Oyun Blogu

Xbox için en iyi ve yeni oyunlar

Microsoft konsolunu 5 yılı aşkın bir süre önce satışa sunmuştu. Bu da hâlihazırda piyasada konsol için yüzlerce iyi bulunduğu anlamına geliyor. 2018’de piyasaya ’a özel fazla sürülmese de, hâlâ denemeyenlerin göz atması gereken klasik ların sayısı hiç de az değil. Yeni ’ıyla keyif yaşamak isteyenler için en iyi lardan bazılarını sıraladık.

forza horizon 4

için çok sayıda Forza u olsa da,  bunların içinde en iyisi olarak aradan sıyrılmayı başarıyor. İngiltere’de geçen da cular İngiltere taşrasının güzel manzarası eşliğinde sanal da olsa süper arabaları sürme deneyimini yaşayabiliyor. daki hava durumunun da gerçek mevsimlere göre değişen dinamik bir yapıda olması, ’ü biraz daha dikkat çekici hâle getiriyor.

Cuphead

Cuphead, 1930’lu yılların lerini hatırlatan basit ancak yaratıcı tasarımıyla dikkat çeken bir . Hataya yer olmayan, “koş ve ateş et” formatındaki da, zorlu kavgalar ve aksiyon sahneleri, müziğin de desteğiyle sanatsal biçimde deneyimlenebiliyor.

Sea of Thieves

Sea of Thieves, çeşitli gemilerle açık denizlerde korsan yaşamının ne olduğunu culara gösteriyor. Aksiyon ve maceranın bir arada olduğu Sea of Thieves’te birden çok cu ortak bir amaç için birlikte hareket edebiliyor. Arkadaşlarla bir arada oynamak, un eğlence dozunu iyiden iyiye yükseltiyor.

Red Dead Redemption 2

red dead redemption 2 pc

imzasını taşıyan Red Dead Redemption 2, 2018’in en çok konuşulan ları arasında yer alıyor. Bu ilgiyi hak eden bir ye ve görselliğe sahip olan , yeni sahiplerinin de mutlaka göz atması gereken lardan biri olarak öne çıkıyor.

Sunset Overdrive

Oynanabilecek en tuhaf açık dünya larından biri olan Sunset Overdrive, ve ’ın bir karışımı olarak tanımlanabilir. cular zombilerle dolu bir dünyada kaykayla gezer gibi hareket ederken, farklı boyutta bir eğlence yaşıyor.

‘te cular zindanlardan geçerek gün ışığına ulaşmaya çalışıyor. Pikselli tasarımıyla farklı bir yere yerleşen da ölündüğünde başa dönülüyor. Bu nedenle farklı tasarımdaki değişik noktalara takılmamak ve konsantre biçimde u oynamak büyük önem taşıyor.

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition

Ori, ’da bulabileceğiniz en sevimli lar arasında yer alıyor. da Ori isimli kahramanımız güzel bir ormanda kurulan 2D platformda zıplayarak ve tırmanarak ilerlemeye çalışıyor. , görseller ve müziğin birleşimi, ortaya keyifli vakit geçirmeyi sağlayan bir deneyimi çıkarıyor.

Halo 5: Guardians

Xbox sahiplerinin Halo serisinden en azından bir u denemelerinin bir tür zorunluluk olduğu söylenebilir. Serinin en yeni u olan Halo 5, tüm Halo deneyiminin en iyi parçalarını bir arada sunarken araya yeni özellikler eklemesiyle de ilk tercih olmayı hak ediyor.

Limbo’yu geliştiren ekibin elinden çıkan , kısa ama tüyler ürperten bir deneyim yaşatıyor. cular koyu, gri, gizemli kısacası korkutucu bir dünyada küçük bir erkek çocuğunu yaşatmaya çalışıyor. Basit başlayan , ilerledikçe daha kşık hâle geliyor ve etkileyici bir finalle tamamlanıyor.

Below

Geliştirme süreci uzun yıllar bca devam eden Below, büyük ve birbirleriyle bağlantılı bölümlerden oluşan bir yer altı dünyasında geçiyor. Bazı durumlarda ölüm cuları en başa gönderirken, en sona kadar gidebilmek için bulmacaları çözmek, kısa yolları kullanmak ve hayatta kalma sisteminde uzmanlaşmak gerekiyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın