Mobil Sosyal Medya

En İyi 12 Mobil Mesajlaşma Uygulaması

Teknolojinin çok hızlı geliştiği bu devirde sayısız laşma sı bulunmaktadır. Ücretsiz olan laşma ları Wi-Fi veya mobil internetiniz üzerinden kullanılmaktadır.  Operatörlere bağlı kısa ların yani SMS’in öldüğü bu devirde laşma ları SMS’in yerini almaktadır. laşma ları genel olarak sohbet amaçlı olup ücretsiz sesli arama ve fotoğraf video dosya paylaşımı için de kullanılmaktadır. laşma ları mobil işletim sisteminden bağımsız olarak iOS, , Windows mobil işletim sistemlerine kolayca yüklenebilmektedir. Şuanda listemizde verdiğimiz yı hemen indirip laşmaya başlayabilirsiniz.

Mobil lama larının Ortak Özellikleri

1.  

2009 yılında Jan Koum tarafından kurulmuştur. Facebook tarafından 4 milyar dolar nakit + 12 milyar dolar Facebook hissesi karşılığında satın alındı. 180 ülkede 1 milyar insan tarafından indirilen en popüler laşma sıdır.

’da anlık fotoğraf video gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden çalışan ücretsiz olarak video ve sesli görüşme imkanı sunmaktadır. 100 MB kadar pdf word vb dosyaları paylaşma imkanı da vermektedir. Telefon numaranızla kayıt olunan rehberinizdeki kişileri senkronize ederek yı kullanan kişileri  nızda göstermektedir.

 sıyla grup kurabilir, toplu atabilir Web aracılığıyla daki qr kodunuzu masaüstü bilgisayarınızdaki internet tarayıcınızda Web ile eşleştirerek bilgisayardan laşabilirsiniz. Ücretsiz olarak iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

2. Facebook Messenger

hem facebook arkadaşlarınızla hem de rehberinizde kayıtlı numaralarınızla ücretsiz olarak laşabileceğiniz bir dır. Diğer laşma ları gibi mobil veri tarifenizi kullanır.

ile selfie çekip gönderebilir, oynayabilir, gif fotoğraf video gönderebilir ve sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz. da ekli kişilerin en son ne zaman göründüğünü takip edebilirsiniz. Gelen lar balon şeklinde ekran üstünde göstererek açılır.

3. Snap

ve iOS üzerinde çalışan Snap belirli bir süre için gönderme özelliğini ilk yapan dır. Facebook Snap ile yarışabilmek için instagram ve facebook’a özelliğini eklemiştir. İlk çıktığından beri büyük çoğunluğu gençlerden oluşan laşma sı Snap hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

4. We

Çinin en popüler laşma sı olan We gibi benzer özellik göstermektedir. Ayrıca telefonunuzu sallayarak yakınınızda We kullanan kullanıcı görebiliyorsunuz. Bu özelliğiyle arkadaş bulma fonksiyonu göstermektedir.

5. Line

200 milyondan fazla kullanıcısı olan Line, gönderebileceği, sesli ve görüntülü görüşme yapabileceği bir laşma sıdır. Asya ülkelerinde popüler olan Line sı 10 binden fazla sticker ve ifadeye sahiptir. Ayrıca ünlü stickerları mevcuttur.

Snap gibi popüler markalardan sanatçılardan ve televizyon kanallarından anlık haberler alabilirsiniz. Line kullanıcıları birbirleri arasında ücretsiz oynayabilmektedir.

6. Viber

Viber dünyanın herhangi bir yerinden internet aracılığıyla (mobil veri veya Wifi)  ücretsiz bir şekilde görüşmeyi sağlayan laşma sıdır. Dünyada 800 milyondan fazla kişiyi bir araya getiren , sesli ve video görüşmeyi ilk sunan laşma sıdır. 250 kişiye kadar grup kurabilirsiniz.

7. 

Dünyanın en popüler video görüşme sı olan Ağustos 2003 tarihinden bu yana hizmetini devam etmektedir. Sıkıntısız kaliteli video veya sesli görüşme yapmak isteyenler için en iyi ücretsiz lardan birisidir. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra favori laşma sı olamasa da yinede sık kullanılan lardan biridir.

8.  

Dünyanın en güvenilir laşma  olarak yola çıkan , tasarımı ve hızı ile alternatif olarak kullanılabilecek bir laşma sıdır. ’da gönderdiğiniz lar, fotoğraflar, videolar, 256-bit simetrik AES şifreleme, 2048-bit RSA şifreleme ve Diffie-Hellman güvenli anahtar değişimi ile korunarak gönderilmektedir.

9. Blackberry Messenger (BBM)

’dan çok önce mobilde ilk laşma larından olan BBM efsanesi hala devam etmektedir. Güzel bir özelliği de resim veya videoları sıkıştırmadan göndermektedir.

10. 

Güney Kore’de yaygın olarak kullanılan , bir miktar benzerlik taşır. , telefonda kişi listesini otomatik olarak senkronize eder.

Temel laşma işlevinin yanı sıra, hızlı ve güvenilir görüntülü görüşmelerini desteklemektedir

11. KIK

Popüler laşma lardan birisi olan Kik diğer laşma larının aksine, kişiler telefon numarasına bağlı değildir. Kullanıcıların kullanıcı adları vardır ve bir grup sohbetine en fazla 50 kişi eklenebilmektedir .

12. Google Allo

Google Allo için laşma larının akıllı versiyonu diyebiliriz. Akıllı yanıt sistemi ile gönderilen fotoğraflara veya ları otomatik olarak cevap önerisi sunarak tek kelime yazmadan cevap verebiliyorsunuz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

--- /* ]]> */