Mobil Sosyal Medya

En İyi 12 Mobil Mesajlaşma Uygulaması

Teknolojinin çok hızlı geliştiği bu devirde sayısız mesajlaşma uygulaması bulunmaktadır. Ücretsiz olan Wi-Fi veya mobil internetiniz üzerinden kullanılmaktadır.  Operatörlere bağlı kısa mesajların yani SMS’in öldüğü bu devirde SMS’in yerini almaktadır. genel olarak sohbet amaçlı olup ücretsiz sesli arama ve fotoğraf video dosya paylaşımı için de kullanılmaktadır.  mobil nden bağımsız olarak iOS, Android, Windows mobil işletim sistemlerine kolayca yüklenebilmektedir. Şuanda listemizde verdiğimiz uygulamayı hemen indirip mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Mesajlama Uygulamalarının Ortak Özellikleri

1.  

2009 yılında Jan Koum tarafından kurulmuştur. Facebook tarafından 4 milyar dolar nakit + 12 milyar dolar Facebook hissesi karşılığında satın alındı. 180 ülkede 1 milyar insan tarafından indirilen en popüler mesajlaşma uygulamasıdır.

’da anlık mesaj fotoğraf video gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden çalışan uygulama ücretsiz olarak video ve sesli görüşme imkanı sunmaktadır. 100 MB kadar pdf word vb dosyaları paylaşma imkanı da vermektedir. numaranızla kayıt olunan rehberinizdeki kişileri senkronize ederek uygulamayı kullanan kişileri  uygulamanızda göstermektedir.

 uygulamasıyla grup kurabilir, toplu mesaj atabilir Web aracılığıyla uygulamadaki qr kodunuzu masaüstü ınızdaki internet tarayıcınızda Web ile eşleştirerek dan mesajlaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak iOS Android ve Windows Phone mobil işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

2. Facebook Messenger

Facebook messenger hem facebook arkadaşlarınızla hem de rehberinizde kayıtlı numaralarınızla ücretsiz olarak mesajlaşabileceğiniz bir uygulamadır. Diğer gibi mobil veri tarifenizi kullanır.

Uygulama ile selfie çekip gönderebilir, oyun oynayabilir, gif fotoğraf video gönderebilir ve sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz. Uygulamada ekli kişilerin en son ne zaman göründüğünü takip edebilirsiniz. Gelen mesajlar balon şeklinde ekran üstünde göstererek açılır.

3. Snap

Android ve iOS üzerinde çalışan Snap belirli bir süre için gönderme özelliğini ilk yapan uygulamadır. Facebook Snap ile yarışabilmek için instagram ve facebook’a özelliğini eklemiştir. İlk çıktığından beri büyük çoğunluğu gençlerden oluşan mesajlaşma uygulaması Snap hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

4. 

Çinin en popüler mesajlaşma uygulaması olan gibi benzer özellik göstermektedir. Ayrıca unuzu sallayarak yakınınızda  kullanan kullanıcı görebiliyorsunuz. Bu özelliğiyle arkadaş bulma fonksiyonu göstermektedir.

5. Line

200 milyondan fazla kullanıcısı olan Line, mesaj gönderebileceği, sesli ve görüntülü görüşme yapabileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Asya ülkelerinde popüler olan Line uygulaması 10 binden fazla sticker ve ifadeye sahiptir. Ayrıca ünlü stickerları mevcuttur.

Snap gibi popüler markalardan sanatçılardan ve televizyon kanallarından anlık haberler alabilirsiniz. Line kullanıcıları birbirleri arasında ücretsiz oyun oynayabilmektedir.

6. 

dünyanın herhangi bir yerinden internet aracılığıyla (mobil veri veya Wifi)  ücretsiz bir şekilde görüşmeyi sağlayan mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyada 800 milyondan fazla kişiyi bir araya getiren uygulama, sesli ve video görüşmeyi ilk sunan mesajlaşma uygulamasıdır. 250 kişiye kadar grup kurabilirsiniz.

7. 

Dünyanın en popüler video görüşme uygulaması olan Ağustos 2003 tarihinden bu yana hizmetini devam etmektedir. Sıkıntısız kaliteli video veya sesli görüşme yapmak isteyenler için en iyi ücretsiz uygulamalardan birisidir. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra favori mesajlaşma uygulaması olamasa da yinede sık kullanılan uygulamalardan biridir.

8. Telegram 

Dünyanın en güvenilir mesajlaşma uygulaması olarak yola çıkan Telegram, tasarımı ve hızı ile alternatif olarak kullanılabilecek bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram’da gönderdiğiniz mesajlar, fotoğraflar, videolar, 256-bit simetrik AES şifreleme, 2048-bit RSA şifreleme ve Diffie-Hellman güvenli anahtar değişimi ile korunarak gönderilmektedir.

9.  (BBM)

’dan çok önce mobilde ilk ndan olan BBM efsanesi hala devam etmektedir. Güzel bir özelliği de resim veya videoları sıkıştırmadan göndermektedir.

10. Kakaotalk

Güney Kore’de yaygın olarak kullanılan Kakaotalk, bir miktar benzerlik taşır. Uygulama, da kişi listesini otomatik olarak senkronize eder.

Temel mesajlaşma işlevinin yanı sıra, uygulama hızlı ve güvenilir görüntülü görüşmelerini desteklemektedir

11. KIK

Popüler mesajlaşma uygulamalardan birisi olan Kik diğer nın aksine, kişiler numarasına bağlı değildir. Kullanıcıların kullanıcı adları vardır ve bir grup sohbetine en fazla 50 kişi eklenebilmektedir .

12. Google Allo

Google Allo için nın akıllı versiyonu diyebiliriz. Akıllı yanıt sistemi ile gönderilen fotoğraflara veya mesajları otomatik olarak cevap önerisi sunarak tek kelime yazmadan cevap verebiliyorsunuz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın