Ana Sayfa DÜNYA Müslüman karşıtı videoların retweet edilmesinden dolayı özür dilemeye hazır olan koz

Müslüman karşıtı videoların retweet edilmesinden dolayı özür dilemeye hazır olan koz

86
0
Paylaş

Bir İngiliz televizyonuna verdiği röportajda, ABD Başkanı Donald Trump Cuma günü yaptığı açıklamada, aşırı sağcı bir İngiliz grubundan Müslüman karşıtı videoların retweet edilmesinden dolayı özür dilercesine hazır olduğunu söyledi.

Trump, ırkçı olmadığı iddiasını yineleyerek, grubun siyasetinden habersiz olduğunu ve bu cıvataların radikal İslamcı terörizm tehdidi konusundaki endişelerini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Kasım ayında Cumhurbaşkanı Trump, Twitter’daki aşırı sağcı bir İngiliz aktivistin yayınladığı üç ilginç Müslüman karşıtı videosu retweet etti ve İngiliz başbakanlığından keskin bir röpek de dahil olmak üzere İngiltere çapında tepki gösterdi.

Trump, sunucudaki Piers Morgan tarafından İngiltere’de öfke yaratan ve Başbakan Theresa May tarafından az rüşvet veren İngiltere’nin İlk adlı grubun Kasım ayında yaptığı retweet ile ilgili itti.

“Bana korkunç insanlar, korkunç ırkçı insanlar olduklarını söylüyorsanız, bunu yapmamı isterseniz kesinlikle özür dilerim,” dedi İngiliz ITV yayıncısının röportajına göre.

Ayrıca “Ben genellikle herkesin buluşacağı en ırkçı kişiyim.” Dedi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here