Mobil Oyun Blogu

En İyi 10 Ücretsiz Android Oyun

Hem ücretsiz hem de çok kaliteli ları listemizi geçen sene olduğu gibi yılı içinde en iyi 10 ücretsiz  unu sizleri için derledik. Listemizde çok bilinir lar olduğu gibi bilinmeyen çok kaliteli lar bulunmaktadır. ları daha doğrusu mobil lar artık PC ve diğer platformları aratmayacak düzeye ulaşmıştır.  Google Play Store’dan indirebileceğiniz en heyecan verici, ilgi çekici, en iyi grafiklere, en iyi senaryoya sahip lara bir göz atınız.

1. PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) Mobile

PUBG un bilmeyen kişi sayısı elle sayılır miktardadır diye düşünüyorum artık. Bu kadar bilinmesine rağmen yinede sizler için dan bahsettik. Geçen senenin en ve iyi u bu senede tahtını kimseye  bırakacak gibi durmuyor.

FPS tarzındaki da cular belirli bir rotada uçan uçaktan bir adaya paraşütle atlıyorsunuz. Atladığınız 8×8 km alana sahip bir adada teçhizatsız, silahsız bir şekilde a başlıyorsunuz. 300 kişiye kadar cu aynı adada oynayabilmektedir. 20 dakika bca sürekli küçülen adada teçhizat ve silah toplayarak diğer caları öldürmeye uğraşıyorsunuz. cular tek bir kişi kalasıya kadar birbirleri ile savaşmak zorundadırlar.

da cinsiyeti ve kıyafeti seçtikten sonra her cu adada belirli bir yere paraşütle indikten sonra özgür olacaktır. Dileyen istediği yere iniş yapabilmektedir. Genelde evlerin bulunduğu yere inen cular, evlerden kask, zırh, mermi kıyafet, silah gibi ekipmanlar toplamalısınız. Toplama işlemini rakiplerden önce yapmalısınız ki ilk o sizi öldürmesin. Sürekli tetikte olmanız gereken da, ada etrafında sürekli daralan bir çember bulunmaktadır. Bunun dışında kalırsanız ölüyorsunuz. Bundaki amaç rakiplerin birbirini daha kolay bulması ve daki sıkıcılığı azaltmaktadır. Bir yerden bir yere gitmek için sadece yürümek ve koşmak gerekmiyor.  içinde tekne, araba, motosiklet gibi kullanacağınız araçlar bulunmaktadır. u mümkün olduğunca çok rakip öldürerek tamamlamalısınız. Ne kadar çok öldürürseniz o kadar çok parası kazanıyorsunuz. Bununla da içi geliştirmeler alabiliyorsunuz.

2.  Bang Bang

MOBA deyince ilk akla gelen League of Legends LOL un mobilde ki karşılığı PC platformdaki cu sayısını geçecek gibi duruyor. Çevrimiçi çok culu savaş arenasında 5’e 5 takımlar oluşturarak rakiplerinize karşı galibiyet almak için savaşıyorsunuz. yeni sürümü olan Bang Bang ile karşımıza çıkmaktadır.

3. 

Google Play Store editörün seçtikleri listesinde de bulunan bu çok güzel rengarenk atmosferiyle sizleri büyüleyecek. Mobilde RPG un en güzel örneklerinden biri olan  kendinize bir karakter seçerek vampirlerden dolayı sonu gelen cenneti kurtk için cennetin kralı olarak kurtnız gerekiyor. Bu zevkli macerayı denemenizi tavsiye ediyorum.

4. Eternium

Mobil larda Diablo’yu arıyorsanız tek seçeneğiniz Eternium olacaktır. Bu un en güzel kısmı cuları paralı içerik almaya zorlamamasıdır. içinde paralı satın alınan gemleri kazanabiliyorsunuz. Kahramanınızın yeteneklerini geliştirip, silahlarını craft ederek mobil da çok güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

5. : Legends – ’un Arcade Yarış u


Araba yarışı dendiğinde ilk akla gelen elbetteki Asphalt serisi oluyor. Adından da anlaşıldığı üzere asfalt yarışları içeren tartışmasız kategorisinin en iyi u. Grafikleri oynanışı ve araba çeşitliliği olmak üzere rakiplerine göre en iyi ücretsiz mobil araba yarış u.

6. Alto’s Odyssey

Bir kum kayağı ne kadar zevkli olur demeyin. Alto ve arkadaşlarının bu sınırsız macerasında kumlardan kanyonlara şehirlere tapınaklarla muhteşem görsel şölen sizleri bekliyor. Bu kafa dağıtmada ve görsel olarak farklı mecralara gitmek için birebir. Bu güze mobil  Alto ve arkadaşları 6 farklı karakter barındırmaktadır. tek dokunuş zarif bir a

7. Shadow Fight 3

Street Fighter ve Mortal Combat ile büyüyen biri olarak, mobilde bu tarz bir mobil  arıyorsanız Shadow Fight 3 tam size göre bir . Güzel grafik ve oynanışa sahip bu diğer dövüş larından farklı olarak çok geniş bir dünyada çok farklı ana ve yan görevler yapacak olmanız. Karakterinizi istediğiniz saç tipi ve yüz tipine göre ayarlayabilirsiniz. Görevleri geçtikçe size  farklı silah ve ekipmanlar elde etme imkanı sunmaktadır. un gidişatında bolca hikaye sinematiklerini izleyeceksiniz. Bu mobil unu daha önce oynamadıysanız size şiddetle oynamızını tavsiye ediyorum.

8.

Efsane Elder Scrolls sonunda mobil platforma geliyor. Bu yılın kesinlikle en iddialı mobil u olacaktır. Skyrim’ın yaratıcısı Bethesda stüdyosundan gelen bu hiç bilmeyenler için RPG u olan  karakterinizi oluşturarak geliştirecek ve savaşlara katılacaksınız. Tek cu hikayesi ve çoklu cu modları olacak da tek kelimeyle muhteşem bir mobil bizi bekliyor. yılı içerisinde çıkacaktır. Şuan ön kayıt almaktadır.

9. Fortnite


Yer yerinden oynatan PUBG benzeri bir battle royale udur. Epic Games’in geliştirdiği bu 100 kişinin birbiri ile savaştığı ve son hayatta kalanın u kazandığı bir efsane dur. PUBG farklı olarak çok daha hareketli grafikleri değişik mistik karakterler ve çok değişik silahlar mevcuttur. Savaş alanında herkes açık bir şekilde çarpışmıyor Siperleri yok etmek için açık alandan çok farklı silahlar elde etmeniz gerekmektedir. Fortnite dünya çapında en ve en çok oynanan mobil dur. 

Google Play Store’da bulunmamaktadır. Apk olarak kendi sitesinden indirip oynamanız gerekmektedir.

İndirmek için 

https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/mobile/android/get-started

10. Kingdom Rush


Kingdom Rush şu ana kadar oynadığım en zevkli defans udur. Hem grafikleri hem oynanışı hem de zorluğu ile  bu defans unu oynarken zamanınız çok güzel geçecektir. daki amaç kalenizi korumaktır. Orklar, ama aynı zamanda goblinler, ruhlar, şeytanlar ve diğer canavar kalenizi yıkmak için gelirken sizde kuleler kurarak ve onları geliştirerek savunma yapmalısınız. Defans u çok seven olarak bu harika u bitirdim.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın