir referans olması önemlidir. Bilgisayarınızı yenilmez bırakabilecek hatalardan kesinlikle kaçınmak istersiniz.

Neden ’i bir Windows Tablete Kurmalı?

Windows, dokunmatik ekran ve tablet kipinde kullanılabilir bir UI’ye sahip, ancak Microsoft Mağazası’nın uygulama seçimi nispeten mütevazı.

tabletlerle ilgili bir deneyime sahipseniz ve özellikle Windows dokunmatik ortamından hoşlanmıyorsanız, anahtarlama mantıklıdır (mümkün olduğunda). ’deki gelişmiş OTG desteği sayesinde (böylece USB sürücülerini ve giriş cihazlarını bağlayabilirsiniz) bir fark bile görmeyebilirsiniz!

Ancak, x86 uyumlu sistemleri destekleyen uygulamalarla sınırlandırılacağınızı unutmayın. Bunlar sayıca artıyor, ancak ’daki her uygulamayı çalıştırmayı beklemiyorsunuz.

Windows Tabletinizi Kurulumu İçin Yapılandırma

Sistem kurulumunda birkaç ayar yapmadan, Windows için tasarlanmış bir cihaza ikinci bir kuramazsınız.

İlk önce, Güvenli Önyükleme’nin devre dışı bırakıldığından emin olmanız gerekir. Açık Ayarlar> Update ve Kurt> Kurt basıp Şimdi Yeniden altında Gelişmiş Başlangıç-up . Buradan, Sorun Giderme’yi ve ardından Gelişmiş Seçenekler> UEFI Firmware Ayarları’nı seçmek için ok tuşlarını kullanın .

Burada, soldaki menüden Güvenlik’i bulun ve bir Yönetici şifresi belirleyin . Bunu ekledikten sonra Boot’u açın , Güvenli Boot seçeneğini bulun ve Disabled’a ayarlayın .

Bu işlem bittiğinde, yeniden başlatmak için  düğmesini basılı tutun, ardından ekran tekrar açılıncaya kadar Windows düğmesini de basılı tutun . Bu, UEFI Modunun seçili olduğundan emin olmanız gereken ekranına hızlı bir şekilde kısayol yapmanızı sağlar .

Android'i Windows tabletinize yükleyin

Ardından, tableti kapatın ve USB hub’ını doğrudan USB portuna bağlayın. Yerleştirme istasyonu kullanmayın.

Klavye ve USB çubuğu hub’a bağlıyken, tablet PC’nizi açın, F12 tuşuna basın . Önyükleme menüsünde, USB sürücüsünü seçmek için ok tuşlarını kullanın. Seçim yapmanız gerektiğinde (çift önyüklemeyi etkinleştirme gibi), cihazınızın ses seviyesi tuşlarını kullanın.

yükleyicinin farklı sürümleri biraz farklı adımlara sahiptir. Çoğu durumda, çift önyükleme seçeneği seçilmelidir. ’in önyüklenmesi için önyükleyici gerektiğinden, genellikle Windows’u tamamen kaldırmaya değmez.

Her şey plana göre giderse, bir sonraki tableti açtığınızda, ile Windows arasında seçim yapabileceğiniz bir açılış menüsü görmelisiniz.

Windows’ta Uygulamaları Çalıştırmanın Alternatif Yolları

’i Windows tabletinize kurmak için temel motivasyonunuz uygulamaları kullanmaksa, emülasyon daha basit bir çözümdür. Aşağıdakileri içeren uygulamalarını bu şekilde çalıştırmak için çeşitli araçlardan birini seçebilirsiniz:

Bunların yalnızca Windows makinenizdeki donanımın izin verdiği kadar çalışacağını unutmayın. Daha fazla bilgi için Windows için en iyi emülatörlerine yönelikkılavuzumuza bakın.

Sanal Makinenizle Windows Tabletinizi ’e Dönüştürün

’i bir Windows tablete kurmak zor olabilir. Örneğin, uygun bir görüntü bulmak biraz zaman alabilir. En kötü durumlarda, kullanmanız için uyumlu bir sürümü bile olmayabilir.

Pes etme  öykünmesi size uymuyorsa, bunun yerine sanal bir makine düşünün.

VMWare Player veya VirtualBox gibi araçlar , üzerine bir  kurduğunuz sanal bir ortam çalıştırır. Bu, daha önce indirdiğiniz ni kendi tablet modelinizde çalıştırmak için olabilir ya da sadece Phoenix OS olabilir.

Her iki durumda da, bu, çift önyükleme yapmaktan veya Windows’u tamamen kaldırmaktan daha temiz bir seçenektir. Basitçe Windows’u önyükleyin, sanal makineyi başlatın ve ’i çalıştırın. Bizim  kullanarak rehber sanal makinelere başlamak olacaktır.

’i Windows Tablet üzerinde Çalıştırma

Zor bir slogan olabilir, ama sonunda ’i Windows tabletinize yükleyebilmelisiniz. Belki bir çift önyükleme kurulumu ile bitirdiniz veya belki bunun yerine sanal bir makineye güveneceksiniz. Her iki durumda da, çalışırken, en sevdiğiniz uygulamaların ve oyunların keyfini çıkya başlayabilirsiniz.

Her şey yüklü ve başlatıldığında, mükemmel çalışması gerekir. Ancak, ’i Windows tabletinize yüklemek için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bazı özellikleri eksik veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu nedenle , , Google Play, ve diğer tüm Google tarafından sağlanan uygulamaları gibi zımbaları almak için Google Apps’ı kurmanız gerekir .

 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın