Ana Sayfa SAĞLIK Kışın Turuncu Meyveleri Tüketmek Çok Faydalıdır.

Kışın Turuncu Meyveleri Tüketmek Çok Faydalıdır.

62
0
Paylaş

Güneş ışığının olmadığı veya yokluğunda güneş benzeri meyvelerle beslenmesi vücudun normal işleyişini etkiler. Turuncu meyve-sebzelerin-kabak, tatlı patates, portakal, kayısı, şeftali, greyfurt, biber, kavun, limon, havuç, hurma, naringinin- içerdiği büyük miktarda beta-karoten cildi pürüzsüzleştirir, mor ışınlardan korur, mide-bağırsağın çalışmasını normalleştirir. Bu rengin meyveleri ve sebzeleri vücudun ruhunu arttırır, vücudu enerjize eder ve susuzluğunu azaltır.

Doktor ve diyetologlar turuncu renkli meyveleri düzenli olarak gıda rasionuna dahil etmeyi öneriyor, çünkü kalp-damar ve kanser hastalığı riskini önemli ölçüde azaltır.

Taze sıkılmış kök suyu bağırsağın işlevini yerine getirmeye yardımcı olurken havuç, organizmanın akciğer ve kalp rahatsızlığıyla baş etmesine yardımcı olur. Anemi ve yorgunluk ile organizmalar çok iyi toplanır ve gemilerin kolesterolü temizlenir.

Tatlı patates midenin ve safra kesesinin işleyişini, diyare, iştahsızlığı veya vücudun genel zayıflığını tetikleyen maddeler içerir. Aşırı terlemenin son derece iyi kullanımı. Tatlı patates artrit ve romatizmanın tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır.

Pek çok hastalığın tedavisi ve önlenmesi için bal kabağından yapılmış tarak önerilir. Bal kabağında pek çok demir, fosfor ve bakır vardır. Bu nedenle ateroskleroz ve anemide beslenme iyi bir prognozdur.

Portakal, C vitamini ve antioksidan açısından zengin Portakal pektinlə zengindir, pektin ise bağırsağın çalışmasını kolaylaştırır, artık xolesterini organizmadan dışarı, uzun zaman tok tutucu.

Limonun içeriği, kanda kolesterol düzeylerini düşüren, metabolizmayı hızlandıran vitaminlerden zengintir.

Yemekten önce yemiş yarım greyfurt veya meyve suyu, kilo kaybına neden olur.

Tentür, sindirimi normalleştirir, yağların birikimini önler.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here