Bilgisayar Donanım

Fiyat/Performans Oranı En Yüksek 7 Ekran Kartı

Oyuncuların vazgeçilmez bilgisayar bileşeni olan ekran kartları, son yıllarda iyice cep yakar hale gelmeye başladı. Bugün sizler için fiyatına oranla en iyi performansı sunan 7 nı listeliyoruz.

Oyun odaklı bir bilgisayar toplamak isteyenlerin önem vermesi gereken en önemli bilgisayar bileşenlerinden biri, kesinlikle . Herkesin bilgisayar için ayırdığı bütçe farklı olsa da hepimiz isteriz ki verdiğimiz fiyatın karşılığında, mümkün olan en yüksek performansı alalım. İşte tam da böyle bir arayış içindeyseniz, hiç merak etmeyin, bu liste çok işinize yarayacak.

Listede 2.591 TL ile 350 TL fiyat aralığında 7 farklı bulunuyor. Hem de yurt dışı alışveriş sitelerini kaynak olarak kullandık ancak merak etmeyin, yurt dışı linki verdiğimiz ekran kartları da ülkemiz üzerinden satın alınabilir durumda. Yurt dışından satın aldığınız ürünlerde bir sorun çıktığında -eğer markanın farklı bir garanti koşulu bulunmuyorsa- genellikle aldığınız siteyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Yine de bu ürünler garantisiz oldukları için bir müşteri olarak seçim size kalıyor.

  • Not: 2019 fiyatları baz alınmıştır, içerik sponsorlu değildir. Sıralama, pahalıdan ucuza yapılmıştır.

7. Sapphire RX Vega 64 8 GB

AMD’nin en yüksek performanslı ekran kartlarından biri olan RX Vega 64, genellikle GTX 1080’in rakibi olarak gösteriliyor. Sapphire’in bu , referans la geliyor; bu da nın soğutma anlamında bir tık geride kalabileceği anlamına geliyor. RX Vega 64’ün kargo ve vergiler dahil 2.591 TL’ye satıldığı düşünüldüğünde ise soğutma yetersizliği sonucu oluşabilecek birkaç derece sıcaklık fazlası göz ardı edilebilir.

Fiyat Kaynağı: Newegg

6. Geforce RTX 2060 VENTUS 6 GB OC

Henüz birkaç hafta önce piyasaya sürülen RTX 2060, GTX 1070 Ti’dan daha güçlü olmasına rağmen uygun bir fiyatla gelmesiyle herkesi şaşırtmıştı. Günümüz ve gelecek oyunlarını 1080p ve 2K çözünürlükte oldukça yüksek FPS değerleriyle oynamanızı sağlayacak olan bu , 4K çözünürlükte de fiyatına göre yeterli bir performans sunuyor.

Geforce RTX 2060 VENTUS 6G OC nı yurt dışından, kargo ve vergiler dahil 2.341 TL’ye alabilmeniz mümkün. Ürünü ülkemizden satın almak isterseniz de bu fiyatın üzerine 400-500 TL’yi gözden çıknız gerekiyor.

Fiyat Kaynağı: Newegg

5. Sapphire RX590 Nitro+ 8 GB

AMD’nin orta-üst fiyatlı ekran kartları arasında en iyi modellerden biri olan RX590, aslına bakarsanız RX580 ile çok ciddi düzeyde farklılık içermiyor. Yine de daha yeni bir kart olması ve biraz daha performanslı olmasına ek olarak RX580 ile fiyat anlamında yakın olan bu , oldukça mantıklı bir seçim.

Resident Evil 2, Devil May Cry 5, Tom Clancy’s The Division 2 olmak üzere üç yeni oyun hediyesiyle birlikte gelen bu kartı, 1.652 TL’ye satın almak mümkün.

Fiyat Kaynağı: İnventus

4. GeForce GTX 1060 6 GB

Piyasadaki en ucuz GTX 1060 ekran kartlarından biri olan , kompakt bilgisayarlar için tek fanlı olarak tasarlanmış. Soğutma konusunda çift fanlı modellerden bir tık geride kalacak olan bu , her şeye rağmen bulunduğu fiyat aralığı için oldukça alınabilir durumda. Bilgisayar oyunlarının her geçen gün daha fazla VRAM tükettiğini göz önüne aldığımızda, bu nın sahip olduğu 6 GB bellek her türlü işimizi görecektir.

GeForce GTX1060 6 GB , günümüz itibariyle 1.478 TL fiyata sahip.

Fiyat Kaynağı: Hepsiburada

3. AMD RX580 4 GB OC

AMD’nin en iyi fiyat/performans odaklı ekran kartlarından biri olan RX580, son aylarda oldukça mantıklı fiyatlara düştü. 8GB belleğe sahip modellerin fiyatı 1500 TL seviyelerine çıktığı için, biraz daha fazla verip RX590 almak daha mantıklı oluyor. 1500 TL ve üzeri bütçeye çıkmak istemeyenler için ise RX580’in 4GB belleğe sahip modelleri oldukça iyi bir seçim olacaktır. AMD ekran kartlarının en üreticilerinden Sapphire’in Pulse serisi de bir oyuncu için gerekli donanımı ve soğutmayı sağlıyor.

Sapphire’in 4GB belleğe sahip RX580 , 1.210 TL fiyatla tüketicilerin beğenisine sunulmuş durumda.

Fiyat Kaynağı: Hepsiburada

2. AMD RX 570 4 GB

Genellikle ’nın GTX 1050 Ti ve GTX 1060 kartları arasına konumlandırılan RX 570’i çok farklı fiyat aralığında bulmak mümkün. Bir zamanlar 2-3 bin TL gibi fiyatlara yükselen RX 570’i şu an ülkemizde 1000 TL’nin biraz altına bulmak mümkün iken, yurt dışından çok daha uygun bir fiyata getirebilirsiniz.

Amazon üzerinde 99,99 dolardan satışa sunulan RX 570, kargo ve vergiler dahil edilince 131,84 dolar, yani 688 TL’lik bir fiyata sahip oluyor. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi olan RX 570, 1080p çözünürlükte oyunlar oynamak için biçilmiş kaftan.

Fiyat Kaynağı: Amazon

1. 2 GB

Geldik listemizin en uygun fiyatlı na… ’ın referans ına sahip olan bu , bulunduğu fiyat aralığında rakipsiz. E-spor odaklı oyunları çok rahat oynayabileceğiniz bu nı çeşitli e-ticaret sitelerinde 350-370 TL aralığında bulabilmek mümkün.

Fiyat Kaynağı: ePTTAVM

Listemizin sonuna geldik. Sizin de bu listeye dahil olabileceğini düşündüğünüz ekran kartları varsa, yorumlar kısmında herkesle paylaşabilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın