Gezi Yaşam

Mini İzmir Gezi Rehberi

Eğer İzmir de iseniz hafta sonunuzu nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsanız bu içeriğimiz size oldukça yararlı olabilir. İşte ’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İzmir de hafta sonlarını değerlendirmenin yolları.

İzmir’de hafta sonu yapılabilecek pek çok aktivite bulunmaktadır, İzmir’in o dingin havasında ve güzel insanları arasında tadına doymak için yapabileceğiniz bir çok şey olduğunu biliyor muydunuz? İşte İzmir de hasta sonunuzu harika bir şekilde geçirebileceğiniz 10 aktivite önerisi;

İzmir’de Hafta Sonu Yapabileceğiniz Aktiviteler

izmir


1.  ve İzmir Manzarası

İzmir’e tepeden bakan bir piknik ve mesire alanı olan ’ten İzmir’i tümgüzelliğiyle seyredebilirsiniz. Bir ara çalışması durdurulmuştu fakat şu anda tekrar çalışmaya başlamıştır.

izmir telefelik


2. Körfez Boyunca Bisiklet Sürmek

Yaşanacak şehir İzmir’in sahilini boydan boya bisikletle turlayabilirsiniz. ÇiğliKarşıyaka,bayraklıKordonGöztepeİnciraltı sahillerini tamamen bisikletle geçebilirsiniz. 29 adet Bisim istasyonundan kiralayacağınız bisikletle İzmir’i dolaşmak çok güzel.

körfez boyunca bisiklet sürmek


3. ’ta Kahvaltı

Hafta sonunda kahvaltı yapmak için ’ta Kordon’da bulunan kahvaltı salonlarını tercih edebilirsiniz. Mis gibi deniz kokusunu içinize çekerken sahilde müzik yapan gençleridinleyebilirsiniz. Kıbrıs Şehitlerin’deki mağazalardan alışveriş yapabilir, sahilde oturup denizi seyredebilirsiniz.

izmir alsancak kahvaltı


4. İzmir – Sasalı Doğal Yaşam Parkı

’nin ilk doğal yaşam parkı olma özelliğini taşıyan 425 dönüm alanda kurulu olan Sasalı Doğal Yaşam Parkı bir çok hayvanı barındırıyor. Afrika SavanıAsya SavanıTropikal Bölgekuşlarmaymunlarayılarfilleratlar ve daha pek çok cins hayvan bu doğal yaşam alanında yaşamlarını sürdürüyorlar. Cumartesi gününüzü değerlendirmek için iyi bir seçenek olabilir.

izmir sasalı doğal yaşam parkı


5.

ün bulunduğu Dario Moreno Sokağının güzel ve sıcak havası arasından geçerek asansöre binersiniz ve yukarı çıktığınızda eşsiz İzmir manzarası ile büyülenirsiniz. Bütün körfezi bir anda görebilen alanda bulunan restoranda çay içebilir, yemek yiyebilirsiniz.

izmir dario moreno sokağı


6. Açıklarında Tekne Turu

Eski ’nın muhteşem sokaklarında dolaştıktan sonra pırıl pırıl denizinde tekne turu yapabilirsiniz. Tarihi dokusunu koruyan ’yı gezebilir ve uygun fiyatlarıyla tekne turuna katılıp koyları gezebilirsiniz. ’ya gitmek için kara yolunu kullanabilirsiniz ya da İzdeniz seferlerinden faydalanabilirsiniz.

izmir foça tekne turu


7. Çeşme’nin Muhteşem Denizine Girmek

Dünyanın en güzel sahillerinden birine sahip olan Çeşme’de muhteşem koylar ve sahiller bulunuyor. ’daAlaçatı’da, Ilıca’da denize girebilirsiniz. Çeşme’nin berrak sularıyla masmavi denizlerinde yüzmek kadar rahatlatan başka bir aktivite yoktur. Güneşin yakıcılığı altında güneşlenebilir, bronzlaşabilirsiniz. Tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bu güzel cennet köşesine yakın bir yerde yaşamak en büyük şansımızdır.

izmir çeşme


8. Sığacık Dizilerin Mekanı

’de ilk olarak “Sakin Şehir” unvanını alan Seferihisar’a bağlı  sokaklarında gezebilirsiniz. Gündüz ayrı güzel gece ayrı güzel olan sokaklarında otantik evler, cafeler, tezgahlar bulunuyor. Dizilerin çekimlerinin yapıldığı alanlarda çekimleri izleyebilir, ünlüleri görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Akşamları sahile masa atan restoranlarda balık yiyebilir, çay içebilirsiniz.

izmir Sığacık Kaleiçi


9. nı Gezmek

Cumartesi günü etkinliği için Kemeraltı çarşısını gezmek iyi bir seçenek olabilir. Tarihi çarşıda gezmekdükkanlardan alışveriş yapmakKızlarağası Hanında kahve içmek güzel bir hafta sonu etkinliğidir.

izmir Kemeraltı Çarşısı


10 İnciraltı Kent Ormanında

Şehrin içinde konuşlandırılmış, nefes alabileceğiniz Kent Ormanında  yaparak oksijen depolayabilirsiniz.

izmir İnciraltı Kent Ormanı

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın